Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Nie wiesz jak ożywić swoje wnętrze? Użyj fototapety!

22 Stycznia 2019

Tapety wykorzystywane są w aranżacji wnętrz od wielu lat. Na początku stosowano je przede wszystkim w małych pomieszczeniach. Z czasem zaczęto używać ich również w przestronnych salonach i kuchniach. W czym tkwi sekret popularności fototapet?


Uniwersalne użycie

 

Okazuje się, że fototapety doskonale nadają się do każdego rodzaju pomieszczeń. Świetnie sprawdzają się w przestronnych salonach i niewielkich łazienkach. Ważny jest jedynie właściwy dobór deseni. W mniejszych pomieszczeniach lepiej zdecydować się na jasne wzory, które optycznie powiększą metraż. Genialnym rozwiązaniem są również fototapety 3D, które dają wrażenie głębi i dodatkowego wymiaru. Dzięki temu pokój czy łazienka będzie się wydawać bardziej przestronna. Bardzo popularne są obrazy przedstawiające krajobrazy, albo figury geometryczne. Właściwe umiejscowienie fototapety doskonale wpływa na wygląd całego pomieszczenia. Dzięki fototapecie można w kilka chwil stworzyć ścianę z kamieni, albo sprawić sobie w salonie widok kosmicznej przestrzeni.


Aspekt dekoracyjny

 

Fototapety przede wszystkim są doskonałą dekoracją pomieszczenia. Nieciekawa aranżacja w mgnieniu oka może stać się interesująca. Fototapeta daje możliwość spersonalizowania mieszkania. Pokazuje ona zainteresowania i upodobania właściciela. Na rynku dostępnych jest mnóstwo rodzajów tapet o różnych wzorach i fakturach. Printy ożywiają wnętrze i sprawiają, że staje się bardziej energetyczne. Przykładowo, doskonałym pomysłem jest fototapeta z postaciami bajkowymi w pokoju dziecka. Taka dekoracja rozwija wyobraźnię dziecka i z pewnością sprawi, że pociecha będzie zadowolona.

Ogromny wybór fototapet znajduje się na: http://www.centrumtapet.pl/category/fototapety.

Na stronie dostępne są produkty o różnych kategoriach m.in.: postacie z bajek, filmów, figury geometryczne, pejzaże, kwiaty, ludzie i napisy.

 

Montaż fototapety

 

Fototapety różnią się między sobą przede wszystkim strukturą i grubością papieru. Nie mniej jednak, ich naklejanie jest proste i nie sprawia większych problemów. Wystarczy przygotować ścianę, by była gładka i użyć tradycyjnego kleju do tapet. Jeśli powierzchnia jest nierówna warto wybrać fototapetę o grubszej strukturze, która pomoże ukryć niedoskonałości ścian. Nierówności powierzchni można również łatwo zamaskować fototapetą 3D. Printy wyglądają najefektywniej kiedy zajmują całą ścianę. Warto więc znaleźć dla fototapety odpowiednie miejsce. Jeśli nie chcemy naklejać jej na główną ścianę, można zdecydować się na dekorację mniejszego fragmentu w innej części pomieszczenia.
 

Fototapety dają wiele możliwości dekoracyjnych. Pozwalają w prosty sposób, kompletnie zmienić charakter pomieszczenia. Warto pomyśleć nad wzbogaceniem przestrzeni o fototapetę, jest ona świetną alternatywą dla obrazów i zdjęć. Połączenie fototapety z odpowiednim oświetleniem sprawi, że w pomieszczeniu będzie przytulnie i miło.
Galeria:


powrót


Odwiedzono: 1344 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 22 Stycznia 2019

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u