Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Przyszłość na wyciągnięcie ręki - innowacyjny system zdalnego sterowania

25 Czerwca 2015
Wygodne, proste i całkowicie automatyczne sterowanie instalacją elektryczną jeszcze niedawno wydawało się być jedynie wizją przyszłości. Zespół inżynierów firmy Ospel stworzył jednak SYSTEM PRESTO, który już teraz umożliwia inteligentne zarządzanie budynkiem i zdalną obsługę oświetlenia, ogrzewania, rolet oraz wielu innych domowych urządzeń i instalacji elektrycznych. Nowy SYSTEM PRESTO łączy w sobie najnowsze światowe technologie z autorskimi rozwiązaniami elektroinstalacyjnymi, a przy tym wpisuje się w aktualne trendy w dziedzinie designu.

Nowoczesne technologie coraz śmielej wkraczają we wszystkie dziedziny naszego życia i sprawiają, że codzienne obowiązki stają się coraz prostsze i przyjemniejsze. Zapewnienie maksymalnej wygody użytkownikom i ułatwienie im zarządzania gospodarstwem domowym stanowiły również jedne z głównych motywów, które przyświecały inżynierom firmy Ospel podczas projektowania nowatorskiego SYSTEMU PRESTO. Innowacyjność PRESTO w głównej mierze wynika z zastosowania jednokierunkowej głosowej komunikacji pomiędzy systemem i użytkownikiem, a także na wykorzystaniu przemysłowej magistrali CAN do transmisji sygnału pomiędzy urządzeniami stanowiącymi system. Najważniejszym elementem całego produktu firmy Ospel jest specjalny multiłącznik, który stanowi swego rodzaju stację kontrolną, umożliwiającą sterowanie oświetleniem, roletami, ogrzewaniem, gniazdami wtyczkowymi oraz innymi składowymi domowej instalacji elektrycznej (takimi jak: interkom, dzwonek, alarm lub wentylacja). Urządzenie to posiada pokrętło przyciskowo-obrotowe, dzięki któremu kontrola wszystkich elementów jest niezwykle komfortowa i intuicyjna. Poprzez przyciśnięcie pokrętła użytkownik przechodzi do kolejnych opcji, natomiast przekręcając je - zmienia ustawienia konkretnej funkcji. Komunikat głosowy informuje o aktualnym położeniu w menu i bieżących nastawach, zatem wszystkie zmiany w systemie można wykonać szybko, wygodnie i precyzyjnie. Zamiast obsługiwać urządzenie manualnie, można również użyć dedykowanego pilota zdalnego sterowania IR. Warto dodać, że multiłącznik montowany jest podtynkowo, w miejscu instalowania tradycyjnych łączników, dlatego też doskonale wkomponuje się w każdą przestrzeń. Co więcej, wybór SYSTEMU PRESTO nie wiąże się z koniecznością wykonywania specjalnej, dedykowanej instalacji elektrycznej, a jedynie wymaga poprowadzenia dodatkowego czterożyłowego kabla informacyjnego. Dzięki temu z dobrodziejstw systemu można korzystać w każdym pomieszczeniu domowym.  

PRESTO HOME – inteligentne zarządzanie domem

Niezwykle praktyczne multiłączniki firmy Ospel to rozwiązanie, które bezsprzecznie umożliwiają wygodne sterowanie podstawowymi funkcjami domowych instalacji elektrycznych. Pełnia możliwości SYSTEMU PRESTO ujawnia się jednak dopiero wtedy, gdy wykorzystane zostanie sterowanie centralne. Inaczej mówiąc: kiedy użytkownik zyska możliwość zarządzania wszystkimi funkcjami zdalnie, z dowolnego miejsca w domu lub spoza niego. Z pomocą przychodzi tutaj PRESTO HOME, integralna aplikacja systemu, działającą w obrębie bezpośrednio podłączonego do magistrali CAN sterownika centralnego SC-A100. Aby korzystać z SYSTEMU PRESTO nie potrzebujemy drogiego, dedykowanego panelu sterowania. Funkcję tę pełnić może dowolny tablet wyposażony w system operacyjny Windows. Łączy się on ze sterownikiem centralnym, a tym samym całym systemem PRESTO, poprzez sieć WiFi. Liczba podłączonych do systemu tabletów jest uzależniona tylko od ograniczeń sieci WLAN, dlatego każdy z domowników cieszyć się może swoim osobistym centrum sterowania. Rolę panelu sterowania może także pełnić nasz komputer osobisty. Zdalne sterowanie przez Internet z urządzeń mobilnych opartych na innych systemach operacyjnych (Android, iOS) odbywa się na zasadzie udostępniania pulpitu na jednym z tabletów połączonych
z lokalną siecią domową.

Decydując się na SYSTEM PRESTO ze sterownikiem centralnym, użytkownik może nie tylko szybko i łatwo wyłączyć w mieszkaniu oświetlenie, ogrzewanie, gniazda czy też kontrolować wszystkie domowe multiłączniki, ale również zyskuje opcję stworzenia wygodnych planów działania poszczególnych instalacji. Takie harmonogramy pozwalają na zdefiniowanie pracy rolet, ogrzewania czy oświetlenia w cyklu dziennym i tygodniowym, dzięki czemu będą one uruchamiały się samoistnie, zgodnie z zaprogramowanym przez użytkownika grafikiem. Warto zaznaczyć, że sterownik centralny posiada zdolność zarządzania wszystkimi funkcjami multiłączników zainstalowanych na magistrali CAN. Polecenia wydawane za pośrednictwem poszczególnych multiłączników mają jednak wyższy priorytet niż zaplanowane działania, dlatego też to one wykonywane są jako pierwsze. Decydując się na SYSTEM PRESTO firmy Ospel użytkownicy mogą mieć zatem pewność, że wszystkie funkcje domowych instalacji będą mieli zawsze w zasięgu jednej ręki.

Elementy stworzonego przez firmę Ospel SYSTEMU PRESTO, poza wysoką funkcjonalnością i niezwykłymi możliwościami technicznymi, wyróżniają się starannym wykonaniem i eleganckim designem. Dwukrotne ramki, w których montowany jest moduł elektroniczny, wykonane zostały ze szlachetnych materiałów (stal, drewno, kamień oraz czarne i białe szkło), dzięki czemu mogą stać się ciekawą ozdobą pomieszczenia.

Więcej informacji na temat systemu znaleźć można pod adresem www.ospel-presto.pl


Zobacz prezentację OSPELGaleria:
powrót


Odwiedzono: 1972 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 25 Czerwca 2015

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u