Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Kominek w salonie – jaki wybrać?

13 Grudnia 2018

W każdym salonie powinien znaleźć się punkt centralny, który będzie stanowił najważniejszy element pomieszczenia. Zazwyczaj w tej roli występuje telewizor, kanapa, udekorowana ściana lub obraz. Jednak warto zastanowić się nad kominkiem, który stanie się nie tylko najważniejszym punktem w pokoju, ale też nada mu wyjątkowego charakteru. Ważne jest tylko to, żebyśmy dokonali odpowiedniego wyboru. Dzięki temu będziemy zadowoleni z naszego kominka.


Jaki rodzaj kominka wybrać?


Przede wszystkim powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że istnieje parę rodzajów kominków. Dzięki temu możemy je z łatwością dopasować do naszych potrzeb, ale też pomieszczenia i rodzaju budynku. Dlatego tak ważne jest to, żeby dokładnie zastanowić się nad tym, który z modeli najlepiej sprawdzi się w naszym otoczeniu.
 

Kominki otwarte


Trzeba przyznać, że kominki otwarte mają wiele zalet, jeżeli chodzi o ich wygląd. Jednak powinniśmy pamiętać o tym, że mogą być bardzo niepraktyczne. Przede wszystkim dlatego, że do ich rozpalenia potrzeba dużej ilości drewna, a w zamian otrzymujemy około 20% energii. Ważne jest także to, że bywają niebezpieczne, ponieważ nie mają żadnego zabezpieczenia przed iskrami. Właśnie z tego powodu w ich pobliżu nie mogą znajdować się żadne łatwopalne materiały lub elementy dekoracyjne.
 

Kominki z wkładem


Bez wątpienia kominek z wkładem jest jednym z ciekawszych rozwiązań. Jednak warto zaznaczyć, że musi być podłączony do komina, dlatego nie będzie odpowiedni np. w przypadku bloków. Oczywiście najważniejszą funkcję pełni wkład np. żeliwny lub stalowy. Takie modele kominków na pewno mogą stać się ozdobą każdego salonu. Jeżeli najbardziej zależy nam na walorach estetycznych, to powinniśmy zastanowić się nad szklanymi szybami, które mogą być zaokrąglone lub płaskie.
 

Biokominki


Nie w każdym mieszkaniu lub domu możemy postawić kominek, jednak to nie jest powód, dla którego mielibyśmy całkowicie rezygnować z tej dekoracji. W takim przypadku idealnie sprawdzą się biokominki. Przede wszystkim zwróćmy uwagę na to, że takie modele działają na podstawie biopaliwa, a w wyniku spalania powstaje para wodna. Jednak biokominek nie musi być podłączony do komina, ale ważne jest to, by w pomieszczeniu była dobra wentylacja. Warto też podkreślić, że w niektórych modelach możemy dodawać olejki zapachowe lub eteryczne. Dzięki temu możemy z powodzeniem poddawać się aromaterapii.

Więcej informacji na temat biokominków znajdziemy na stronie https://extrakominki.pl/.

 

Kominki kaflowe


Trzeba przyznać, że kominki kaflowe są przede wszystkim kojarzone ze starym domostwem lub kamienicą. Jednak takie modele mają naprawdę niezwykły klimat i nadal znajdują się firmy, które zajmują się ich wytwarzaniem. Bez wątpienia najważniejszym elementem w takich kominkach są kafle, które mogą przybierać różny wygląd np. folklorystyczne motywy. Warto jednak zaznaczyć, że nie w każdym pomieszczeniu sprawdzą się kominki kaflowe. Przede wszystkim w salonach, które mają tradycyjny styl lub vintage.



Galeria:


powrót


Odwiedzono: 2220 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 13 Grudnia 2018

Podziel się    



Bruk Bet








podobne artykuły oferta eksperta






freshweb.pl | NetSoftware
2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u