Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Zalety podłogi z korka

19 Marca 2019

Różne wzory, faktury, kolory i ceny – wybór materiału na podłogi jest ogromny. Przekłada się  to na szerokie możliwości aranżacyjne w każdym pomieszczeniu. Podłogi winylowe, drewniane, wylewki czy w końcu korek. To jedno z wielu bardzo dobrych rozwiązań, zarówno pod kątem estetycznym jak i praktycznym.


Korek – ekologiczne rozwiązanie?


Idealnie dopasowana podłoga do danej stylistyki pozwala uzyskać niepospolite efekty wystroju wnętrz. Korek można dopasować do różnych stylów i dekoru, dlatego warto pomyśleć właśnie o takim rozwiązaniu. Już na etapie produkcji materiał ten wygrywa z innymi pod względem ekologicznym. Pozyskuje się go z kory dębowej, rosnącego wciąż drzewa, dlatego nie ma konieczności marnotrawienia zasobów lasu. Dla wielu osób będzie to kwestia bardzo istotna, i dobrze, bo troska o środowisko powinna być priorytetowa zarówno na etapie projektowania, budowy domu jak i jego wyposażenia.
 

Właściwości akustyczne i termiczne


Druga sprawa, bardzo ważna, to bardzo dobra izolacja akustyczna i termiczna. Korek będzie izolował dźwięki nie tylko we wnętrzu pomieszczenia, ale też te dochodzące z zewnątrz. Dzięki temu można poczuć jeszcze bardziej przytulną atmosferę. Tak samo dobrze jest pod względem termicznym. Korek to bardzo ciepły materiał, dlatego będzie zatrzymywał ciepło we wnętrzu. Taka właściwość wyklucza jednak kładzenie podłogi korkowej w przypadku ogrzewania podłogowego. Nie działałoby oni prawidłowo, ponieważ korek zatrzymuje ciepło.  
 

Komfort elegancja


Podłoga korkowa wygląda świetnie.Wystarczy wejść na jedną ze stron sklepu, oferującego tego typu podłogi, np. tutaj http://www.drexpol.com.pl/,aby upewnić się, co do jego atrakcyjności.

Ma różne faktury (drobnoziarniste, gresowe, parkietowe) i kolory. Można pokrywać go różnymi powłokami, np. woskiem, lakierem akrylowym lub winylowym czy barwiącą farbą akrylową. Powłoka podłogi z korka jest aksamitna, dlatego prezentuje się elegancko i przykuwa spojrzenia.

Wrażenie estetyczne przy podłodze korkowej jest zawsze wysokie, ale tak samo duże znaczenie ma komfort użytkowania. Korek jest sprężysty, elastyczny, dlatego stąpa się po nim wyjątkowo miękko. Położony w pokoju dziecięcym będzie amortyzował upadki malucha, chroniąc go przed stłuczeniami.

Korek jest materiałem antystatycznym, nie przyciąga kurzu i nie absorbuje wilgoci. Dla alergików będzie więc wymarzonym rozwiązaniem. Co więcej, łatwo się go pielęgnuje. Wystarczy delikatnie zmoczony mop, aby powierzchnia lśniła na nowo czystością.
Galeria:


powrót


Odwiedzono: 996 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 19 Marca 2019

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u