Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Aglomerado negro - doskonała izolacja!

18 Maja 2012
Korek ekspandowany, zwany popularnie aglomerado negro to doskonały materiał stosowany w budownictwie do ocieplania i izolacji akustycznej ścian zewnętrznych i wewnętrznych, posadzek oraz stropów.

Do produkcji aglomerado negro nie używa się żadnego lepiszcza, gdyż pod wpływem wysokiej temperatury korek pęcznieje a wydzielane z niego żywice pozwalają na spojenie ziaren w bloki, z których tnie się płyty. Wykonane w 100 procentach z grubo mielonej kory dębów korkowych mają przewodność cieplną porównywalną ze styropianem i wełną mineralną (0,036-0,038 W/mk). Zapewniają stabilność temperatur i posiadają parametry pracy w szerokim zakresie od -180°C do +120°C.
Aglomerado negro jest materiałem niezwykle trwałym i równocześnie łatwym do recyklingu, a także bezpiecznym – spala się bardzo wolno, tak naprawdę nie pali się a tylko tli, nie emitując przy tym żadnych szkodliwych substancji. W trosce o środowisko producent płyt portugalska firma Amorim Isolamentos do wytworzenia energii zasilającej swoją fabrykę spala biomasę, czyli te fragmenty korka, które nie nadają się do wykorzystanie w innych celach. Dodatkowo warto zauważyć, iż kora pochodząca z dębów korkowych ściągana jest, co 9 lat bez szkody dla drzewa, które rośnie przez okres 200-300 lat.
Korek ekspandowany jest ekskluzywnym materiałem izolacyjnym dla inwestorów ceniących sobie stosowanie ekologicznych, naturalnych i wysokiej jakości materiałów budowlanych.


www.wicanders.plGaleria:
powrót


Odwiedzono: 5318 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 18 Maja 2012

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u