Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Na co zwrócić uwagę, kupując mieszkanie?

7 Marca 2011
Zima to dobry moment by uważnie rozejrzeć się na rynku mieszkaniowym, wyszukać okazję, przygotować się do transakcji, dać zadatek by zabezpieczyć transakcję i pozyskać finansowanie. No właśnie, zaliczkę czy zadatek? Wiele osób używa tych słów wymiennie, podczas gdy znaczą one coś zupełnie innego - eBroker.pl sprawdza różnicę.

Zaliczka i zadatek z pozoru powodują ten sam skutek – mówi Jacek Paciorek z eBroker.pl – zabezpieczają przyszłą transakcję. I wszystko jest dobrze, jeśli transakcja dojdzie do skutku. W przeciwnej sytuacji możliwości prawne odzyskania zaliczki i zadatku są zgoła inne.

W przypadku transakcji zakupu mieszkania może to mieć miejsce w dwóch zasadniczych przypadkach: deweloper czy też wykonawca nie dotrzyma warunków umowy i np. nie odda w terminie mieszkania albo też my sami będziemy chcieli wycofać się z zawartej umowy przedwstępnej, bo znaleźliśmy w międzyczasie korzystniejszą ofertę. Odzyskanie pieniędzy które już wpłaciliśmy tytułem jej zabezpieczenia zależy od tego czy była to zaliczka czy zadatek.
eBroker.pl porównuje zaliczkę i zadatek na zakup nieruchomości:


Czy lepiej wobec tego zabezpieczyć transakcję zaliczką czy zadatkiem – dużo tutaj zależy od indywidualnego charakteru transakcji oraz od ustaleń stron umowy. Co w przypadku, gdy nie ureguluje tego umowa? Wówczas przyjmujemy, że wręczona kwota ją zabezpieczająca jest zaliczką. To bardziej elastyczne rozwiązanie, które pozwala nam na łatwiejsze wycofanie się z zawartej umowy przedwstępnej. Gdy jednak jesteśmy na 100 % zdecydowani na zakup danej nieruchomości, warto zadbać, by zapis w umowie zawierał stwierdzenie, iż kwota wpłacona tytułem zabezpieczenia jej wykonania jest zadatkiem.
 
www.ebroker.plGaleria:


powrót


Odwiedzono: 4212 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 7 Marca 2011

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u