Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Podłogi w 100% drewniane - naturalnie!

18 Września 2013
Wybierając wymarzoną podłogę, często zadajemy sobie pytanie: sztuczna czy jednak prawdziwa? Nic w tym dziwnego. Podłogi laminowane posiadają szereg zalet wspólnych z naturalnym wyrobem. Bogate wzornictwo czy łatwość montażu to tylko niektóre z nich. Jednak jak mówią ci, którzy zdecydowali się na podłogę ze 100% drewna, produkt sztuczny nigdy nie zastąpi dzieła natury, tego co pierwotne, prawdziwe, odwieczne…

Różnica wyczuwalna w dotyku

„Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli” mawiał Arthur Schopenhauer. I tak właśnie dzieje się w przypadku podłóg drewnianych. Poczęte jako drzewa w łonie Matki Natury, niczym unikatowy pamiętnik utrwalają w sobie upływ czasu i bieg historii. Nabierają indywidualnego rysunku i palety odcieni. Dojrzewają w swym indywidualnym charakterze, by potem – potraktowane fachową ręką człowieka – przybrać formę niezwykłej, ciepłej podłogi na wiele lat i pokoleń. Żadna podłoga sztuczna nie jest w stanie sprostać tej magii przyrody.

W przeciwieństwie do chłodnego laminatu podłogi drewniane, ciepłe i miłe w dotyku, zachęcają do bosych wędrówek po zakamarkach domu. Odwrotnie niż w przypadku syntetyków – tłumią dźwięki i odgłosy kroków. Antystatyczna powierzchnia podłóg z naturalnego surowca, wykończona lakierami i olejami ekologicznymi, pozwala także na bezpieczną zabawę najmłodszych. Pamiętajmy, że podczas użytkowania, ale i utylizacji podłogi drewnianej, nie wydzielają się żadne szkodliwe dla środowiska substancje. Dodatkowo podłogi z surowców naturalnych „oddychają", utrzymując w mieszkaniu odpowiedni mikroklimat, m.in. stałą wilgotność powietrza.

Inwestycja na lata

Zwolennicy podłóg z laminatu przekonują, że jedną z najważniejszych zalet tego typu produktu jest jego wytrzymałość i niska cena. To prawda, że materiały sztuczne są tańsze niż 100% drewno, jednak warto zauważyć, że mimo iż odporniejsze na zarysowania, nie nadają się do regeneracji, wymagając wymiany całej podłogi. Zazwyczaj więc podłogi laminowane musimy zmieniać co kilka lat.

Droższa podłoga drewniana jest nie tylko odporna na uszkodzenia, ale także posiada gwarancję na kilkadziesiąt lat, a nawet dłużej. Dla przykładu lite podłogi drewniane z kolekcji Baltic Wood - Sélection du Sommelier posiadają Gwarancję na Całe Życie! Co więcej im starsze drewno, tym ma szlachetniejszy wygląd. Naturalny surowiec daje też możliwość kilkukrotnej renowacji. Dla potwierdzenia – podłogi lite Baltic Wood posiadają ponadstandardową grubość, która umożliwia nawet 15-krotną odnowę powierzchni. Także decydując się na podłogę drewnianą, w skali kilkudziesięciu lat w rzeczywistości zaoszczędzimy dużo więcej pieniędzy i czasu niż w przypadku wyboru podłogi syntetycznej.

Feeria barw i wykończeń

Obecnie podłogi drewniane coraz mniej też ustępują laminowanym pod względem różnorodności. Klienci mogą wybrać wymarzony produkt wykonany z drewna europejskiego, amerykańskiego czy niezwykle barwnego drewna egzotycznego. Jasny lub ciemny, lity, trójwarstwowy, we wzorze deski 1-rzędowej, czy 3-rzędowej klepki.

Liczne wariacje dotyczą także powierzchni podłóg, które mogą być uszlachetnione bejcą, procesem szczotkowania, olejem ekologicznym czy lakierem. I tu niech potwierdzeniem będzie kolekcja Sélection du Sommelier, w której podłogi zostały uszlachetnione barwnymi olejami ekologicznymi (bursztynowym, białym, ciemnobrązowym, szarym, jasnobrązowym czy grafitowobrązowym) bejcą (no w kolorze kruchej bieli) lub eleganckim lakierem matowym. Dodatkowo zostały one poddane procesowi szczotkowania, dzięki czemu struktura dębu jest zarówno widoczna, jak i wyczuwalna w dotyku.

Więcej na: www.selection.balticwood.plGaleria:

powrót


Odwiedzono: 5000 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 18 Września 2013

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u