Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Remont mieszkania w kamienicy - na co zwrócić uwagę?

15 Listopada 2018

W wielu miastach wciąż modne jest mieszkanie w kamienicy. Sporo osób uważa te budynki za klimatyczne. Niewątpliwie mają one swój urok, niemniej warto zauważyć, że zakup lokalu w starym budownictwie wiąże się również z koniecznością przeprowadzenie remontu. Na co warto zwrócić uwagę, odnawiając M w kamienicy?

 

Nie zawsze jest łatwo

 

Zwłaszcza, jeśli kupuje się M w budynku, do którego nie ma żadnych planów: ani instalacji, ani wodno-kanalizacyjnych. Często już przy zakupie trzeba pytać, czy budynek na pewno jest podłączony do kanalizacji i CO, bo nawet w dużych miastach zdarza się, że nie jest. Ciepła woda może okazać się kolejnym luksusem, którego nie ma w kamienicy. Dlatego tak ważne jest wydobycie lub stworzenie planów istniejących instalacji. Remont mieszkania okazuje się bardzo trudny do przeprowadzenia w momencie, kiedy nie zna się rozmieszczenia np. kabli elektrycznych. W przypadku kamienic w aglomeracjach można liczyć na to, że ich podłączeniem do lokalnych mediów zajmą się władze. Tak jest np. w przypadku Pragi-Południe, na której planuje się chociażby tymczasowe przesiedlenie niektórych mieszkańców Kamionka w celu rewitalizacji kamienic. Jeśli jednak mieszkamy w niewielkiej miejscowości, szanse na takie projekty są bardzo małe. 

Remont kamienicy - na co jeszcze zwrócić uwagę?

 

Rewitalizacją starego budownictwa zajmują się najlepiej doświadczeni fachowcy. Często spotykali się oni już z nietypowymi rozwiązaniami, jest więc bardzo prawdopodobne, że poradzą sobie w trudnych sytuacjach. Zanim jednak wezwiemy specjalistów, obejrzyjmy dokładnie mieszkanie. Warto zaznaczyć obszary, co do których stanu nie jesteśmy pewni. Podobnie jest np. z grzybami. Jeśli ewidentnie gromadzą się w jednym miejscu, może trzeba zabezpieczyć taki fragment M znacznie lepiej niż pozostałe części? Wszelkie pęknięcia, przesunięcia, usterki - wszystko to można spisać i dołączyć zdjęcia, aby móc dokładnie wskazać problematyczne miejsca. 

 

Generalny remont wiąże się również z pytaniem: co z sufitem? Istnieje wiele rozwiązań, które pomogą nam wykorzystać nadmierną przestrzeń. Warto wiedzieć, że bardzo wysoki sufit nie jest dobrym rozwiązaniem dla ciepłolubów, ponieważ znacznie trudniej ogrzać takie pomieszczenie i utrzymać w nim ciepło. Dlatego warto zastanowić się np. nad sufitem podwieszanym lub antresolą. Jeśli jednak lubimy dużą przestrzeń, koniecznie sprawdźmy aktualne trendy w jej aranżacji. Dotychczas najlepiej wysokie sufity wykorzystywał styl loftowy, równoważąc je np. za pomocą dużych lamp czy obrazów. 

 

Czy to się opłaca?

Remont kamienicy jest niewątpliwie ogromnym wyzwaniem, także finansowym. Dlatego zanim zakupi się mieszkanie w takim typie budownictwa, warto zastanowić się, czy nie lepiej zdecydować się na zrewitalizowaną kamienicę. Obecnie w ofercie deweloperów znajduje się ich całkiem sporo. Jeżeli jednak żadna oferta nam nie odpowiada, postarajmy się ustalić chociażby wstępny budżet, a z pomocą fachowców już bardziej szczegółowy. Weźmy pod uwagę wszystkie materiały (i ich dodatkową ilość) oraz ceny usług ekip remontowych. Jeśli nie jesteśmy pewni co do stanu mieszkania, doliczmy jeszcze nieprzewidziane wydatki. Czy remont mieszkania w kamienicy się opłaca? Obliczony wstępny budżet można porównać z cenami rynkowymi. W wielu przypadkach może się okazać, że lepiej sprzedać takie mieszkanie i zakupić inne, w lepszym standardzie. 

 

Więcej informacji na stronie:  RynekPierwotny.pl
Galeria:


powrót


Odwiedzono: 462 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 15 Listopada 2018

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u