Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Pokój z widokiem

6 Sierpnia 2013
Więcej naturalnego światła, większa powierzchnia, przez którą ogrzeje się dom w słoneczne dni oraz wysoki prestiż – to główne zalety wielkoformatowych przeszkleń wykorzystywanych w budownictwie mieszkalnym. Ich zastosowanie pozwala również na wzbogacenie bryły budynku i uzyskanie jasnych, przestronnych wnętrz.

Duże okna i drzwi, z powodzeniem stosowane w nowoczesnym budownictwie, kojarzą się z prestiżem i elegancją. Tego typu rozwiązania, oprócz wysokiej estetyki, charakteryzują się także walorami funkcjonalnymi. Rozwój technologii w zakresie stolarki otworowej umożliwił bowiem tworzenie konstrukcji, które posiadają bardzo dobre parametry termiczne.
Dom otwarty na świat(ło)
Wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań konstrukcyjnych sprawia, że marzenia o dużych oknach i przeszklonych drzwiach, które umożliwią oświetlenie salonu, stają się rzeczywistością. Dzięki temu, możemy zapewnić maksymalny dopływ naturalnego światła do pomieszczeń, co korzystnie wpływa na nasze samopoczucie. Przeszklenia sprawiają również, że budynek wydaje się bardziej „otwarty”, a jego jasne, przejrzyste wnętrza są przyjazne dla użytkowników. Ich wykorzystanie np. w znajdującym się na parterze pokoju dziennym, pozwala na uzyskanie szerokiego widoku i zapewnia lepszy kontakt z otoczeniem. To rozwiązanie jest szczególnie korzystne, jeśli chcemy wyeksponować i „przybliżyć” przydomowy ogród – wówczas jedyną przegrodą oddzielającą pomieszczenie od świata zewnętrznego będzie szkło. Duże okna i drzwi to także dobry pomysł w przypadku tarasu, gdzie zastosowanie takiej konstrukcji okazuje się niezwykle funkcjonalne i zwiększa komfort użytkowników.
Tworzenie funkcjonalnych okien i drzwi przesuwnych o dużych powierzchniach, umożliwia wykorzystanie systemu Yawal DP 150, składającego się z trójkomorowych profili aluminiowych z przekładką termiczną –  W systemie, dostosowanym również do realizacji konstrukcji fasadowych, można stosować różnorodne wypełnienie wykonane np. ze szkła pojedynczego i zespolonego, także w pakietach trzyszybowych o grubości od 8 do 50 mm – mówi Artur Blukacz, Kierownik Produktu Systemy Fasadowe w firmie Yawal S.A., jednym z największych dostawców architektonicznych systemów profili aluminiowych w Polsce – System DP 150 pozwala na wykonywanie bardzo dużych przeszkleń, których całkowita szerokość jest ograniczona jedynie długościami oferowanych przez nas profili - dodaje Artur Blukacz. Na podniesienie walorów użytkowych ma również wpływ zastosowanie okuć podnoszono-przesuwnych, które eliminują np. efekt trzaskania skrzydeł drzwiowych.

Duża powierzchnia bez strat ciepła
Zastosowanie nowoczesnych technologii i odpowiednich wypełnień pozwala na osiągnięcie bardzo dobrych parametrów termicznych, nawet w przypadku konstrukcji o dużej powierzchni. Ich energooszczędność jest związana przede wszystkim z zastosowaniem wysokiej jakości materiałów – Stworzony przez nas system TM 77HI umożliwia tworzenie dużych i zarazem energooszczędnych okien. Do ich budowy – ze względu na lekkość i możliwość realizacji stosunkowo wąskich profili – znakomicie nadaje się aluminium – tłumaczy Wojciech Kulej, Kierownik Produktu Systemy Okien i Drzwi w firmie Yawal – TM 77HI to innowacyjne rozwiązanie pozwalające na uzyskanie wysokich parametrów izolacyjności cieplnej – współczynnik przenikania ciepła ramy na poziomie Uf=1,1÷1,5 W/m² K wg PN-EN ISO 10077-2:2005 – i akustycznej oraz skutecznej ochrony przed wiatrem i wodą – podkreśla ekspert Yawal. Zastosowanie takich konstrukcji daje możliwość zaoszczędzenia energii, co przekłada się również na zmniejszenie kosztów ogrzewania budynku.
Szklane drzwi i okna o dużych rozmiarach mają wiele atutów – umożliwiają wpuszczenie do pomieszczeń dużej ilości naturalnego światła, wizualnie zwiększają przestrzeń użytkową budynku i nasuwają skojarzenia z elegancką architekturą przedwojennych willi. Żeby w pełni cieszyć się ich walorami, najlepiej wybierać certyfikowane wyroby, oferowane przez posiadających duże doświadczenie, renomowanych producentów. Wysokiej jakości stolarka otworowa powinna zapewniać długotrwałą i bezproblemową eksploatację.

www.yawal.comGaleria:
powrót


Odwiedzono: 2540 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 6 Sierpnia 2013

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u