Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Otoczeni błękitem – nadmorska siedziba Blue Media

25 Czerwca 2019

Dom Zdrojowy w Sopocie to znany adres na mapie miasta z długą, choć trudną historią. Dzisiejszy budynek – wybudowany w 2006 roku w miejsce zniszczonego w wojennej pożodze gmachu – odważnie patrzy w przyszłość. To tam znajduje się siedziba spółki Blue Media, lidera innowacji w dziedzinie transakcji płatniczych. Nic dziwnego, że biuro firmy imponuje na wskroś współczesną architekturą i designem, a wyposażone jest w nowoczesną automatykę budynkową. Ta nadmorska realizacja jest efektem kooperacji grona specjalistów: projektantów ARCH 515 i Rasztawicki Architekci; firmy ABB, która zapewniła rozwiązania z zakresu inteligentnego budownictwa oraz Marka Jakuba Domżalskiego z firmy DOM-I integratora automatycznych systemów. 

 

Biuro zajmuje trzy najwyższe kondygnacje i poddasze Domu Zdrojowego położonego w prestiżowej lokalizacji z imponującym widokiem na sopockie molo, Zatokę Gdańską oraz plac Przyjaciół Sopotu. Integrację przestrzeni o powierzchni 1000 m2 z zewnętrznym otoczeniem zapewniają przestronne panoramiczne okna i otwarcia na drewniane tarasy, powstałe w drugiej fazie realizacji pod okiem pracowni ARCH 515. Przeszklenia dominują również we wnętrzach w postaci klatki schodowej, a także jako elementy działowe poszczególnych sfer. Daleko jednak tej inwestycji do typowego biura. Wyróżniają ją wysokiej klasy materiały wykończeniowe – drewno parkietu we francuską jodłę oraz naturalny kamień; wartościowe wzornictwo indywidualnie zaprojektowanej zabudowy meblowej oraz przemyślane oświetlenie. Charakterystyczne dla siedziby Blue Media są też zachowane elementy konstrukcyjne pomieszczeń oraz surowość materiałów i zachowawczość form, które zyskują szlachetnego sznytu dzięki towarzystwu niebanalnego designu i dzieł sztuki. 

To właśnie plastyczna aranżacja wnętrza oraz dyskretna symboliczna kompozycja kolorystyczna – niebieskie motywy w meblach i instalacjach – decydują o tożsamości tego miejsca – przekonuje Oliwer Rasztawicki, zaangażowany wraz z ARCH 515 w realizację na pierwszym jej etapie. Warto zwrócić uwagę też na specyfikę podziału funkcjonalnego, która decyduje o jakości współprzebywania pracowników firmy. W przestrzeniach biurowych i częściach wspólnych budynku zadbano nie tylko o warstwę estetyczną, ale też użytkową, stąd znalazło się tu wiele elementów gwarantujących komfortowe warunki akustyczne.

Prestiż inwestycji podnosi dodatkowo zaawanasowany system automatyki. Ten inteligentny budynek wyposażono w szereg najnowocześniejszych rozwiązań bazujących na standardzie KNX od marki oferującej rozwiązania z zakresu automatyki budynkowej – ABB. Zdaniem eksperta marki, Jarosława Grabowskiego: inteligentne systemy z roku na rok coraz częściej instalowane są w prywatnych domach. Natomiast w budynkach biurowych czy przemysłowych stanowią już właściwie standard, konieczny dla w pełni efektywnego zarzadzania takimi przestrzeniami. 

 

W trosce o komfort pracowników Blue Media marka ABB zadbała o urządzenia sterujące oświetleniem wraz ze ściemniaczami oraz roletami i żaluzjami. ABB dostarczyła również profesjonalne czujniki ruchu i obecności. Z kolei z uwagi na charakter działalności firmy nad całością czuwają profesjonalne systemy bezpieczeństwa – przycisk alarmowy, wyłącznik pożarowy oraz zaawansowany system wideodomofonowy ABB-Welcome. Intuicyjną obsługę i zdalne sterowanie budynkiem zapewnia aplikacja na urządzenia mobilne – tablety czy smartfony. Za projekt teletechniczny wraz z generalnym wykonawstwem elektryki, teletechniki i automatyki odpowiedzialna była firma DOM-I.

Współpraca ekspertów i pasjonatów z wielu branż zaowocowała powstaniem niepowtarzalnego miejsca. W sposób efektywny i logiczny łączy ono działalność lokalu użytkowego z przestrzenią przyjazną i inspirującą, a przy tym spójną z aktualnymi trendami w projektowaniu przestrzeni biurowych. A co najważniejsze – potwierdzają to ci, którzy pracują w nim na co dzień. Zastosowane rozwiązania oraz lokalizacja biura wpływają na to, że pracownicy czują się tu dobrze i komfortowo – przekonuje Dominika Kotuła-Gibas, przedstawicielka Blue Media – Do tego stopnia, że chętnie odwiedzają je także w czasie wolnym, na przykład w weekendy, kiedy udostępniamy im biuro, by cieszyli się niezwykłym widokiem sopockiej plaży przy filiżance dobrej kawy. Czy potrzeba lepszej rekomendacji?  

Więcej informacji na stronie: new.abb.com

Źródło zdjęć: www.rasztawicki.com

 
powrót


Odwiedzono: 1466 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 25 Czerwca 2019

Podziel się    Bruk Bet
oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u