Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Zdrowe i estetyczne poddasze z płyt gipsowo-włóknowych

8 Kwietnia 2013
Systemy suchej zabudowy to w ostatnich latach bardzo popularne rozwiązanie w naszym budownictwie. Płyty gipsowe często zastępują klasyczne, murowane przegrody, skracając czas ich wykonania i zmniejszając koszty prac budowlanych. Tradycyjne płyty gipsowe posiadają jednak pewne ograniczenia – nie zapewniają odpowiedniej ochrony przed wilgocią, ogniem czy hałasem. Oprócz tego ich odporność mechaniczna pozostawia wiele do życzenia.

Rozwiązaniem wszystkich powyższych problemów są płyty gipsowo-włóknowe fermacell. Produkowane są one bez żadnych środków wiążących z mieszanki gipsu i włókien celulozy. Powstała substancja tworzy jednorodne w całej swojej masie, stabilne i twarde płyty. W efekcie obróbki technologicznej otrzymujemy uniwersalne produkty, idealne do stosowania w systemach suchej zabudowy.

Zdrowe poddasze
Jednym z najważniejszych aspektów życia społecznego w obecnych czasach jest uzyskanie idealnego mikroklimatu wnętrz. Pozwala on komfortowo, a co najważniejsze również zdrowo, wypocząć w zaciszu swojego domu. Płyty gipsowo-włóknowe fermacell świetnie spełnią te funkcje, a dodatkowo zagwarantują trwałe i estetyczne wykończenie każdego poddasza. To wszystko jest możliwe dzięki ekologicznej technologii z jakiej znane są produkty fermacell. Otóż na bardzo nowoczesnych liniach produkcyjnych,  po dodaniu wody lecz bez innych materiałów spajających, pod wpływem prasowania pod wysokim ciśnieniem, powstaje homogeniczna mieszanka składników, jakimi są gips i włókna celulozy. Warto zaznaczyć też, że wszystkie komponenty uzyskiwane są w procesie recyklingu. Zastosowanie tylko i wyłącznie naturalnych składników pozwala na produkcję zdrowych produktów, które gwarantują właściwy mikroklimat nie tylko na poddaszu, ale także w całym domu.

Optymalne rozwiązanie
Płyty gipsowo-włóknowe (w skrócie nazywane g-w) to bardzo wdzięczny materiał i właśnie dlatego inwestorzy chętnie się na niego decydują. Produkty te należą do lekkich materiałów budowlanych i głównie wykonuje się z nich ścianki działowe oraz zabudowę poddasza. Ich największymi zaletami są zróżnicowane możliwości oraz niskie koszty i wysoka wytrzymałość w porównaniu do innych rozwiązań budowlanych. Konstrukcje z płyt gipsowo-włóknowych to optymalne rozwiązanie dla klienta ostatecznego, który może praktycznie w dowolny sposób kształtować przestrzeń na poddaszu.

Właściwy mikroklimat
Wykorzystanie naturalnych składników sprawia, ze płyty fermacell są idealnym rozwiązaniem do przebudowy i wykończenia poddasza. Ekologiczna technologia produkcji zapewnia właściwy mikroklimat w sypialniach i pokojach dziecięcych. Systemy suchej zabudowy fermacell  gwarantują także wytrzymałość, nośność i twardość. Cechy te są o wiele korzystniejsze niż właściwości mechaniczne typowych płyt gipsowych dostępnych na rynku. Natomiast dzięki impregnacji, wykonanej już w procesie produkcji, płyty g-w można bez obaw stosować w pomieszczeniach z wysoką wilgotnością względną powietrza, czyli w kuchniach i łazienkach. Również w tym przypadku przydaje się wysoka wytrzymałość płyt w celu zawieszania na ścianie szafek i półek. Dodatkowo produkty fermacell są dobrym podłożem dla wszelkiego rodzaju okładzin ściennych, w tym także kamienia naturalnego i płytek ceramicznych.

Łatwy montaż
Systemy suchej zabudowy charakteryzują się lekkością. Mają one również dość prostą budowę, więc można ją wykonać we własnym zakresie. Równie łatwe jest także układanie instalacji, którą można ukryć za płytami gipsowo-włóknowymi. Ustawianie, przykręcanie oraz przycinanie produktów może odbywać się przy zastosowaniu narzędzi przeznaczonych do systemów suchej zabudowy marki fermacell lub typowych narządzi dostępnych w warsztacie każdego majsterkowicza.

www.budowaniedosknale.pl


Zobacz prezentację FERMACELLGaleria:


powrót


Odwiedzono: 4171 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 8 Kwietnia 2013

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u