Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Co wybrać - gięcie czy walcowanie?

19 Października 2018

Kiedy nie posiadamy niezbędnej wiedzy, czy też doświadczenia związanego z obróbką plastyczną blach, często nie wiemy, co jest lepsze — walcowanie czy też gięcie. Nie każda firma rozwieje nasze wątpliwości, gdyż czasem nie dysponują one maszynami, umożliwiającymi wykonywanie obu tych czynności. Czym zatem kierować się, aby podjąć najlepszą decyzję związaną z tym, czy w obróbce metali lepiej postawić na walcowanie, czy może lepiej na gięcie.


Walcowanie i gięcie metali — gdzie warto szukać pomocy?


Usługi z zakresu tych dwóch czynności coraz częściej wykonywane są przez duże firmy. Warto stawiać właśnie na takie przedsiębiorstwa, gdyż dzięki temu zyskamy większą pewność, czy wybrana metoda jest naprawdę odpowiednio dobrana.
Jedną z takich ofert można znaleźć na stronie internetowej https://gieciewalcowanie.pl.
Oprócz możliwości świadczenia obu czynności warto zwrócić uwagę także na doświadczenie na rynku, czy też na opinie wcześniejszych klientów. Wysokiej jakości tzw. maszyny CNC powinny być także priorytetem.

 

Dlaczego warto stawiać na gięcie blach?


Warto rozpocząć od samych podstaw, czyli od wiedzy związanej z tym, czym w ogóle charakteryzuje się gięcie metali. Przyszły klient powinien wiedzieć przede wszystkim to, że gięcie może dobywać się na dwa sposoby — na ciepło lub na zimno. Zazwyczaj metoda dostosowana do konkretnego efektu, który chcemy osiągnąć lub używanego materiału. Wyboru jednak dokonają już konkretni fachowcy, którzy będą zajmować się gięciem.
 

Proces gięcia blach


Przede wszystkim trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że gięcie może odbywać się także na trzy sposoby:

  • sprężysty,
  • plastyczny,
  • dotłaczania.
 

Dzięki tak dużej ilości metod fachowcy mogą zrealizować każde zlecenie. Zarówno tych popularniejszych, jak i te grube i cienkie metale, czy też blachy, które mają różne dodatki w postaci wypełniaczy. Dlatego firma, do której się udamy, dokona wyboru konkretnej metody działania dopiero wtedy, gdy zostaną ustalone wszystkie parametry i pożądany efekt końcowy.
 

Czy walcowanie metali jest lepszym rozwiązaniem?


Innym sposobem obróbki plastycznej metali jest walcowanie blach. Cechą wspólną gięcie i walcowania jest to, że można obie metody wykonywać na prasach. Jednak w przypadku walcowania do wyboru jest również działania za pomocą walcarek. Także tutaj możemy wybierać metodę na zimno, jak i na ciepło. Zawsze będzie ona musiała być dobrana do parametrów wybranego metalu i oczywiście do tego, co chcemy osiągnąć w wybranym przez nas projekcie. W tym przypadku konieczne jest posiadanie naprawdę dużej wiedzy zarówno związanej z materiałami, które będą używane, jak i o maszynach używanych w trakcie całego procesu. Profesjonalne firmy, w których pracują doświadczeni fachowcy, zagwarantują nam, że materiały zostaną dostosowane do najlepszej możliwie metody. Dzięki czemu unikniemy zerwania materiału, czy też niebezpiecznej kruchości lub ciągnięcia metalu, co doprowadziłoby do naruszenia naturalnych właściwości samego metalu. W konsekwencji odbiłoby się to również na jego kształcie oraz stopniu wytrzymałości.

 
Galeria:


powrót


Odwiedzono: 1128 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 19 Października 2018

Podziel się    Bruk Bet
oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u