Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Porzeczka biała - dlaczego warto kupić sadzonkę do swojego ogrodu?

4 Sierpnia 2022
W ostatnim czasie porzeczka biała cieszy się rosnącą popularnością. Pomimo tego, że zdecydowanie częściej w polskich ogrodach znaleźć można porzeczkę czerwoną bądź najpopularniejszą porzeczkę czarną. Biała odmiana wyróżnia się jednak w sposób szczególny, dzięki czemu dostarcza swoim właścicielom wyjątkowych owoców oraz prezentuje się doskonale. Oprócz charakterystycznych białych owoców krzew ten odznacza się tym, że jest pienny. Poniższy artykuł w kompleksowy sposób omawia sposób uprawy porzeczki białej oraz walory jej owoców.
 

Jak prawidłowo uprawiać sadzonki porzeczki białej?
 
Jak już wspomniano powyżej porzeczka biała to pienny gatunek krzewu owocowego. W praktyce oznacza to, że ponad powierzchnią ziemi tworzy piękną koronę, która dodatkowo ułatwia zbieranie owoców. Należy zaznaczyć, że sadzonki porzeczki białej nie są trudne w uprawie, należy jednak zwrócić uwagę na kilka najważniejszych czynników, które zagwarantują udaną uprawę tej rośliny. Porzeczka biała lubi nasłonecznione stanowiska oraz glebę, która charakteryzuje się żyznością i przepuszczalnością. Fakt ten powoduje, że sadzonki porzeczki białej mogą zasadzić swoim ogrodzie nawet osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z uprawą roślin owocowych. Jeśli krzew będzie miał zapewnione odpowiednie warunki i sprzyjać rozwojowi rośliny będzie pogoda, owocowanie porzeczki białej może rozpocząć się już w lipcu, jednak z reguły następuje to końcem miesiąca. Porzeczka Biała to krzew owocowy, który jest w pełni dostosowany do polskich warunków zimowania, niestraszne są mu nawet mocne mrozy.
 
Porzeczka biała – zdrowe i dorodne owoce
 
Zalety porzeczki białej wykorzystać można w przydomowym ogrodzie, jak również w dużych plantacjach. Pamiętać należy jednak o tym, że sadzonki porzeczki białej w okresie suszy wymagają podlewania i zapewnienia odpowiedniego poziomu wilgotności. Porzeczka biała dostarcza duże owoce, które mogą posiadać nawet 1 cm średnicy. Charakterystyka krzewu sprawia, że skumulowane są one w gronach podobnie do winogron. Owoce porzeczki białej cechuje wyjątkowy smak, który opisać można jako słodki z kwaśną nutą. Porzeczka biała nada się więc doskonale do jedzenia na surowo oraz jako surowiec na kompoty, przetwory, soki oraz wina. Sadzonki porzeczki białej powinny znaleźć się więc w każdym ogrodzie. Ich nietuzinkowy smak i wyjątkowy wygląd zachwyci wszystkich pasjonatów ogrodnictwa.

 Galeria:


powrót


Odwiedzono: 1406 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 4 Sierpnia 2022

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u