Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Biel - rozważna i romantyczna

28 Października 2011
Tym razem na kolorystyczny warsztat „Color Workshop” trafiła biel, najbardziej uniwersalny z kolorów, który triumfalnie powraca do domów Polaków. Z czego wynika jej rosnąca popularność? Jak wykorzystać jej potencjał we wnętrzu? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą eksperci marki Benjamin Moore.

Jeszcze nie tak dawno był to dominujący kolor w większości polskich domów. Gdy na rynku pojawiła się możliwość zakupu farb w bogatej kolorystyce biel, bo o niej mowa, popadła w niełaskę. Każdy zapragnął, aby jego domowe wnętrza zdobiły soczyste pomarańcze i nasycone fiolety. Po okresie fascynacji intensywnymi kolorami biały przeżywa triumfalny powrót do domów i mieszkań Polaków. Coraz częściej przypominamy sobie o bieli i jej zaletach, a jest ich bardzo wiele. Z pomocą przy wskazaniu atutów bieli we wnętrzach przychodzą eksperci ds. koloru marki Benjamin Moore i ich autorski projekt „Warsztaty koloru - Color Workshop”.
 
Biały uniwersalny, jak żaden inny
Biały jest niewątpliwie najbardziej uniwersalnym kolorem we wnętrzu. Doskonale komponuje się praktycznie ze wszystkimi innymi rodzinami kolorystycznymi, od żółcieni po intensywne granaty. Połączenie bieli z czernią to najbardziej klasyczna i ponadczasowa kombinacja kolorystyczna, która od wieków obecna jest nie tylko w dekoracji wnętrz, ale również w sztuce i modzie. Biały efektownie kontrastuje z innymi kolorami w domu i stanowi dla nich swoiste passe-partout, które podkreśla ich naturalne piękno. Biel jest równie uniwersalna, jeżeli chodzi o klimat wnętrza. Pasuje nie tylko do minimalistycznych, modernistycznych loftów, ale jest również kwintesencją stylu skandynawskiego, który przepełnia urokliwy i przytulny charakter. Dzięki temu biel ma szerokie grono wielbicieli składające się zarówno z rozważnych pragmatyków, jak i szalonych romantyków. Zaskakujące jest, że biel tradycyjnie kojarzona z niewinnością, dwukrotnie więcej fanów ma wśród mężczyzna niż kobiet.
 
Powiększa i uspokaja
Bardzo istotną zaletą bieli jest to, że optycznie powiększa malowaną przestrzeń. Kolor biały ma zdolność odbijania światła. Właściwość ta sprawia, że wnętrza rozjaśniają się, co skutkuje wrażeniem większej powierzchni. Jest to zatem szczególnie dobre rozwiązanie do małych i ciemnych mieszkań. Niezmiennie na biało malujemy sufity, dzięki czemu pokój nabiera lekkości i sprawia wrażenie wyższego, niż jest w rzeczywistości. Biały we wnętr
 
Biel jest nudna i szybko się brudzi?
Nie jest prawdą, że białe ściany szybko się nam znudzą. Jak dowodzą badania jest dokładnie na odwrót. O wiele szybciej znużeni jesteśmy intensywnymi kolorami na ścianie, co skutkuje częsta zmianą kolorystyki mieszkania lub domu. Kolor biały może towarzyszyć nam długie lata i nie będzie budzić naszej irytacji, ani znużenia. Inną,  powszechną obawą przed malowaniem ścian na biało jest kwestia utrzymania ich w czystości. Białe wnętrza szybciej się brudzą i jest ryzyko, że będą wyglądały nieestetycznie. Jeżeli jesteśmy zdecydowani na biel skutecznym rozwiązaniem będzie zastosowanie wysokiej jakości zmywalnych farb do wnętrz. Ściany pomalowane farbą odporną na zmywanie np. Regal Matte Finish W221 marki Benjamin Moore pozwalają na łatwe i szybkie usuwanie zabrudzeń z powłoki malarskiej.
 
Biel nie jedno ma imię
Na szczęście możemy zapomnieć o czasach, w których klient miał do wyboru farbę białą w … jednym odcieniu. Wybrani producenci dostosowali swoją ofertę kolorystyczną do potrzeb klientów i w efekcie proponują farby do wnętrz w bardzo bogatej gamie bieli. Ekskluzywna marka Benjamin Moore dysponuje specjalną, bardzo popularną paletą „Off-White Colors” (część wzornika kolorów Color Preview) liczącą 140 odcieni bieli o zróżnicowanej temperaturze. To od charakteru i wystroju wnętrza zależy, jaki odcień bieli będzie prezentować się najlepiej na ścianach. Ciepłemu, eleganckiemu wystrojowi sprzyjać będą kremowe biele white dove OC-17 i elephant tusk OC-8. Do wnętrz, które w zamyśle domowników mają być chłodne i ascetyczne, stworzone są odcienie białego delikatnie przełamane szarością np. paper white OC-55, czy horizon OC-53. Podobny efekt uzyskamy stosując biele z domieszką zimnych błękitów, jak ice mist OC-67 i white ice OC-58. Przytulny charakter wnętrza podkreśli słoneczny biały easter lily OC-126 lub świetlisty windswept OC-94.
 
www.benjaminmoore.plGaleria:


powrót


Odwiedzono: 3357 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 28 Października 2011

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u