Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Podnośnik koszowy - do czego służy?

21 Września 2021
Podnośniki koszowe to specjalistyczny sprzęt, z którego korzystają nie tylko firmy z branży budowlanej. Podnośnik koszowy pozwala w bezpieczny sposób wykonać różne prace na wysokościach. Jeżeli jesteś zainteresowany usługami koszem podwieszanym, poznaj rodzaje podnośników koszowych i ich zastosowanie.
 

Rodzaje podnośników koszowych
 
Podnośnik koszowy to jedno z urządzeń dźwignicowych. Wyróżnia się on zabudowaną platformą (koszem), która pozwala na wykonanie prac zgodnie z zasadami BHP. Taka konstrukcja sprawia, że podnośniki koszowe są powszechnie wykorzystywane przy pracach na wysokościach. Warto jednak podkreślić, że nie dotyczy to wyłącznie branży budowlanej – podnośniki koszowe to urządzenia uniwersalne. Z tego względu często zastępują choćby rusztowania.
Podziału podnośników koszowych dokonuje się, biorąc pod uwagę sposób podnoszenia. W ten sposób wyróżnia się:
  • Podnośniki nożycowe. Charakteryzują się one krzyżującymi się ramionami, na których jest umieszczona platforma.
  • Podnośniki przegubowe. Dzięki punktom załamania sprzęt ten może pracować w różnych miejscach.
  • Podnośniki teleskopowe. Ponieważ są one zbudowane z wysuwających się teleskopowo sekcji, mają one ramię o dużym zasięgu.
Podnośniki koszowe dzielą się również na podnośniki samojezdne i podnośniki na samochodach.

Podnośnik koszowy – przyk ładowe zastosowania
 
Gdzie mają zastosowanie podnośniki koszowe? Wykorzystuje się je przy wznoszeniu różnych obiektów, np. mostów, elementów infrastruktury czy budynków. W ostatnim przypadku dobrym przykładem może być np. montaż pokrycia dachowego czy elewacji drewnianej. Usługi koszem podwieszanym skierowane są też do firm z branż:
  • Reklamowej. Do montażu reklam wielkopowierzchniowych czy zmiany reklam na billboardach nie zawsze wystarcza drabina – czasem, zwłaszcza gdy billboard znajduje się w trudno dostępnym miejscu, niezbędny jest podnośnik koszowy.
  • Pielęgnacji zieleni. Podnośniki koszowe są wykorzystywane głównie podczas przycinania drzew i wysokich krzewów.
  • Utrzymania czystości. Mowa tu o podmiotach oferujących czyszczenie elewacji domów czy mycie okien w wieżowcach i biurowcach.
Podnośnik koszowy znajduje też zastosowanie przy montażu oświetlenia miejskiego czy zakładaniu dekoracji świątecznych na ulicach – przy takich pracach sprawdza się zdecydowanie lepiej niż np. rusztowanie.

Podnośnik koszowy – kupić czy wynająć?
 
Firmy oferujące prace na wysokościach najczęściej inwestują we własny sprzęt – w ich przypadku taki wydatek z czasem się zwraca. Inaczej jest jednak, gdy prace na wysokości są tylko jednym z wielu elementów składających się na ofertę firmy i podnośnika koszowego potrzebuje ona sporadycznie. Wówczas dobrym rozwiązaniem jest współpraca z zaufanym partnerem, który oferuje wynajem podnośnika koszowego.
Gdzie zamówić usługę koszem podwieszanym? Przy wyborze firmy wypożyczającej sprzęt warto zwrócić uwagę na ofertę i doświadczenie potencjalnego kontrahenta. Usługi koszem podwieszanym można zamówić na stronie lewandowska-dzwigi.pl. Firma dysponuje podnośnikiem mogącym wznieść kosz na wysokość od 88 do 115 metrów. Do jej atutów należy nie tylko szeroki zakres oferowanych usług dźwigowych, ale również doświadczenie. Klienci zamawiający usługę koszem podwieszanym mogą skorzystać z pomocy wykwalifikowanego operatora sprzętu dźwignicowego.
 Galeria:


powrót


Odwiedzono: 846 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 21 Września 2021

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u