Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Jak wybrać dobrego dewelopera?

8 Października 2018

Mieszkania w stanie deweloperskim cieszą się dziś dużą popularnością. Przed podpisaniem umowy warto jednak dokładnie sprawdzić, czy sprzedawca faktycznie jest godny zaufania. Firm deweloperskich jest wiele więc na pewno każdy znajdzie ofertę na miarę swoich potrzeb.


Co powinien deweloper?


Szukając dewelopera godnego uwagi, warto go dokładnie sprawdzić, zwłaszcza czy posiada potrzebne zezwolenia w związku z budową. Akt gruntu, na którym realizowany jest projekt budowy także odgrywa kluczową rolę. Z racji, iż nie zawsze takie informacje są chętnie udzielane przez deweloperów, szczegóły można sprawdzić w księgach wieczystych, których numer musi być zawarty na przedwstępnej umowie. Niestety często okazuje się, iż budynek nie stoi na działce, która jest własnością dewelopera, co w przyszłości może nieść za sobą duże problemy.
 

Kondycja finansowa dewelopera


Prócz samej dokumentacji osoby zainteresowane kupnem mieszkania deweloperskiego powinny sprawdzić, czy deweloper jest wypłacalny, to znaczy czy po wpłaceniu pieniędzy faktycznie mieszkanie będzie budowane. Informacje odnośnie tego, czy deweloper nie jest zadłużony, a co ważne, nie jest w stanie upadłości, bez trudu da się sprawdzić w KRS. Sprawdzając rejestry, zyska się pewność, iż wpłacone pieniądze, i to nie małe, pójdą na pewno na poczet realizowania budowy, a nie na konto dewelopera.
 

Gdzie szukać dobrego dewelopera?


Firm zajmujących się budową i sprzedażą mieszkań jest dziś wiele, jednak nie wszystkie zasługują na uwagę. Na pewno pomocna będzie opinia osób, które korzystały już z usług danego dewelopera i mogą potwierdzić, iż jest osobą rzetelną, wywiązującą się z terminów określonych na umowie. Szczegółowe informacje, jakie deweloper zamieszcza na swojej stronie też będą pomocne, bo im więcej informacji przekazuje tym lepiej, bo będzie oznaczało to, iż nie ma nic do ukrycia.
Nie chcąc inwestować w ciemno, warto sprawdzić najpierw ofertę profitdevelopment.com.pl,
firmy, która poparta jest nie tylko wieloletnim doświadczeniem na rynku, lecz także ma na swoim koncie wiele pomyślnie zrealizowanych projektów. Na pewno nie opłaca się wybierać dewelopera tylko ze względu na promocyjne ceny, bo mieszkania zlokalizowane na obrzeżach miasta czy w mało uczęszczanych dzielnicach same w sobie będą tańsze.

 

Umowa wstępna z deweloperem


Jest to bardzo ważny dokument i każda osoba, która zdecydowała się zainwestować we własne cztery kąty, powinna spisać go. Oczywiście umowa z deweloperem powinna być sporządzona przy notariuszu i musi zawierać wszystkie informacje o realizowanym projekcie. Tylko wtedy będzie można bezpiecznie wpłacić pieniądze. Na umowie musi być też zawarty termin odbioru mieszkania.
 

Deweloper ogłosił upadłość – co dalej?


Wszystko zależy jaka umowa została sporządzona. Najlepiej, jeśli dokument został sporządzony przez notariusza, a wszelkie zapisy zostały zaznaczone w księgach wieczystych. Oczywiście w takich sytuacjach na pewno przyda się też fachowa pomoc prawna.
Galeria:


powrót


Odwiedzono: 1396 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 8 Października 2018

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u