Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Rolety i żaluzje w oknach dachowych

20 Września 2017
Poddasze użytkowe bez wątpienia ma swój urok. Skosy pozwalają na interesujące aranżacje przytulnych wnętrz, a wpadające przez okna dachowe promienie słońca dodają energii i wprawiają w dobry nastrój. Ale co zrobić, gdy światła i ciepła jest za wiele? Okna połaciowe są najbardziej wystawione na promieniowanie słoneczne, wymagają więc szczególnej ochrony przed jego nadmiarem. Ze względu na to, iż nie są prostopadłe do podłogi, nie możemy zawiesić w nich tradycyjnych firanek i zasłon. Doskonale za to sprawdzą się specjalnie przystosowane do tego typu okien rolety, żaluzje i markizy. 

Liteleader to nowa marka okien dachowych o najwyższych parametrach konstrukcyjnych i termoizolacyjnych oraz zapewniających komfort akustyczny. Oferuje również szereg akcesoriów pozwalających na regulację dopływu światła.


Roleta zaciemniająca - DUR
 
Jednym z ubocznych skutków postępu cywilizacyjnego jest zanieczyszczenie świetlne, czyli nadmierne oświetlenie nocne. Dotyka ono 96% mieszkańców Unii Europejskiej, w tym wszystkich mieszkańców dużych miast. Zjawisko, które początkowo niepokoiło jedynie astronomów, uniemożliwiając im obserwację nieba, wkrótce zostało zdiagnozowane przez naukowców i lekarzy jako poważne zagrożenie dla zdrowia. Człowiek, który śpi w choćby częściowo oświetlonym pomieszczeniu, nie zapada w głęboki sen, a jego organizm produkuje za mało melatoniny. Skutkuje to zmęczeniem, bezsennością, rozdrażnieniem, bólami głowy. Dlatego coraz większą wagę przywiązujemy do możliwości pełnego zaciemnienia naszych sypialni, które, podobnie jak pokoje dzieci, często znajdują się na poddaszu. Roleta zaciemniająca z wysokiej jakości poliestru w prawie 100% eliminuje światło wpadające z zewnątrz. Jest łatwa w montażu i doskonale pasuje do okna. Bez trudu wyczyścimy ją przy użyciu wilgotnej ściereczki. Dostępna jest w trzech kolorach: białym, beżowym i granatowym, dzięki czemu możemy ją dyskretnie wkomponować w tło - lub przeciwnie - zrobić z niej wyraźny, kontrastowy element kolorystyczny. Pozwoli na zdrowy, głęboki sen w nocy, a także w dzień - na przykład osobom pracującym na zmiany lub odpoczywającym po długiej podróży. Oczywiście w ciągu dnia w prosty sposób ustawimy roletę w takim położeniu, które zapewni dostęp światła słonecznego, ale zmniejszy jego intensywność.

Roleta przyciemniająca - RHR
 
W pomieszczeniach, których nie musimy całkowicie zaciemniać (kuchnia, łazienka, gabinet), sprawdzą się rolety przyciemniające, dające przyjemny efekt delikatnie rozproszonego światła, wykonane z mocnego i odpornego na zabrudzenia poliestru, zwijane do aluminiowej kasety. Dostępne w wersji beżowej i granatowej uchronią przed ostrymi promieniami słonecznymi oraz zapewnią prywatność.
Żaluzja - PAR
 
Osoby ceniące klasyczny, stylowy design mają do dyspozycji tradycyjne żaluzje z listewek z pionową i poziomą regulacją. W modelu Liteleader steruje się nimi - podobnie jak i roletami - manualnie, poprzez ustawienie w pożądanej pozycji bez użycia łańcuszków czy linek. Wykonane z odpornego na wilgoć, pokrytego białym lakierem aluminium, mogą współgrać z innymi elementami wyposażenia w podobnym stylu - na przykład oprawami lamp. 
Markiza termoizolacyjna
 
Dzięki idealnemu dopasowaniu i doskonałej konstrukcji ta zewnętrzna markiza jest niemal niewidoczna. Latem redukuje ilość wpadającego ciepła a przy okazji także - światła. Tłumi odgłosy padającego deszczu. Zrobiona jest ze specjalnej półprzezroczystej, pokrytej PCV siatki odpornej na wodę i promieniowanie ultrafioletowe. Bez trudu nie tylko zamontujemy markizę, ale też, gdy nie jest używana - skutecznie zabezpieczymy ją w kasecie. Wszystkie te czynności wykonamy z wnętrza pomieszczenia.Modeli do wyboru jest naprawdę wiele. Zależnie od indywidualnych potrzeb i preferencji w naszym pokoju na poddaszu możemy cieszyć się promieniami słońca, przyjemnym cieniem lub w całkowicie zaciemnionej sypialni zapaść w głęboki sen. Warto dodać, iż rolety i żaluzje pasują nie tylko do okien dachowych Liteleader, ale także można je z powodzeniem zastosować w oknach innych producentów dostępnych na polskim rynku. Szczegóły dotyczące kompatybilności znajdują się na opakowaniach akcesoriów.
 
Więcej informacji znajdziesz na stronie wyłącznego przedstawiciela marki LITELEADER w Polsce www.4iq.com.pl  Galeria:
powrót


Odwiedzono: 2218 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 20 Września 2017

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u