Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Okna do domu - na co zwrócić największą uwagę?

11 Marca 2020

Okna są bardzo ważnym elementem każdego domu. Bez nich bylibyśmy pozbawieni dostępu do światła dziennego, a to znacznie utrudniłoby codzienne funkcjonowanie. Współcześnie mamy znacznie szerszy wybór okien niż jeszcze kilka lat. Jednak to wcale nie ułatwia sprawy, a wręcz utrudnia. Szeroki wachlarz możliwości sprawia, że trudno nam wybrać odpowiedni model. Na co więc zwracać uwagę, aby nie popełnić błędu?Dopasuj wygląd okien do domu i wnętrz!


Wydaje się sprawą drugorzędną, ale warto zwrócić na niego uwagę. Sokółka Okna i Drzwi dostępna pod adresem: https://sokolka.com.pl/ oferuje różnorodne modele okien zgodne z najnowszymi trendami. Dlatego bez problemu można wybrać takie, które spełnią nasze oczekiwania. Okna powinny współgrać z ogólnym wystrojem wnętrz. Bardzo ważne jest też, aby pasowały do ścian z zewnątrz budynku. Jeżeli będą stanowić spójną całość z całą aranżacją, to nasze wnętrze nabierze harmonii.

Czy dopasowywać się do ogólnie panujących trendów? Musimy pamiętać, że okna wybieramy na dłużej i raczej niewiele osób będzie sobie mogło pozwolić na zmienianie ich co kilka sezonów. Warto więc podchodzić z rozwagą do najnowszych trendów i lepiej unikać takich okien, które będą zbyt szalone. W danym sezonie mogą nam się podobać, ale za kilka miesięcy możemy mieć ich dość.


Zwróć uwagę na tłumienie hałasu


Każdy z nas chciałby, aby jego dom stanowił oazę spokoju. Niestety nie zawsze jest to możliwe! Często różne czynniki sprawiają, że do domu dostaje się hałas z zewnątrz, a to może być bardzo uciążliwe. Czy można jednak temu zapobiec? Obecnie dostępne okna dają nam coraz szersze możliwości. Jeżeli wybierzemy odpowiedni model, to z pewnością uda się zapobiec dostawaniu się hałasów do naszych wnętrz. W tym przypadku powinniśmy się interesować parametrem Rw, a im jest on wyższy, tym lepiej. Wysokie właściwości tłumienia zapewnia już współczynnik Rw = 33 dB. Jednak w miejscach szczególnie narażonych na hałasy, warto pomyśleć o współczynniku Rw większym niż 40 dB.
 

Zabezpiecz dom przed włamaniami


Okna to najlepsza droga dostępu dla promieni słonecznych, ale niestety również dla włamywaczy. Niestety jest to właśnie przez nie najłatwiej mogą się dostać do naszego domu nieproszeni goście. Czy możemy temu zapobiec? Całkowicie nam się to nie uda, ale możemy zminimalizować zagrożenie. W tym celu najlepiej wyposażyć je w stalowe zaczepy antywłamaniowe. Dzięki temu rama ze skrzydłem stanie się trudna do sforsowania, a nasz dom znacznie bardziej chroniony przed włamywaczami.


Energooszczędność na miarę XXI wieku


Chyba większość z nas zdaje sobie sprawę z faktu, że najwięcej ciepła z domu ucieka właśnie przez okna. Obecnie obowiązują nowe standardy, które określają odpowiedni współczynnik okna. Sprawia to, że energooszczędność będzie znacznie wyższa niż do tej pory. Natomiast do przyszłego roku standardem będzie ciepły montaż oraz elementy, które ocienią okno w okresie letnim. Dzięki temu ochronią wnętrze przed niekontrolowanymi stratami ciepła i zapobiegną powstawaniu pleśni. 
Galeria:


powrót


Odwiedzono: 530 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 11 Marca 2020

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u