Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Pomysł na kuchnię

24 Sierpnia 2021
Jak urządzić kuchnię? Trzeba poszukać projektu dopasowanego do swoich potrzeb, gustu, marzeń. Obejrzyjcie kilka przykładowych aranżacji. Zainspirujcie się.
 

Otwarta czy zamknięta?
Tradycjonaliści wybierają kuchnię zamkniętą, czyli w osobnym pomieszczeniu. Ma ona zalety, które zwolennicy tego rozwiązania wymienią jednym tchem: zapachy nie rozchodzą się po całym domu, nie widać nieładu powstającego podczas gotowania, łatwiej ją zaaranżować. Zamknięta kuchnia nie jest nudna ani staroświecka. Przykład? Kompozycja o czerwonych motywach (fot. zdjęcie główne) Projektant nawiązał w niej delikatnie do przeszłości, tworząc stylizację z posmakiem vintage. Gwiazdą jest tu czerwona lodówka na wysoki połysk. Współgrają z nią kolorystycznie designerski toster, front piekarnika i okap. Ostatnim czerwonym akcentem jest bateria kuchenna. To pomysłowy model Zumba z elastyczną wylewką, która wygina się, docierając dzięki temu strumieniem w najdalsze zakamarki zmywanych naczyń. Tłem dla mocnych czerwonych punktów jest spokojna biel zabudowy, płytek w cegiełkę, pełne wizualnego ciepła drewno blatów. 

Gdzie są granice?
Strefę kuchenną od salonowej „dzieli” – nierzadko umowna – granica. Bardzo często jest nią wyspa kuchenna. Popularne są też przegrody w formie szklanych ścianek. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy w pewnych sytuacjach lubią mieć jednak możliwość zamknięcia kuchni.


 
W aranżacji o grafitowej zabudowie obszerna wyspa pełni kilka funkcji. Jako mebel kuchenny jest miejscem do przechowywania, blatem roboczym i strefą zmywania z elegancką baterią Zumba II. Blat staje się też stołem barowym, przy którym wypije się kawę czy zje śniadanie. Wyspa w roli mebla salonowego w podświetlonych dekoracyjnie półkach zmieści ozdobne naczynia, a nawet książki. 
Cechą charakterystyczną białej stylizacji są ogromne drzwi z metalu i szkła, pasujące zarówno do części kuchennej, jak i dziennej. Wspólnych motywów jest więcej. Strefy bowiem znakomicie się tu przenikają. W tym klimacie są przemysłowe lampy czy metalowo-szklany stolik. W otoczenie to doskonale wpisuje się też nowoczesna bateria zlewozmywakowa Zumba Slim 2F o elastycznej, czarnej wylewce i dwóch funkcjach strumienia. 

Klasyczna czy industrialna?
Na jaki styl się zdecydować? Klasyka jest bezpieczna, zawsze na czasie. Industrial lubi eksperymenty i zmiany, szalone pomysły i ekstrawagancję. 

 
W klasycznej aranżacji połyskujące srebrem czy złotem powierzchnie, subtelne sztukaterie, fronty mebli z delikatnym frezowaniem, dekoracyjne lampy i designerski złocony robot kuchenny czy czajnik to elementy pełnego pałacowych skojarzeń glamour. Dodano do tego szyk i nowoczesność baterii zlewozmywakowej Tiga VerdeLine.
Industrialna stylizacja urzeka zaś minimalizmem, „warsztatowymi” meblami zabudowy, betonem na ścianie, przecieranym drewnem podłogi i czarną baterią Zicco Black o interesującej formie. 

W artykule wykorzystano aranżacje i produkty marki Ferro.


 
 
 Galeria:


powrót


Odwiedzono: 947 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 24 Sierpnia 2021

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2024 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u