Wyszukaj w serwisie:
odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Płyty do aranżacji wnętrz

20 Kwietnia 2015
Systemy suchej zabudowy to jedna z najbardziej sprawdzonych i niezawodnych technologii stosowanych w budownictwie na całym świecie. Rozwiązanie to również wśród polskich inwestorów zdobyło ogromne uznanie. Aktualnie firma fermacell systemy suchej zabudowy, która już od ponad 40 lat jest wiodącym producentem płyt gipsowo-włóknowych i cementowych, wprowadziła na rynek polski płyty gipsowo-włóknowe z krawędzią frezowaną TB, które są naturalnym uzupełnieniem systemu fermacell i z pewnością jeszcze bardziej zwiększą „powszechność” tej renomowanej marki.

Płyty gipsowo-włóknowe fermacell od lat słyną z bardzo dużej wytrzymałości, naturalnej ochrony przed wilgocią oraz z wysokiej klasy odporności na ogień. Do tych wszystkich zalet możemy teraz dodać łatwiejszy i szybszy montaż, a co za tym idzie także niższe koszty robocizny. Największymi zaletami rozwiązania są:

• szybki montaż płyt gipsowo-włóknowych z krawędzią TB na styk
• gwarancja równej powierzchni ścian i sufitów
• łatwe szpachlowanie wkrętów i siatki w profilowanej krawędzi
• brak odpadów w postaci kawałków płyt podczas montażu.

Uniwersalność zastosowań

Systemy suchej zabudowy fermacell to bardzo dobry pomysł na wykończenie domów jedno i wielorodzinnych, a także obiektów o charakterze publicznym i komercyjnym. Płyty z krawędzią TB, ze względu na swoją uniwersalność, mogą znaleźć zastosowanie praktycznie w całym procesie budowlanym trwającym wewnątrz budynku. Dodatkową zaletą jest szybsze tempo prac, co z pewnością zarówno docenią inwestorzy jak i wykonawcy. Płyty gipsowo-włóknowe z krawędzią frezowaną TB świetnie sprawdzą się w robotach budowlanych, takich jak:

• konstrukcje ścian działowych i nośnych
• zabudowa małych i wielkopowierzchniowych poddaszy
• montaż skomplikowanych konstrukcji aranżacyjnych
• poszycie ścian działowych i nośnych
• poszycie stropów (sufity podwieszane)
• budowa kanałów instalacyjnych

Montaż i wymiary

Można je montować na ruszcie drewnianym i stalowym. Ich profil tworzy lekko skośna powierzchnia oraz ścięcie na krawędzi płyty. Dwie płyty z krawędzią TB łączy się zawsze na styk. Mocowanie wykonuje się za pomocą wkrętów samogwintujących i w typowych, dla płyt gipsowo-włóknowych, rozstawach osiowych. Połączenie „zbroi się” naklejając taśmę wzmacniającą na spoinę. Następnie należy zastosować masę szpachlową - wciskając ją przez oka taśmy wzmacniającej do spoiny. W ten sposób frezowana krawędź płyty doskonale zapełni się masą szpachlową. Płyty z krawędzią TB, ze względu na swoją uniwersalność, mogą znaleźć zastosowanie praktycznie w całym procesie budowlanym, przebiegającym wewnątrz budynku.

Płyty gipsowo-włóknowe z krawędzią TB dostępne są w standardowych grubościach 10 mm, 12,5 mm oraz 15 mm i w wielu poręcznych wymiarach jak chociażby: 2000 x 1200 mm (4x krawędź TB).

Więcej informacji na temat płyt fermacell z krawędzią frezowaną TB na stronie: www.fermacell.pl/pl/content/fermacell-z-krawudzia-TB.php


Zobacz prezentację FERMACELL
powrót


Odwiedzono: 1756 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 20 Kwietnia 2015

Podziel się    Bruk Bet

blachodachówka firmy Traffic

kominki elmes

sauny na wymiar producent Warszawa i Białystok
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2019 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u