Wyszukaj w serwisie:
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Stabilne i ciepłe podparcie dla Twojego okna

24 Listopada 2017
Tak, jak w przypadku domu bardzo istotne są fundamenty, tak i dla okna niezwykle ważne jest stabilne podparcie. W nowoczesnych technikach montażu, w tym celu wykorzystuje się specjalne listwy podokienne, które są nie tylko trwałe i uniwersalne, lecz równie "ciepłe", co pozwala na ograniczenie strat energii termicznej.

Okno będzie dobrze nam służyć, tylko jeśli zostanie dobrze zamontowane. Przy jego instalacji i w późniejszym zachowaniu parametrów użytkowych wyrobu wydatnie pomagają właśnie listwy podokienne, które można stosować zarówno w przypadku wymiany starej stolarki na nową, jak i montażu okien w nowo powstałych budynkach. To rozwiązanie korzystne dla monterów, gdyż przyspiesza ich pracę, a także dla inwestorów, którzy zyskują energooszczędnie, szczelnie i stabilnie zamocowany produkt.

Uniwersalna listwa

Listwa podokienna to najprościej mówiąc, element, na którym opiera się okno. Umieszczana jest w newralgicznym miejscu, pomiędzy dolną częścią ramy okiennej a murem, stanowiąc pewne podparcie dla wyrobu. Dodatkowo zapewnia ograniczenie do minimum strat energii cieplnej, ale jedynie wówczas, gdy jest wypełniona materiałami o wysokich parametrach termoizolacyjnych. Jej zastosowanie umożliwia również ograniczenie ryzyka powstawania mostków termicznych, które tworzą się na styku stolarka-mur przy zastosowaniu klinów pozycjonujących.

Jedyną uniwersalną listwą podokienną, którą można wykorzystywać w przypadku wszystkich typowych okien z PVC i aluminium jest SIMPLEX MULTIBASE marki AIB. - Listwa pozwala na szybkie wpięcie do ramy okiennej, a dzięki specjalnej konstrukcji, jej szerokość można płynnie regulować w zakresie od 55 do 82 mm. To rewolucyjne, pierwsze tego typu rozwiązanie na rynku, zapewniające sprawny, łatwy i wygodny montaż - mówi dr inż. Karol Kożuch, ekspert firmy AIB. Zaletą SIMPLEX MULTIBASE jest także korzystny współczynnik przenikania ciepła - wypełnienie z elastycznej pianki poliuretanowej wpływa na termoizolacyjność konstrukcji, a jednocześnie jest elastyczne i umożliwia ściśnięcie listwy, a więc jej "pracę".

Wpuść naturalne światło do domu

Coraz częściej otwieramy nasze domy i mieszkania na otaczającą przestrzeń, co zapewnia dostęp naturalnego światła do pomieszczeń. Wiążę się to z rosnącą popularnością wielkogabarytowej stolarki o dużej powierzchni przeszkleń i znacznej wadze. Również w tym przypadku, przy montażu sprawdza się listwa podokienna SIMPLEX MULTIBASE. - Listwę można stosować nawet do najcięższej stolarki, w tym do instalacji okien przesuwnych. Bez problemu zapewnia stabilne podparcie np. dla okien HST o o szerokości 175 czy 250 mm, dzięki temu, że można wówczas wpiąć równolegle dwie lub trzy listwy podokienne. Z wykorzystaniem jednego produktu zainstalujemy więc zarówno tradycyjne okna pionowe (elewacyjne), jak i przegrodę stanowiącą wyjście na balkon czy też otaczający dom taras - uzupełnia ekspert AIB.

Listwa podokienna może być stosowana zarówno w przypadku montażu okien w ościeżu, jak i do instalacji stolarki z wysunięciem w warstwę izolacji. Wpina się ją do dolnej ramy okiennej, dopasowując odpowiednią szerokość, a następnie mocuje mechanicznie (za pomocą wkrętów) wraz z oknem do muru (lub do profili poszerzających ościeże w warstwę docieplenia). Dodatkowo połączenie z murem wypełnia się dedykowanym klejem, który niweluje ewentualne nierówności oraz zapewnia szczelność.

Wysokiej jakości listwy podokienne łączą w sobie uniwersalność i wytrzymałość, tworząc solidny "fundament" dla różnego rodzaju okien. Dzięki ich zastosowaniu, montaż stolarki jest prostszy i szybszy, a narażona na straty ciepła przestrzeń, odpowiednio zabezpieczona. To rozwiązanie, które spełnia oczekiwania monterów i inwestorów.

Więcej informacji znajdziesz na www.aibsc.com.plGaleria:powrót


Odwiedzono: 263 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 24 Listopada 2017

Podziel się    Bruk Bet

blachodachówka firmy Traffic

kominki elmes

sauny na wymiar producent Warszawa i Białystok
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u