Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Ogrzewanie nadmuchowe w użytkowanych już budynkach.

22 Marca 2019

Odpowiedź na to pytanie zależy od wielu czynników, które są indywidualne dla każdejnieruchomości i wymagań inwestora. W każdym jednak przypadku wiąże się to z okresem prac budowlanych i remontowych na potrzeby demontażu starego i montażu nowego systemu ogrzewania. Co jednak zyskujemy unowocześniając ogrzewanie w naszym domu lub firmie? Czy warto pokusić się o zmianę ogrzewania w remontowanym przez nas domu?

 

Czy inwestycja się opłaca?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie bez zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi zlecenia. Z całą pewnością jednak możemy powiedzieć, że ogrzewanie nadmuchowe sprawdzi się niemal w każdym domu, czy innym budynku użytkowym. Oto garść przykładów, które pomogą Państwu się o tym przekonać.

 

Efekt wizualny
Podstawową zmianą, jaką zauważymy od razu, jest brak instalacji wodnej i popularnych grzejników montowanych na ścianach. W zamian we wnętrzach pomieszczeń pojawią się estetyczne kratki nawiewne i wywiewne służące prawidłowej cyrkulacji ciepłego powietrza. Choć argument ten dotyczy jedynie doznań wizualnych, to brak kaloryferów i rur doprowadzających do nich ogrzaną wodę ma duży wpływ na funkcjonalność oraz możliwości zarządzania przestrzenią w pomieszczeniach. Montując ogrzewanie nadmuchowe unikniemy też wszelkiego rodzaju przebarwień na ścianach powstających od ciepła w czasie sezonu grzewczego. Zalety te z pewnością docenią osoby stawiające na nowoczesny design w swoim domu, a także zarządcy i właściciele nieruchomości spełniających funkcję użyteczności publicznej. 

 

Funkcjonalność 

Innowacyjność systemu ogrzewania nadmuchowego nie ogranicza się jedynie do efektów wizualnych. Wymagania inwestorów w zakresie funkcjonalności budynków wciąż rosną. Sprzyjają temu coraz szersze możliwości w zakresie automatyki i sterowania domem. Innowacje nie ominęły także ogrzewania nadmuchowego. Nowoczesne systemy grzewcze przewidują bowiem możliwość centralnego sterowania warunkami klimatycznymi w każdym z pomieszczeń oddzielnie. Oznacza to, że każdy użytkownik budynku może dostosować poziom temperatury i wilgotność powietrza do swoich indywidualnych potrzeb lub wymagań. O zaletach tego typu rozwiązań nie trzeba chyba przekonywać nikogo. 

 

Oszczędność 

Odpowiednio konfigurując ustawienia temperatury dla każdego z pomieszczeń uzyskujemy oszczędność wynikającą z produkcji ciepła. Nie przebywamy bowiem w tych samych pomieszczeniach przez całą dobę. Po co zatem ogrzewać dom lub biuro w czasie, gdy nikt w nich nie przebywa?

Niska bezwładność systemu cieplnego opartego na nadmuchu sprawia, że ogrzanie pomieszczenia następuje bardzo szybko. Nie ma też problemu z utrzymaniem minimalnej zaprogramowanej temperatury w pomieszczeniach, w których przebywamy tylko przez krótki okres w ciągu dnia. Analogicznie rzecz się ma w przypadku pomieszczeń sypialnianych, których ogrzewanie w ciągu dnia mija się z celem, jednak w porze nocnej jest dla naszego komfortu cieplnegojak najbardziej zasadne.

Sporą oszczędność uzyskać można także poprzez montaż modułu rekuperatora. Służy on wykorzystaniu wydmuchiwanego, ogrzanego już wcześniej powietrza do odzysku ciepła i wykorzystania go do dalszego procesu grzewczego. Rozwiązanie to sprawdzi się zarówno w domach jedno i wielorodzinnych, jak i nieruchomościach przemysłowych. Pozwala na znaczne oszczędności wynikające z zużycia mniejszej ilości paliwa zasilającego piec grzewczy.

 

Kompleksowość. 

Działanie systemu ogrzewania nadmuchowego nie kończy się wraz z upływem sezonu grzewczego. Bardziej wymagającym użytkownikom poleca się dodatkowe elementy modułowej konstrukcji, dzięki którym w sezonie letnim można szybko zmienić profil działania z ogrzewania na wentylowanie i chłodzenie. Odpowiednio dobrany moduł klimatyzacji sprawi, że w najbardziej nawet upalne pory roku, komfort cieplny w użytkowanym budynku nie zmieni się. Dodatkowo filtrowane powietrze uchroni też od alergenów krążących w powietrzu wewnątrz budynku.

 

Ogrzewania nadmuchowe to nowość na rynku europejskim i krajowym. Mimo to zdobywa sobie coraz większą ilość użytkowników i zwolenników takich rozwiązań. Oszczędność, komfort cieplny i kompleksowość systemu sprawia, że wiele osób decyduje się na ten rodzaj ogrzewania zarówno przy planowanej dopiero inwestycji, jak i w budynkach, które są już od wielu lat użytkowane. Rozwiązanie to z pewnością sprawdzi się w każdej lokalizacji, a koszt inwestycji zwraca się dość szybko. Podczas planowania remontu i przebudowy budynku warto zatem pomyśleć o korzyściach jakie płyną z zainstalowania nowoczesnej instalacji grzewczej. 

 

Po indywidualną wycenę i więcej szczegółów dotyczących ogrzewania nadmuchowego zapraszam do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

Więcej dowiesz się na stronie internetowej: www.thermico.pl
Galeria:


powrót


Odwiedzono: 1004 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 22 Marca 2019

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u