Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Okap na miarę kuchni

30 Stycznia 2013
Gotowanie w kuchni pozbawionej okapu to naprawdę wielkie wyzwanie dla wszystkich domowników – zapachy wydobywające się z garnków, chociaż najcześciej smakowite, niekoniecznie sprzyjają zwykłemu bytowaniu w domu (co tu dużo mówić, aromatyczna kąpiel niezbyt dobrze będzie się komponowała z zapachem np. smażonych frytek). Dlatego  twierdzimy, że okap jest jednak bardzo istotnym elementem kuchennego wyposażenia. Skutecznie usuwa on zbędne zapachy, ale też nadmiar wilgoci powstający podczas gotowania, a odpowiednio dobrany będzie również dekoracją pomieszczenia.

Dwa rodzaje okapów
Przede wszystkim musimy zdecydować się na typ okapu. Należy rozróżnić dwa rodzaje okapów – tradycyjne i przyścienne (kominkowe). Tradycyjne mają prostą budowę, natomiast przyścienne zaskakują nowoczesnym designem.
Okapy tradycyjne to nieskomplikowane urządzenia, które mogą pracować zarówno jako pochłaniacze zapachów jak i wyciągi. Nie posiadają dodatkowych funkcji, poza sterowaniem zdalnym w niektórych modelach. Drugi rodzaj okapów, poza podstawowymi opcjami może być wyposażony również w: sensor zapachu, automatyczny włącznik i system regulacji czy wskaźniki nasycenia filtrów. Możemy również wybrać model z dodatkowo zainstalowanym oświetleniem diodowym.
Poza różnicami w funkcjonalności oba typy okapów różnią się również ceną. Najpopularniejsze okapy tradycyjne kosztują do około 400 zł, wśród urządzeń typu kominowego zainteresowaniem klientów cieszą się te w przedziale cenowym  700 – 1200 zł, chociaż ich ceny potrafią sięgać nawet 2000 zł i więcej.

Wielkość okapu
Pamiętajmy, że okap zawsze powinien być szerszy od płyty grzewczej (np. do płyty o szerokości 60 cm powinno się zastosować okap o szerokości od 70 do 90 cm). Dzięki temu wszystkie zapachy powstające podczas gotowania będą skutecznie pochłaniane lub usuwane przez urządzenie.

Głośność pracy
Warto zwrócić uwagę na głośność pracy okapu, szczególnie gdy będzie zamontowany w kuchni otwartej na salon lub gdy zwyczajnie nie lubimy hałaśliwych sprzętów. Okap pracuje najgłośniej przy największej wydajności. Za bardzo mało uciążliwy można uznać pracujący z głośnością poniżej 48 dB.
 „Zauważyliśmy, że klienci naszego sklepu coraz częściej decydują się na zakup okapów przyściennych, które jeszcze kilka lat temu traktowane były raczej jako designerski gadżet. Obecnie ich sprzedaż dynamicznie rośnie i w ostatnim kwartale 2012 roku zrównała się ze sprzedażą modeli tradycyjnych” – tłumaczy Paweł Lisiecki, ekspert Agito.pl.
Według Agito.pl hitem sprzedażowym jest w obecnie Okap Amica OKC 6726 I inox. Jego cena wynosi około 870 zł.

www.agito.plGaleria:


powrót


Odwiedzono: 2759 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 30 Stycznia 2013

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u