Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Kamień dekoracyjny Luna: księżycowy krajobraz we wnętrzach Twojego domu

10 Września 2015
Dostępne dziś na rynku rodzaje dekoracji ściennych stanowią niewyczerpane źródło inspiracji dla wszystkich, którzy poszukują nieszablonowych rozwiązań. Producenci kuszą nas bogactwem kolorów, mnogością wzorów i faktur oraz różnorodnością materiałów. Tylko czy ma to sens, skoro coraz częściej w aranżacji wnętrz stawiamy na oszczędny w wyrazie minimalizm?

Delikatna kreska, ponadczasowy motyw koła, subtelna kolorystyka – harmonijne wzornictwo płyt z serii Luna wprowadza do wnętrza spokój i ład. Betonowe płyty naścienne o dużym formacie powstały z myślą o minimalistycznych, wręcz ascetycznych aranżacjach. Salon, sypialnia, a może korytarz? Nie musisz wybierać, świetnie odnajdą się w każdej lokalizacji.

Spokojny sen

Coraz szybsze tempo życia sprawia, że słowa relaks i odpoczynek nabierają szczególnego znaczenia. Warto o tym pamiętać projektując wystrój sypialni, która powinna być oazą spokoju i harmonii. Nie ma tu zatem miejsca na jaskrawe kolory, zimną barwę oświetlenia i zbytnie zróżnicowanie użytych materiałów. Czy takie podejście nie zaprowadzi nas jednak do nieciekawego, monotonnego wnętrza? – Nie, jeśli na dekoracje ścienne wybierzemy elementy niemal trójwymiarowe, takie jak płyty Luna. Ich ciekawa faktura, oparta na grze subtelnych wklęsłości i wypukłości, załamując światło tworzyć będzie zróżnicowane obrazy na ścianie. Wprowadzi tym samym  do wnętrza odpowiednią dla sypialni dawkę dynamizmu – podpowiada Jarosław Kwaśniak z firmy Bruk-Bet, producenta wyszukanych ściennych kamieni dekoracyjnych.

Styl i elegancja w salonie

Salonowe kompozycje rządzą się już innymi prawami. Tu możemy pozwolić sobie na stylowe, przyciągające uwagę meble, ciekawe wzory na podłodze czy ściany w ciemnych barwach. Decydując się np. na perłowe grafitowe płyty ścienne pamiętajmy jednak, że w aranżacji będą grać rolę pierwszoplanową, odwracając uwagę do reszty wyposażenia. - Tak charakterystyczne motywy na ścianie warto zrównoważyć prostymi, białymi fotelami i sofą oraz równie dużą płaszczyzną jasnej, drewnianej posadzki. Ciemną barwę powtarzamy  natomiast wprowadzając do wnętrza stylowe dodatki w postaci stolika, donic oraz lamp – dodaje ekspert.

Ożywczy element w holu

W aranżacji wnętrz zarówno faktura, jak i kolor, nie powinny być wykorzystywane w nadmiarze. Często do uzyskania wyjątkowej kompozycji i ożywienia otaczającej przestrzeni wystarczy niewielki, czytelny akcent użyty jedynie na fragmencie ściany, np. wokół kominka czy w korytarzu. Interesujący motyw koła płyt Luna może stanowić także samodzielny element dekoracyjny tworząc na ścianie wielkoformatowy obraz, stylem nawiązujący do sztuki nowoczesnej.

W pogoni za unikalnymi rozwiązaniami łatwo popadamy w przesadę, uzyskując zupełnie odwrotny do zamierzonego efekt. W aranżacji wnętrz warto zatem obrać jeden wiodący styl i wszystkie elementy wyposażenia dobierać tak, by zachować nie tylko spójność stylistyczną, ale i umiar oraz rozsądek.

Więcej przeczytasz na www.bruk-bet.pl


Zobacz prezentację BRUK-BET®Galeria:

powrót


Odwiedzono: 1181 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 10 Września 2015

Podziel się    Bruk Bet

blachodachówka firmy Traffic

kominki elmes

sauny na wymiar producent Warszawa i Białystok
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2019 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u