Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Ogrzewanie nadmuchowe

14 Listopada 2018

Wraz z najnowszymi trendami niosącymi zmiany w architekturze i funkcjonalności budynków, na rynku pojawiają się nowoczesne systemy grzewcze zapewniające maksymalny komfort użytkowników. Jednym z takich rozwiązań jest ogrzewanie nadmuchowe. Pomysł od lat wykorzystywany przy budowie domów w Stanach Zjednoczonych zdobywa sobie coraz większą popularność także w Europie.

 

Trudno nie docenić nowego na rynku sposobu ogrzewania. Nośnikiem energii cieplnej jest tu powietrze, które wewnątrz budynku transportowane jest dyskretnie umieszczonymi przewodami wentylacyjnymi. Tego typu rozwiązanie przewiduje ukrycie instalacji wewnątrz ścian, zaś urządzenia końcowe w postaci grzejników zastąpione zostały estetycznymi kratkami nawiewnymi.
 


 

Największą zaletą systemu jest jego szeroka funkcjonalność. W okresach chłodu ogrzewanie nadmuchowe gwarantuje równomierne rozprzestrzenianie się ciepła w całym budynku. Nie bez znaczenia jest także możliwość regulacji wilgotności powietrza, dzięki której zapewniony jest komfort dla wszystkich mieszkańców i użytkowników. Całości dopełnia system oczyszczania powietrza, które podlega stałej filtracji od kurzu i wszelkiego rodzaju alergenów.
 

W porze letniej ogrzewanie nadmuchowe z łatwością zmienia się w wydajny system klimatyzacji i sprawnej wentylacji. Dzięki modułowi klimatyzacyjnemu do pomieszczeń nadmuchiwane jest chłodne powietrze, które – tak jak w wypadku ogrzewania – przechodzi przez etap filtrowania i nawilżania. Ustawienie jakości wtłaczanego do pomieszczeń powietrza nie jest przypadkowe. Wszystkie czynniki zapewniające komfort użytkownikom ustawiane są przez nich samych, co sprawia, że temperatura i wilgotność może być zmieniana w zależności od potrzeb.
 


 

Dzięki zaawansowanemu technologicznie sterownikowi możliwe jest programowanie czynników jakości powietrza nie tylko w cyklach czasowych. Takie rozwiązanie pozwala na utworzenie stref grzewczych w budynku, dzięki czemu każdy z użytkowników może zaprogramować sobie optymalne dla niego warunki w pomieszczeniu. W sytuacji gdy budynek pozostaje pusty, system można w każdej chwili wyłączyć, dzięki czemu nie pracuje on bez potrzeby generując niepotrzebne koszty.
 

Możliwość sterowania systemem ogrzewania nadmuchowego przynosi użytkownikom duże oszczędności. Nie zachodzi tu bowiem konieczność stałej pracy systemu, ponieważ posiada on niską bezwładność i załącza się tylko wówczas, gdy zachodzi taka potrzeba. Takie rozwiązanie przynosi oszczędności w wysokości 30% kwoty, która musiałaby zostać wydatkowana na zasilanie tradycyjnej instalacji grzewczej.

Zaletą systemów ogrzewania nadmuchowego jest także brak urządzeń końcowych w postaci grzejników i przewodów instalacji wodnej do ich zasilania. W sposób znaczący poprawia to estetykę i funkcjonalność każdego pomieszczenia. Jedyne elementy widoczne na zewnątrz – kratki nadmuchowe – dostępne są w dużej gamie wzorów i kolorystyce, co pozwala na łatwe dopasowanie ich do wymagań użytkowników.

 


 

Ogrzewanie nadmuchowe jest doskonałym rozwiązaniem nie tylko w budownictwie mieszkaniowym. Z powodzeniem zastępuje ono tradycyjne systemy grzewcze w każdym rodzaju budynków. Zapewnia komfort, poszanowanie dla indywidualnych potrzeb użytkowników i generuje duże oszczędności finansowe. 

Więcej na ten temat dowiesz się na stronie www.thermico.pl lub dzwoniąc pod numer telefonu: +48 663 213 032.
Galeria:


powrót


Odwiedzono: 2773 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 14 Listopada 2018

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u