Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Perspektywy rynku nieruchomości w Polsce - jak koronawirus wpłynął na tendencje zakupowe Polaków?

5 Czerwca 2020
Pandemia koronawirusa wymusiła na wielu przedsiębiorcach zmianę podejścia do prowadzenia biznesu. Dotyczy to szczególnie branż opierających się na kontakcie z klientem, w tym rynku nieruchomości. Wprowadzony stan epidemii i początkowe obostrzenia nie stanowiły bezpośredniej zachęty do zakupu własnego M. Jednak rozwiązania oferowane przez deweloperów i agencje pośrednictwa, mają szansę zmienić ten trend, wyznaczając nowe kierunki działania. Jak koronawirus wpłynął na tendencje zakupowe Polaków? Sprawdzamy.
 

Zakup mieszkania online
 
Zakup mieszkania bez wychodzenia z domu to coraz powszechniejsze rozwiązanie. Większość etapów związanych z zakupem mieszkania przenosi się bowiem do sieci. Online już nie tylko wyszukujemy interesującą nas nieruchomość, ale również kontaktujemy się ze sprzedawcą bądź przedstawicielem, uzgadniamy formalności z doradcą finansowym, gromadzimy niezbędne dokumenty. Dzięki nieograniczonemu dostępowi do portali nieruchomościowych, a także nowatorskich rozwiązań technologicznych, możemy kupić mieszkanie online. Wirtualne spacery umożliwiają podgląd inwestycji i prześledzenie jej układu pomieszczeń, wprost z wygodnej kanapy. Również znaczną część dokumentacji, niezbędną do finalizacji transakcji, możemy uzupełnić i przesłać drogą elektroniczną. Takie rozwiązania, choć wprowadzone z uwagi na stan epidemii i konieczność zapewnienia maksymalnych środków bezpieczeństwa, mają szansę zmienić dotychczasowe tendencje zakupowe.

Nowe technologie odmienią rynek

Wirtualne spacery 3D to nie jedyne udogodnienia, jakie czekają na klientów zainteresowanych zakupem mieszkania czy domu. Istnieje także możliwość przeprowadzenia transmisji live i prezentacji lokalu “na żywo”. W trakcie wideorozmów uzyskamy wszelkie niezbędne informacje, dotyczące interesującego nas lokalu, przebiegu czy finalizacji transakcji. Nie musimy martwić się również o kwestie formalne. Umowy podpiszemy online, a te wymagające aktów notarialnych czy wizyty w banku - odbędą się we współpracy z notariuszami i przedstawicielami finansowymi, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Również sztuczna inteligencja, rozszerzona rzeczywistość, Internet rzeczy i blockchain – to przykłady nowoczesnych technologii, wykorzystywanych przez branżę.

Koronawirus - wpływ na tendencje zakupowe

Ostatnimi czasy sporo mówi się o wpływie pandemii koronawirusa na rynek nieruchomości. Decyzja o zakupie mieszkania, zwłaszcza na pierwszych etapach rozprzestrzeniania pandemii COVID-19, mogła wydawać się trudna. Jednak rozwiązania wprowadzane przez deweloperów i agencje pośrednictwa, zwiększające bezpieczeństwo oraz minimalizujące ryzyko zarażenia, mają szansę na zmianę tendencji zakupowych Polaków. Nikogo nie dziwi rosnąca popularność zakupów przez Internet. W sieci spędzamy coraz więcej czasu i być może - w niedługim czasie - zakup nieruchomości online stanie się codziennością.Galeria:


powrót


Odwiedzono: 411 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 5 Czerwca 2020

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u