Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Poczucie bezpieczeństwa z kontaktronami firmy OknoPlus

16 Maja 2012
Nie od dziś wiadomo, że dom jest twierdzą i ostoją, dlatego tak istotną rolę odgrywa pewność, że jesteśmy w nim bezpieczni. Coraz częściej zwracamy uwagę na to, aby na standardowe wyposażenie domu składała się wszechstronna i przemyślana instalacja alarmowa. Ekspert firmy OknoPlus radzi, czym się kierować przy wyborze systemu ostrzegania, aby zapewnić sobie komfort i poczucie bezpieczeństwa.

Skuteczny i niezawodny system ostrzegania jest istotny nie tylko podczas rodzinnych wyjazdów czy urlopu, ale także na co dzień, bowiem w każdej chwili zabezpiecza nas przed ewentualnym włamaniem. Złodzieje prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowych sposobów sforsowania domu, starając się dotrzymywać kroku nowym technologiom i zabezpieczeniom. Dlatego tak ważne jest zaopatrzenie się w kompleksowy system ochrony, który z powodzeniem odstraszy potencjalnych włamywaczy. Jak wynika z przeprowadzonych badań, większość włamań do domów czy mieszkań dokonywanych jest przez okno. Co więcej, wbrew powszechnej opinii złodzieje najczęściej dostają się do wnętrza budynku nie na skutek wybicia szyby, ale za sprawą wyważenia lub wypchnięcia skrzydła okiennego. Z tego też względu podczas zakupu i montażu stolarki sporo uwagi należy poświęcić okuciom, gdyż to od nich w dużym stopniu zależy nasze bezpieczeństwo. Warto także zainstalować dyskretny, a jednocześnie skuteczny, system alarmowy. Specjalnie z myślą o wszystkich tych, którzy podczas swojej nieobecności w domu chcą uniknąć wizyty niepożądanych gości, firma OknoPlus przygotowała idealnie bezpieczne okna wyposażone w  kontaktrony.
 
Wzmocnij słabe punkty…

Okna, drzwi wejściowe, a także balkon czy piwnica to miejsca szczególnie wystawione na chciwe oko włamywacza, dlatego powinniśmy dołożyć wszelkich starań, by je odpowiednio zabezpieczyć. Warto pomyśleć o wykorzystaniu kompleksowego, inteligentnego systemu antywłamaniowego – na przykład centrali i kontraktonów. Kontraktony to niewielkie, magnetyczne czujniki otwarcia. Mają one tę przewagę nad tradycyjnymi czujnikami, że informują o każdej próbie wyważenia okna bądź drzwi, ostrzegając nas, zanim jeszcze włamywacz dostanie się do wnętrza. Co ciekawe, kontraktony są także niezastąpionym rozwiązaniem zabezpieczającym dom w budowie, gdy klasyczne czujki mogą się nie sprawdzić z powodu zapylenia. Kontraktony montowane w oknach firmy OknoPlus to nie tylko tanie i estetyczne, ale również skuteczne rozwiązanie. „Kontaktrony składają się z dwóch części – magnesu oraz rurki z zatopionymi dwoma stykami. Wszelkie próby wyważenia skrzydła skutkują przerwaniem obwodu oraz aktywują system alarmowy. Wczesny system ostrzegania przed włamaniem, jaki gwarantuje zastosowanie kontaktronów, daje czas na reakcje domownikom, a także skutecznie zniechęca złodzieja do dalszych prób” – mówi Izabela Tryba, ekspert firmy OknoPlus.
 
Harmonia i wygoda dla wszystkich domowników

Użytkownicy tradycyjnych systemów alarmowych nierzadko nie włączają ich w obecności zwierząt domowych. Inaczej jest w przypadku instalacji wyposażonej w kontaktrony, bowiem nawet pozostawiony w domu pupil nie jest w stanie aktywować systemu – o ile nie będzie miał możliwości samodzielnego otwarcia drzwi lub okna. Dzięki kontraktonom możemy zatem  zabezpieczyć alarmem wszystkie pomieszczenia w domu, bez obawy o niepożądane włączenie systemu przez zwierzęta. Dodatkowo, innowacyjne rozwiązanie, jakim są kontaktrony firmy OknoPlus, można zamontować w drzwiach wejściowych, tylnych lub balkonowych, oknach a także włazach dachowych. Instalacja już na etapie produkcji sprawia, że przy zamkniętym oknie zabezpieczenie jest całkowicie niewidoczne – zarówno nie zaburza harmonii we wnętrzu domu, jak i stanowi zaskoczenie dla złodzieja. Warto również zwrócić uwagę na sposób założenia całego systemu: „Istnieje kilka możliwości zastosowania instalacji alarmowej w połączeniu z kontaktronami firmy OknoPlus. Możemy połączyć czujniki szeregowo i w razie włamania otrzymać sygnał z jednego pomieszczenia. Natomiast w przypadku połączenia równoległego, otrzymamy informację od konkretnego aktywowanego czujnika, które miejsce jest zagrożone. Inną formą montażu instalacji jest połączenie szeregowe grupy pomieszczeń – przy takim ustawieniu otrzymamy sygnał z kilku pokoi. Możemy więc indywidualnie dostosować schemat montażu całej instalacji alarmowej do naszych potrzeb” – tłumaczy Izabela Tryba, ekspert firmy OknoPlus.

Systemy zabezpieczeń mają nam zapewnić bezpieczeństwo i ochronić przed włamaniem, dlatego warto się zastanowić nad wyborem inteligentnej instalacji, która będzie niezawodna i trwała a jednocześnie łatwa w użyciu. „Solidne okna OknoPlus o wzmocnionych okuciach, wyposażone w nowoczesny system kontaktronów, to skuteczna metoda ochrony przed włamaniem. Czujniki te można połączyć z każdym systemem alarmowym, co znacznie redukuje koszt całej instalacji. Kontaktrony firmy OknoPlus są więc odpowiednim rozwiązaniem, dzięki któremu poczujemy się bezpiecznie i komfortowo” – przekonuje Izabela Tryba, ekspert firmy OknoPlus.
 
www.oknoplus.com.pl

 Galeria:


powrót


Odwiedzono: 3540 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 16 Maja 2012

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u