Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Biopodłogi i panele winylowe wineo - do wnętrz przyjaznych alergikom

11 Kwietnia 2022
Podłoga przyjazna dla alergika powinna być wygodna do utrzymania w czystości, antystatyczna oraz odporna na częste mycie. Przy jej wyborze konieczne jest połączenie aspektu estetycznego z funkcjonalnością. Innowacyjnym rozwiązaniem są panele winylowe oraz biopodłogi PURLINE marki wineo.
 
 

Kwestią zasadniczą przy projektowaniu przestrzeni mieszkalnej dla osób z alergią jest zapobieganie gromadzeniu się roztoczy, bakterii i grzybów. Częstym wyborem są płytki ceramiczne, jednak mają one pewne mankamenty, takie jak na przykład trudne do czyszczenia fugi czy twarda i nieprzyjemna w dotyku powierzchnia. Drewno z kolei wymaga zabezpieczania preparatami, które mogą być źle tolerowane przez alergików. Optymalną alternatywą są nowoczesne biopodłogi, które nie tylko są bezpieczne dla zdrowia, ale również funkcjonalne i bardzo wygodne w pielęgnacji.
 
Biopodłogi PURLINE wineo składają się z ecuranu – organicznego tworzywa, wykonanego z olejów roślinnych i kredy. Nie zawierają szkodliwych substancji, takich jak chlor, plastyfikatory czy rozpuszczalniki i są całkowicie pozbawione zapachów oraz wolne od emisji. Jako produkt ekologiczny, biopodłogi PURLINE posiadają certyfikaty potwierdzające bezpieczeństwo dla środowiska naturalnego – zarówno w procesie produkcji, podczas eksploatacji, jak i w okresie poeksploatacyjnym.
Atutem biopodłóg PURLINE wineo jest nie tylko ich skład, ale też mnogość dekorów, pozwalająca wpisać je w design każdego pomieszczenia.  Idealnym rozwiązaniem do pokoju dziecka jest na przykład kolekcja wineo 1000 wood, oferująca 20 struktur o wyglądzie drewna. Montaż na click nie wymaga użycia kleju, a podłoga jest bardzo wytrzymała, łatwa w czyszczeniu, ciepła i zapewniająca odpowiednią akustykę. W salonie doskonale sprawdzą się propozycje wineo 1200 wood XXL, wygodnie montowane jako Multi-Layer Rigid na click. Czterostronna, lakierowana fuga nadaje im wygląd okazałych, naturalnych desek. Z kolei łazienka zyska unikalny wygląd dzięki wineo 1000 stone, z dekorami imitującymi elegancki, naturalny kamień. Wszystkie kolekcje wineo PURLINE mogą być stosowane w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności i są odporne na wgniecenia powstające w wyniku ustawienia mebli. 
 
Na uwagę zasługują także panele winylowe wineo 400, 600 i 800, produkowane z wolnej od plastyfikatorów mieszanki winylu o dekorach w klimacie mozaiki, drewna i kamienia, dzięki czemu można w pełni dostosować wygląd podłogi do ogólnego charakteru wnętrza. Zróżnicowane formaty – wąskie i szerokie deski, małe oraz duże płytki – pozwalają na realizację wielu kreatywnych pomysłów, przy zapewnieniu komfortu codziennego funkcjonowania.Panele winylowe oraz biopodłogi PURLINE to nowoczesne rozwiązania, dedykowane różnym stylom aranżacyjnym. Pozwalają stworzyć niezwykły klimat wnętrza, są trwałe i mają właściwości antystatyczne. To sprawia, że mogą być bezpiecznie użytkowane przez wszystkich domowników, w tym osoby z alergią.  
 


 
Dodatkowe informacje o produktach marki wineo dostępne są
na stronie internetowej: https://www.wineo-polska.pl/ 
 Galeria:


powrót


Odwiedzono: 161 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 11 Kwietnia 2022

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u