Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Płytki wchodzą na salony

6 Marca 2012
Tradycyjnym przeznaczeniem płytek ceramicznych były do tej pory aranżacje łazienkowe i kuchenne. Jednak coraz częściej piękne, wielkoformatowe płytki ozdabiają wnętrza naszych salonów i jadalni. Styliści Ceramstic radzą jak nadać tym wnętrzom szczególny charakter.

Klasyczna elegancja
Ten styl nie starzeje się i nie wychodzi z mody od lat – spokojna klasyka. Jasna, stonowana paleta barw ścian stanowi tło dla nieco masywniejszych drewnianych mebli, a o wnętrza stanowią dodatki – lustra i obrazy w delikatnie podrzeźbionych ramach czy naprawdę niewielka ilość ozdobnych bibelotów (tutaj więcej wcale nie znaczy lepiej!). Ważne by odpowiednio dobrać oświetlenie: świetnie sprawdzą się niezwykle modne obecnie żyrandole, lampy czy kinkiety zdobione naturalnymi kryształami lub ich dobrą imitacją.  Pięknie odbiją się w podłodze gresowej o wysokim połysku. Precyzyjnie odwzorowująca naturalny kamień kolekcja gresu szkliwionego  Imperium marki Ceramstic nada salonowi w stylu klasycznym szyku i elegancji.

Poprzez zachowanie najdrobniejszych szczegółów rysunku, ale także za sprawą powierzchni – z widocznymi kamiennymi żyłkami i delikatnym wykończeniem lappato, kolekcja idealnie naśladuje szlachetny marmur Emperador. Gres jest przy tym znacznie łatwiejszy do położenia i utrzymania w czystości niż naturalny marmur, a jednocześnie bardziej ekonomiczny” – mówi Agnieszka Rodziewicz, Brand Manager marki Ceramstic.

Wsi spokojna, wsi wesoła
Nieustająco jednym z najpopularniejszych motywów w aranżacji przestrzeni mieszkalnych jest styl rustykalny. Wnętrza zaaranżowane w tym stylu pozwalają nam na powrót do krainy dzieciństwa, wakacji na wsi i domu pachnącego ciastem upieczonym przez babcię. Kanapy skórzane lub obite kraciastą tkaniną, wielki drewniany stół, a na nim ręcznie robiony koronkowy obrus. Styl rustykalny nie tylko wybacza pewne niedoskonałości, ale wręcz je lubi i czyni z nich jeden z elementów charakterystycznych. Postarzenia, przetarcia, deski naznaczone zębem czasu. W taką stylistykę doskonale wpiszą się płytki gresowe imitujące drewno (kolekcje Drevo lub Rustico marki Ceramstic). Ta współczesna wariacja na temat starej podłogi, która sprawdzi się w nowoczesnej „wiejskiej chacie” pozwala natychmiast osiągnąć efekt desek wydeptywanych latami, umożliwia również zastosowanie na ogrzewaniu podłogowym.

Nowoczesność „oswojona”
W opozycji do klasyki, możemy postawić na nowoczesny design. Prostota, minimalizm i  otwartość przestrzeni to główne motywy tego nurtu. Modernistyczny styl w wydaniu high-tech lubi dodatki rodem z laboratoriów, często wykonane są ze szkła lub metalu. Nie musi to jednak wcale oznaczać zimna czy surowości: jasne barwy wydobywające światło sąsiadować tu mogą z wyrazistymi akcentami w kolorach czerwieni, pomarańczu, fuksji czy zieleni, które nadadzą dynamiczny charakter wnętrzu.
W taki styl wpisuje się kolekcja gresu Sablo marki Ceramstic. Doda ona wnętrzom - zwłaszcza takim jak salon czy hall – elegancji płynącej z prostoty i szlachetności użytych materiałów.

Więcej informacji o pod adresem www.ceramstic.com.pl oraz https://www.facebook.com/CeramsticGaleria:

powrót


Odwiedzono: 3596 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 6 Marca 2012

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2024 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u