Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Rekuperator w mieszkaniu - czy to możliwe?

19 Października 2020
Czy zamontowanie rekuperatora w mieszkaniu to dobry pomysł i czy to w ogóle jest możliwe? A jeśli tak , to jaki model wybrać, aby nie zajmował dużo miejsca? 
 

Każdy budynek potrzebuje skutecznego i wydajnego systemu wentylacji, dotyczy to również mieszkań. Niestety - często efektywna wentylacja niesie za sobą utratę ciepła, które  później musimy “nadrobić” ogrzewaniem. Co jeśli można by tego uniknąć i oszczędzić na ogrzewaniu? Jest to możliwe! Należy zainwestować w odpowiedni rekuperator do mieszkania - pozwoli on skutecznie wymieniać powietrze, jednocześnie nie tracąc ciepła

Dlaczego warto zainwestować w rekuperator powietrza w mieszkaniu?

Dobry rekuperator powietrza pozwala odzyskiwać ciepło z powietrza, które jest usuwane z mieszkania przez system wentylacji. Nie tylko pozwoli skutecznie wentylować mieszkanie, ale dodatkowo będzie źródłem oszczędności. Dzięki swojej wysokiej efektywności zmiejszy rachunki za ogrzewanie. To jednak nie wszystko. Rekuperacja mieszkania ma także wiele innych plusów:
1. czystsze, zdrowsze powietrze - ponieważ rekuperator oczyści z niego opary, zapachy oraz bakterie czy inne drobnoustroje. Nie dopuści też do rozwoju pleśni. Świeże powietrze zapewni również więcej relaksu dla Ciebie i Twojej rodziny.
2. część modeli posiada wbudowany higrometr, dzięki czemu możesz kontrolować wilgotność powietrza w mieszkaniu, co wpływa pozytywnie na Twój komfort.
3. dzięki obrotowej technologii zastosowanej w rekuperatorach, nie musisz się martwić o wysuszanie się powietrza, zamarznięcie urządzenia czy też niehigieniczne odkładanie się skroplin.
 
Jakie rekuperatory wybrać do mieszkania?
 
Częstą obawą ludzi, którzy chcą wybrać rekuperator do mieszkania jest to, czy na pewno urządzenie się w nim zmieści i nie będzie zajmować dużo miejsca. Nic dziwnego - mieszkania są przecież zwykle dużo mniejsze powierzchniowo niż domy jednorodzinne. Nie ma się jednak czym martwić - na rynku znajduje się wiele modeli, które idealnie sprawdzą się nawet w niewielkim mieszkaniu.
Doskonałym wyborem są w takim przypadku rekuperatory okapy - które, jak sama nazwa wskazuje, łączą w sobie funkcjonalność okapu i rekuperatora. Są bardzo ciche, mają niski pobór energii i mimo swych niewielkich wymiarów są efektywne i wydajne.
Innym modelem, który polecamy do mieszkania jest rekuperator Ensy 200 - sprawdzi się doskonale, ponieważ nie zajmuje dużo miejsca. Można go zamontować na ścianie (wersja lewa i prawa), więc na pewno nie będzie przeszkadzał. Montaż jest prosty - nie wymaga bowiem wykonania odpływu do odprowadzania skroplin. Ensy 200 cechuje się bardzo wysoką sprawnością, niskim poziomem hałasu oraz jest energooszczędny.
Jako rekuperator do mieszkania sprawdzi się także model Ensy 300. On także jest niewielki i możesz go zamontować zarówno na suficie, jak i na ścianie. Ma wysoką sprawność wymiany powietrza i odzysku ciepła, cechuje się też wysoką energooszczędnością. Jest też jednym z najcichszych modeli, więc spokojnie można montować go w części użytkowej mieszkania. Posiada w standardzie sensor wilgotności powietrza oraz wygodną aplikację, dzięki której łatwo można nim sterować.
Do małego mieszkania (do 40m2) warto zainstalować rekuperator ścienny Mitsubishi - jest on jednym z tańszych modeli, ale na takiej przestrzeni sprawdzi się doskonale. Nie wymaga instalacji rurowej, pracuje cicho, zamontujesz go wygodnie na ścianie.
 
Co jeszcze musisz wiedzieć decydując się na rekuperator w mieszkaniu?
 
Częstym pytaniem odnośnie rekuperatorów w mieszkaniu jest również to, gdzie go zamontować. Dobrym wyborem jest łazienka - zwykle jest ona umieszczona w centralnej części mieszkania, dzięki czemu można wyprowadzić z niej przewody nawiewne do innych pokoi czy oddzielnej toalety. Dodatkowym plusem jest akustyka - łazienka jest zwykle dobrze wyciszona. Mimo, że polecane przez nas modele pracują bardzo cicho, dla kogoś wrażliwego lub osób z problemami ze snem umieszczenie rekuperatora w łazience będzie najlepszym logistycznie rozwiązaniem. Kolejne pytanie dotyczą czerpni powietrza - jeśli mieszkanie posiada balkon najlepiej zamontować je nad nim.Galeria:


powrót


Odwiedzono: 871 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 19 Października 2020

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u