Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Panele winylowe - sposób montażu, użytkowanie i pielęgnacja

17 Stycznia 2019

Odkąd panele winylowe pojawiły się na polskim rynku, niemal natychmiast stały się niezwykle popularne. Wszystko za sprawą ich praktyczności oraz znakomitego wyglądu. Dowiedz się, gdzie warto je montować i jak o nie dbać.


Atuty paneli winylowych


W sklepach internetowych i stacjonarnych można znaleźć wiele różnych kolorów oraz wzorów paneli winylowych.

Na przykład na stronie internetowej https://1000podlog.pl
,
można znaleźć wzory, które imitują zarówno naturalne drewno, kamień, jak i nawet ceramikę.
To, co wyróżnia te produkty to również niezwykła trwałość.
Co ciekawe niestraszna mu również wilgoć. Poza tym sam montaż takich paneli jest prosty.

 

Gdzie można montować panele winylowe?


Dzięki ich wytrzymałości można bez problemu układać je w pomieszczeniach publicznych, takich jak hotele, punkty handlowe lub nawet gastronomiczne. Jednak z sukcesem można montować je również w mieszkaniach i domach. Właściwie nie ma żadnych przeciwwskazań związanych z tym, w jakim pomieszczeniu mogą znaleźć się panele winylowe. Najważniejsze będzie jednak dobranie odpowiedniej ich grubości. W miejscach bardzo często uczęszczanych warto postawić na grubość mieszczącą się w przedziale 0,55 -0,70 mm, a w pomieszczeniach rzadziej odwiedzanych lub po prostu w domach, gdzie mieszka mała ilość osób wystarczająca będzie warstwa 0,3 mm. Nie da się ukryć, że jeśli chcemy je zamontować w łazience, to warto wybrać modele wodoodporne.
 

Jak montować panele?


Montaż paneli winylowych jest bardzo prosty. Wystarczy nabyć specjalnie przygotowany do tego typu tworzywa klej. Ciekawą alternatywą jest też zakupienie zamków zatrzaskowych, które są łatwiejsze i szybsze w montażu. Zaleca się jednak wybrać klejenie w kuchni, w łazience oraz we wszystkim miejscach, gdzie zamontowane jest ogrzewanie podłogowe.
 

Pielęgnacja paneli winylowych


Na szczęście nie potrzeba wiele, aby utrzymać panele w doskonałej kondycji. Dzięki temu, że producenci pokrywają panele specjalną warstwą ochronną, stają się one odporne na zabrudzenia oraz zaplamienia. Wiele oczywiście zależy od ich jakości. Podczas pielęgnacji warto używać specjalnych preparatów, które zostały opracowane właśnie w tym celu. Obecnie można znaleźć specjalne substancje, które sprawią, że możliwe stanie się usunięcie nawet zarysowań z paneli winylowych, dzięki czemu nie musimy od razu ich wymieniać.


Czego nie używać podczas pielęgnacji paneli winylowych?


Kategorycznie trzeba zrezygnować z używania wybielaczy. Poza tym detergenty również mogą wpłynąć niekorzystnie przede wszystkim na warstwę zabezpieczającą, przez co panele stracą swoje właściwości i szybciej się zniszczą. Zabrania się również szorowania podłóg z tego tworzywa.
Galeria:


powrót


Odwiedzono: 1624 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 17 Stycznia 2019

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u