Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Odwiedzono: 122 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 18 Września 2019

Podziel się    

Protan przejął tureckiego producenta pokryć dachowych - Multiplan

18 Września 2019
Multiplan był dotąd największym dostawcą trwałych rozwiązań dachowych oraz membran, posiadającym ugruntowaną pozycję na tureckim rynku. Jego fabryka w Gebze we wschodniej części Stambułu to nowoczesny zakład produkujący membrany dachowe i produkty do izolacji tuneli membranowych z materiałów PVC i TPO.

- Dokonujemy przejęcia wszelkich aktywów, parku maszynowego oraz całego know how firmy Multiplan. Założyliśmy nowy oddział Protan Multiplan, by uzyskać dostęp do kolejnych rynków i zwiększyć moc produkcyjną, a tym samym zmaksymalizować rozwój firmy.  W wyniku silnego wzrostu i podwyższonego popytu na nasze produkty, przejęcie jest naturalnym krokiem. Będziemy kontynuować produkcję w Norwegii z coraz większą siłą. Dalszy postęp produkcyjny jest konieczny, aby utrzymać stały rozwój oraz umożliwić dystrybucję naszych produktów na rynkach międzynarodowych. Dzięki produkcji w Turcji, będziemy znacznie bliżej rynków, zarówno tych, na których jesteśmy już obecni, jak i w miejscach o dużym potencjale – tłumaczy Erik Øyno, CEO Protan Group.

Grupa Protan posiada obecnie spółki zależne w Polsce, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Danii, Finlandii, Hiszpanii, Litwie i na Węgrzech. W 2018 r. Protan osiągnął obrót w wysokości 170 mln euro i zysk netto w wysokości 9 mln euro. Natomiast wpływy firmy Multiplan w Turcji przekroczyły 10 mln euro.

O firmie Protan

Protan to norweska grupa przemysłowa, będąca liderem w technologii membran dachowych. Firma projektuje i dostarcza membrany, systemy dachowe, systemy wentylacyjne i tkaniny techniczne. Specjalizuje się także w szytych na miarę, elastycznych kanałach wentylacyjnych dla kopalń i tuneli. Ponadto dostarcza techniczne tekstylia wielofunkcyjne do różnych zastosowań. Protan jest także jednym z największych wykonawców pokryć dachowych w regionie skandynawskim. Dzięki ponad 70-letniemu doświadczeniu firma opracowała innowacyjne rozwiązania dostosowane na globalnym rynku i przy wymagających warunkach klimatycznych – Ścisła współpraca z klientami i dostawcami wzmacnia naszą pozycję jako technologicznego lidera i firmy, dla której ważne są wartości związane z ochroną środowiska. Zdobyte doświadczenie pozwala nam dostarczać rozwiązania elastyczne, dopasowane do indywidualnych potrzeb oraz do lokalnych wymagań i to niezależnie od tego, czy nasz klient potrzebuje wodoszczelnych pokryć dachowych, wentylacji w trudnych warunkach czy  tekstyliów technicznych – dodaje Erik Øyno, CEO Protan Group.

Głowna siedziba Protan znajduje się w Drammen w Norwegii. Firma zatrudnia ponad 800 pracowników w 15 krajach.


O firmie Multiplan

Multiplan Yalıtım Sistemleri San. Tic. A.Ş. to jedna z firm należących do grupy Nuhgroup, która produkuje wysokiej jakości membrany dachowe i produkty do izolacji tuneli membranowych z materiałów PVC i TPO. Główna fabryka firmy mieści się w Gebze we wschodniej części Stambułu. W 2004 r. Multiplan został przejęty przez firmę Nuhgroup (niemieckiego producenta membran hydroizolacyjnych z PVC) i w taki sposób utworzono Multiplan Insulation Systems w Turcji.

Więcej informacji znajdziesz na https://www.protan.pl/

Galeria:


powrót

Bruk Bet

blachodachówka firmy Traffic

kominki elmes

sauny na wymiar producent Warszawa i Białystok
oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2019 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u