Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Jak rozplanować oświetlenie w ogrodzie?

5 Sierpnia 2016
Podobnie jak w przypadku pomieszczeń, istotnym elementem aranżacji przestrzeni wokół domu jest odpowiednie oświetlenie. Od tego, jak je rozplanujemy, zależeć będzie nie tylko ogólny odbiór estetyczny, ale też komfort przebywania w naszym „zielonym salonie”.

W zależności od miejsca zastosowania, oświetlenie strefy wokół domu może pełnić różne funkcje. Taras, na którym spędzamy najwięcej czasu, warto rozświetlić w podobny sposób, co salon. Idealnym rozwiązaniem okaże się tu kinkiet zamontowany na ścianie bądź wysoka lampa słupkowa ustawiona obok fotela, dzięki którym stworzymy przyjemny, domowy klimat. Idąc krok dalej, możemy też zaakcentować poszczególne elementy tarasu, takie jak wnęki, ozdobne donice z kwiatami czy zewnętrzny, murowany kominek.
 
W świetle bezpieczeństwa
 
Strefy komunikacyjne, takie jak garażowy podjazd, okolice furtki, wejścia na schody czy ścieżka prowadząca do altany, wymagać będą z kolei rozwiązań zapewniających maksymalne bezpieczeństwo. Niekoniecznie mowa tu o lampach o dużej mocy – egzamin z powodzeniem zdają płaskie lampy nawierzchniowe, a także oprawy najazdowe i punktowe, które możemy skierować na rosnącą wokół zieleń, uzyskując tym samym ciekawy efekt poświaty - komentuje Mateusz Strzałkowski z GTV. Choć niewiele osób o tym pamięta, system oświetlenia może też stanowić pierwszą linię obrony przeciwko włamywaczom. W przypadku bezpośredniej okolicy domu dobrym pomysłem jest zastosowanie halogenów i lamp wyposażonych w detektory ruchu, które poprzez nagłe zapalenie mogą zaskoczyć i odwieść od niecnych zamiarów potencjalnego intruza.

Ogród pełen możliwości
 
Ogród to pole do popisu dla naszej wyobraźni – tu kwitną najciekawsze pomysły na aranżację przestrzeni wokół domu. Umieszczone pomiędzy krzewami czy klombami kwiatów oprawy rozpraszające, delikatnie wydobędą z mroku dany obiekt i zaprezentują ogrodową aranżację w całkowicie nowym świetle, oprawy montowane w ziemi doskonale podkreślą zaś żywopłot czy murek wykończony płytami dekoracyjnymi. Jeśli chodzi o zastosowania ścienne, warto zwrócić uwagę na najnowszą propozycję marki GTV, która wprowadziła do swojej oferty nowe oprawy ogrodowe z serii Tiago. Urządzenia zaprojektowane zostały w duchu nowoczesnego designu, dlatego są łatwe w montażu i świetnie uzupełniają minimalistyczną architekturę. Dostępne w wersji jedno- lub dwukierunkowej, oprawy wykonane zostały ze stopu aluminium i szkła hartowanego, dzięki czemu zapewniają optymalne doświetlenie m.in. podjazdów, drzwi wejściowych, schodów, tarasów czy murów wokół posesji, także w warunkach podwyższonej wilgotności i zapylenia.
 
GTV, oprócz nowej serii opraw ogrodowych LED Tiago, posiada w swoim portfolio produktów cztery kolekcje nowoczesnych opraw LED przeznaczonych do ogrodu: Orbit, Jardi, Gardino i Albero. Produkty dostępne są w sprzedaży w autoryzowanych hurtowniach elektrotechnicznych GTV.

Więcej informacji znajdziesz na www.gtv.com.pl
 Galeria:
powrót


Odwiedzono: 2069 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 5 Sierpnia 2016

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u