Wyszukaj w serwisie:
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Akcesoria montażowe do okien dachowych - kołnierze

6 Września 2017

Dach należy do najważniejszych i zarazem najdroższych elementów konstrukcyjnych budynku. Jego kształt, rodzaj konstrukcji, materiał, z którego został wykonany, ma wpływ na sposób zagospodarowania poddasza i funkcjonalność pomieszczeń oraz nadaje bryle charakterystyczny styl. Jeżeli chcemy, by służył nam bezawaryjnie przez lata, powinniśmy zainwestować w produkty wysokiej jakości oraz powierzyć prace budowlane mistrzom dekarskiego rzemiosła.


Dach szczelny, czyli trwały 

Dach należy do najważniejszych i zarazem najdroższych elementów konstrukcyjnych budynku. Jego kształt, rodzaj konstrukcji, materiał, z którego został wykonany, ma wpływ na sposób zagospodarowania poddasza i funkcjonalność pomieszczeń oraz nadaje bryle charakterystyczny styl. Jeżeli chcemy, by służył nam bezawaryjnie przez lata, powinniśmy zainwestować w produkty wysokiej jakości oraz powierzyć prace budowlane mistrzom dekarskiego rzemiosła. O pożądanych parametrach dachu decydują wszystkie składowe będące jego integralną częścią, w tym dachówki połaciowe, kształtowe, akcesoria funkcyjne, okna, obróbka blacharska, taśmy, folie i wiele innych. Pamiętając o tym, że ma on być nie tylko piękną wizytówką domu, ale też zapewniać bezpieczeństwo mieszkańcom, należy zadbać o szczelność połaci, zwłaszcza tam, gdzie dach jest szczególnie narażony na przenikanie wilgoci - na przykład w miejscach montażu okien dachowych.  
 

Wszystko dobre, co jest dobrze wykończone

Renomowani producenci zazwyczaj proponują rozwiązania systemowe oferując okna wraz z akcesoriami montażowymi - kołnierzami oraz zwiększającymi wygodę użytkowania - roletami i żaluzjami. Dobrym przykładem takich praktyk są okna marki Liteleader, dostępne w sprzedaży internetowej. Przyszły nabywca ma możliwość skonfigurowania swojego produktu, czyli wyboru rodzaju i modelu okna wraz z kompletem elementów montażowych. Kołnierze uszczelniające wykonane z wysokiej jakości blachy aluminiowej nadają się do wszystkich rodzajów pokryć dachowych: płaskich, falistych czy wysokoprofilowych. Precyzyjnie zaprojektowane doskonale chronią okno i konstrukcję dachu przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych - wiatru, deszczu i śniegu. Ponadto komponują się kolorystycznie z elementami osłonowymi ramy i skrzydła, a także z typowymi barwami pokryć dachowych.  


 

Na każdy dach - rodzaje kołnierzy uszczelniających

Okna wraz z kołnierzami marki Liteleader można stosować na każdym rodzaju dachu o kącie nachylenia od 15 do 90 stopni, zarówno do pojedynczego montażu, jak też w zestawach "kombi" - oknach umieszczonych obok siebie, w poziomie lub w pionie. 

 

Kołnierze uniwersalne UFX (16-120 mm)
 

Pasują do większości powszechnie stosowanych pokryć dachowych o wysokości profilu 16-120 mm. Wydłużony i bardziej pofałdowany aluminiowy fartuch zapewnia idealny montaż na płytkach o wysokim profilu, dachówce falistej, a nawet na dachu krytym strzechą. 


 

Kołnierze uniwersalne kombi UCX (16-120 mm)
 

Kołnierze uniwersalne kombi są odpowiednie w przypadku montowania dwóch okien dachowych obok siebie. Stwarza to wiele możliwości kombinacji łączenia ich w poziomie i w pionie, w pokryciach o wysokości profilu 16-120 mm.


 

Kołnierze do pokryć falistych TFX (16-50 mm)  
 

Zalecane są do dachówek falistych: ceramicznych, cementowych, blachodachówek oraz blach trapezowych o wysokości profilu 16-50 mm. 


 

Kołnierze do pokryć płaskich SFX (0-16 mm)
 

Ten rodzaj kołnierzy przeznaczony jest dla płytek o grubości 0-16 mm. Mocna i szczelna dolna część kołnierzy oraz ich członowe elementy boczne umożliwiają wszechstronne zastosowanie z takimi materiałami jak: płytki łupkowe z kamienia naturalnego, płytki łupkowe pochodzące z produkcji oraz gonty.

 

 

Oryginalne kołnierze gwarancją trwałości i spójności architektonicznej dachu 
 

Prawidłowo zamontowane kołnierze chronią budynek przed wilgocią i zapewniają jeszcze lepszą szczelność połaci. Podnoszą też estetykę dachu, dbając o zachowanie spójności architektonicznej. Warto dodać, iż wybierając oryginalne systemowe rozwiązanie, uzyskamy nie tylko pełną satysfakcję z użytkowania, ale aż 10-letni okres gwarancji od producenta.


 

Więcej inforamcji na na stronie:  www.4iq.com.pl 

 Galeria:


powrót


Odwiedzono: 229 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 6 Września 2017

Podziel się    Bruk Bet

blachodachówka firmy Traffic

kominki elmes

sauny na wymiar producent Warszawa i Białystok
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u