Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

REKUPERATORY BEZKANAŁOWE do zastosowań domowych

24 Października 2016
Nowoczesne rekuperatory bezkanałowe bardzo często wykorzystuje się w systemach wentylacyjnych w nowym budownictwie. To najlepszy sposób zaopatrywania budynków w czyste, świeże powietrze bez zbędnych strat energii. Rekuperatory odzyskują ciepło z powietrza wyprowadzanego na zewnątrz, a następnie wykorzystują je do ogrzania powietrza wdmuchiwanego do wewnątrz. Oszczędność pieniędzy, którą daje taki odzysk ciepła znajduje coraz więcej zwolenników, a stosowania tego typu rozwiązań w budownictwie mieszkaniowym staje się coraz bardziej popularne.


Dobra wentylacja jest niezbędna do stworzenia zdrowego mikroklimatu, a tym samym przyjemnego i komfortowego powietrza wewnątrz pomieszczeń. Niestety w wielu budynkach jakość powietrza jest często niezadowalająca.

Bezkanałowe rekuperatory zapewniają czyste, świeże powietrze i komfortowe warunki wewnątrz w prawie każdej możliwej sytuacji.Są łatwe w instalacji i bardzo wydajne. Nie wymagają montażu kanałów ani zaworów wentylacyjnych. Dodatkowo umożliwiają dowolną aranżację przestrzeni mieszkalnej ze względu na swoje niewielkie rozmiary.

Idealnie nadają się do pomieszczeń, w których nie ma dostępu do kanału wentylacyjnego - są wtedy jedynym możliwym rozwiązaniem. Rekuperatory są też proste w obsłudze. Większość ustawień programowana jest automatycznie i nie wymaga żadnych nakładów pracy ze strony użytkownika. Są polecane również ze względu na ich ekonomiczność. Ich instalacja ogranicza nawet o 80% ilość ciepła, którą należy dostarczyć, aby ogrzać powietrze.

Przystosowane są zarówno do użytku domowego, jak i przemysłowego. Dlatego idealnie sprawdzą się również w sklepach, salonach samochodowych, biurach, pubach, restauracjach czy salach weselnych.

Rekuperatory jako element dobrej i oszczędnej wentylacji to dobra inwestycja dla tych, którym zależy na zdrowiu, oszczędności oraz trosce o środowisko.

Montaż rekuperatorów zwraca się bardzo szybko. Jeśli dodamy, że stosowanie ich jest korzystne również dla naszego zdrowia, ich popularność okaże się w pełni uzasadniona.

W ofercie dostępne są zarówno bezkanałowe rekuperatory do zastosowań domowych jak również rekuperatory z przeznaczeniem do większych obiektów i pomieszczeń (w tym hal produkcyjnych).

Rekuperatory o małej wydajności stosowane są najczęściej w sypialniach, salonach, pokojach gościnnych, gabinetach, małych biurach i wszędzie tam gdzie zapotrzebowanie na świeże powietrze nie jest zbyt wysokie.


Rekuperator TX64
Jest to system innowacyjnej wentylacji, zapewniający w bardzo prosty sposób zdrowy klimat wewnątrz pomieszczeń. Łatwa instalacja, niskie zużycie energii (max. 6W) i odzyskiwanie jej w dużym stopniu (min. 70%). Urządzenie wyposażone jest w automatyczny bypass, o dużej wydajności oraz w przepustnicę zapobiegającą napływowi powietrza w momencie kiedy urządzenie jest wyłączone.  
W przeciwieństwie do oferowanych na rynku rekuperatorów z wkładem ceramicznym rekuperator TX64 zapewnia nawiew i wywiew powietrza jednocześnie, co sprawia że jest atrakcyjną alternatywą dla inwestorów.
Budowa TX64
Zalety:
 
·         Małe wydatki idealne dla pojedynczych pomieszczeń i mieszkań,
·         Szybki i prosty montaż nawet w istniejących budynkach,
·         Wysoko sprawne wymienniki ciepła,
·         Wymiennik obrotowy,
·         Minimalne zużycie energii,
·         Filtry powietrza,
·         Cicha praca.
 
 
 
Dane techniczne TX64
 
Wymiary zewnętrzne [mm] Ø 220 x 122
Wymiary wewnętrzne [mm] Ø 220 x 145
Wydatek [m3/h] 64
Sprawność wymiennika [%] 70
Masa [kg] 4
Klasa filtra  [-] M5
Pobór mocy[W] 5,5
Głośność [dB] 32
Średnica otworu [mm] 190
 
 

Wydajność TX64 przy rożnych grubościach ściany
Rekuperator Tempero
Główną zaletą rekuperatorów włoskiego producenta firmy O.Erre jest estetyczny wygląd, prosty montaż, niskie koszty eksploatacji oraz cicha praca. Urządzenie wyposażone jest w system odzysku ciepła, z przeznaczeniem do stosowania w pojedynczych pomieszczeniach. Podczas montażu na ścianie, może być dopasowany do nowych lub istniejących kanałów 100 i 120 mm. Można również zastąpić nim istniejący już wentylator. Jest on wyposażony w przewód wlotowy PCV (o średnicy 63 mm i długości 400 mm), który może być zamontowany wewnątrz istniejących już kanałów. W przypadku murów o grubości ponad 400 mm, można zastosować podobną średnicę lub długość kanału. Kanały o znacznej długości powodują spadek wydajności.
Zasada działania i opis budowy:
 
Podobnie jak w przypadku TX64 strumień powietrza wyciąganego oddaje ciepło świeżemu powietrzu, które wlatuje do pomieszczenia, najpierw poprzez kanał znajdujący się wewnątrz istniejącego, a następnie przy udziale krzyżowego wymiennika znajdującego się wewnątrz urządzenia następuje odzysk ciepła. W trakcie tego procesu strumienie powietrza nawiewanego i wyciąganego są całkowicie od siebie oddzielone i nie mieszają się wzajemnie.
 
W zimie Tempero gwarantuje sprawność odzysku ciepła na poziomie 75%. Natomiast w lecie znacznie redukuje energię potrzebną do klimatyzowania pomieszczenia. Krzyżowy wymiennik ciepła wykonany jest z płyt PCV.

Posiada dwa łatwo wyjmowane filtry, dla prostego i regularnego czyszczenia. Pomimo konstrukcji zbliżonej do zwykłego wentylatora, jego główną zaletę stanowi odzysk ciepła. Może pracować przy temperaturze zewnętrznej oscylującej w granicach -25oC, a to wszystko dzięki zastosowaniu nagrzewnicy wstępnej, dostępnej w modelu PH.

Tempero PH wyposażony jest w nagrzewnicę wstępną o mocy 250W, która znajduje się w przewodzie dolotowym. Podczas gdy temperatura powietrza zewnętrznego spadnie poniżej -5oC, termostat uruchamia nagrzewnicę, w ten sposób powietrze wlotowe zostaje ogrzane do temperatury około 15-20oC, co sprawia, że wymiennik ciepła nie zostanie oblodzony. Tempero wyposażony jest również w króciec odpływu skroplin, przez który usuwany jest ich nadmiar tworzących się wewnątrz urządzenia.
1.                 Wydajność nawiewu wynosi 60 m3/h
2.                 Wydajność wywiewu wynosi 70 m3/h
 
 
Ze względu na swoją atrakcyjną cenę stanowi doskonale rozwiązanie przy modernizacji pomieszczeń i znacznie poprawia skuteczność wentylacji w pomieszczeniach słabo wentylowanych.
 

Zalety:
-        Odzysk ciepła na poziomie 75%,
-        Idealny do pojedynczych pomieszczeń takich jak salon, sypialnia czy gabinet,
-        Montaż przez ścianę zewnętrzną budynku,
-        Szybka ścienna instalacja - montaż za pomocą trzech wkrętów,
-        Wydatek powietrza na poziomie 70 m3/h,
-        Wymiennik płytowy z PCV,
-        3 wersje urządzenia: podstawowa, programowalna (T) i z nagrzewnicą wstępną (PH),
-        Wykonany w standardzie: EN 60335-2-80.

Schemat 1. Zależność obrazująca ciśnienie (Pa) i wydatek powietrza [m3/h] w Tempero 100
 


Wymiary

 
Dostępne modele
Tempero 100: idealny do klimatów kontynentalnych (temperatury w zakresie od -5°C do +35°C).
Tempero 100 T: identyczny w porównaniu z wersją podstawowa + zegar sterujący.
Tempero 100 PH: idealny do stosowania w chłodniejszych klimatach z temperaturą zewnętrzną do -25°C. Model ten jest wyposażony w element grzejny 250W z termostatem zamontowany w kanale wlotowym. Charakteryzuje się wysoką wydajnością w zakresie odzysku energii, zużycia, natężenia przepływu i poziomu hałasu - zgodnie z normą EN 60335-2-80.
 

Wymiary modeli Tempero

Dane techniczne Tempero 100 (PH*)
 
Wymiar urządzenia dł. x szer. x gł. [mm] 400x257x155
Wydatek [m3/h] 70
Sprawność wymiennika [%] 75
Masa [kg] 3,3
Pobór mocy[W] 40 (280 PH)
Głośność [dB] 34
Średnica otworu [mm] 95
 
*PH-Wersja z nagrzewnicą elektryczną


Więcej na www.rekuperatory-ask.plGaleria:


powrót


Odwiedzono: 1942 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 24 Października 2016

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u