Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Grafit jest na topie! Modna i trwała elewacja z Knauf Therm ETIXX

12 Sierpnia 2017

Budowa każdego domu rozpoczyna się od starannie dopasowanego projektu. Dbamy o każdy detal wyglądu elewacji, ponieważ stanowi ona wizytówkę inwestycji, która będzie nam towarzyszyć przez wiele lat. Warto jednak pamiętać, że w ślad za modnym wyglądem architektonicznym powinny iść wysokiej jakości materiały budowlane, które zagwarantują trwałość efektu prestiżowej architektury.

 

 Kierunki w architekturze domów jednorodzinnych wskazują na minimalizm w zakresie detali i doboru odcieni. Współczesne budynki mają być przede wszystkim ponadczasowe, a efekt indywidualizmu można podkreślić ewentualnie jednym wybranym akcentem kolorystycznym. W warstwie tonacji fasad dominują chłodne odcienie, jak biel i szarości. Skupiając się na kwestiach estetycznych nie można jednak zapominać, że efekt prestiżowej elewacji będzie cieszyć oko właściciela przez wiele lat tylko pod warunkiem zastosowania systemowych rozwiązań budowlanych. Nowy system ocieplenia fasad z wykorzystaniem opatentowanych grafitowych płyt ETIXX o współczynniku lambda 0,031 W/mK gwarantuje idealny efekt estetyczny.

Subtelna biel i antracyt

Dominującym kierunkiem architektonicznym są domy o prostych bryłach i neutralnej kolorystyce. Bardzo modne stały się akcenty w kolorze grafitu lub antracytu, zestawiane na zasadzie kontrastu z bielą, materiałami z drewna lub kamienia.

- Obecnie w projektowaniu budynków jednorodzinnych stawia się na czystość formy - prostota bryły o zwartym kształcie podkreślana jest zazwyczaj dwoma podstawowymi kolorami, które współgrają ze sobą na zasadzie harmonii. W podstawowej palecie barw zdecydowanie dominują szarości w połączeniu z bielami. Białe elewacje równoważone dachówką czy stolarką drzwiową i okienną w kolorze antracytu to ponadczasowy trend, który jeszcze długo będzie aktualny w architekturze - mówi Anna Bęcławska, architekt z pracowni OPTI-HOME we Wrocławiu.

W zakresie kształtu budynku, bardzo modne stały się bryły na planie litery "L", z płaskim dachem i dużymi przeszkleniami. Nie oznacza to jednak odwrotu od tradycyjnych domów z dwuspadowym dachem, które są wciąż najpopularniejsze wśród inwestorów. 

 - Takie połączenie tradycyjnej formy domu jednorodzinnego z nowoczesnymi materiałami i kolorystyką nawiązującą do czystego minimalizmu święci triumfy, zwłaszcza w przypadku projektów termomodernizacji. Pozwala to na uzyskanie intrygującego efektu połączenia starego z nowym - podkreśla Anna Bęcławska.

 Podstawa to profesjonalna technologia

Równie ważne jak staranne dobranie kolorystyki fasady jest profesjonalne wykonawstwo, z wykorzystaniem systemowych komponentów od jednego dostawcy. Kompletowanie systemu w oparciu o czynnik kosztowy czy zatrudnienie niewykwalifikowanej ekipy remontowej może sprawić, że wymarzona elewacja nie zachowa na długo swojego atrakcyjnego wyglądu. Szczególnie widoczne są konsekwencje nieprawidłowego montażu docieplenia. 

- Częstym błędem wykonawczym jest klejenie styropianu metodą punktową zamiast obwodową, co skutkuje brakiem stabilizacji płyt i odwzorowaniem ich kształtu na elewacji. Niekiedy wykonawcy nie stosują również kołków montażowych, co z kolei może doprowadzić do nierównomiernej pracy ocieplenia i w efekcie pojawienia się spękań na powierzchni tynku. Nowoczesne płyty styropianowe Knauf Therm ETIXX z cząstkami grafitu posiadają unikatową budowę, która powstała z myślą o eliminacji pomyłek montażowych - mówi Cezary Bieżoński, Regionalny Menedżer Sprzedaży Knauf Therm Styropian Budowlany. 

Oprócz charakterystycznej, gofrowanej tekstury, w strukturze nowych płyt ETIXX występują podłużne i poprzeczne rowki, które gwarantują optymalną przyczepność i solidne wiązanie warstwy ocieplenia z murem. Symbole na płycie informują, jak należy nakładać zaprawę, a także wskazują prawidłowe rozmieszczenie kołków. Charakterystyczny detal w postaci fazy na krawędzi materiału niweluje ewentualny nadmiar kleju, dzięki czemu płyty przylegają do siebie równo, nie pozostawiając miejsca na szczeliny, które wymagają dodatkowych wypełnień. Konstrukcja, której unikatowość podkreśla Patent Europejski, zapewnia wysoką jakość wykonawstwa nawet w warunkach ograniczeń czasowych. Płyta w rozmiarze o 20% większym niż standardowe wraz z komponentami marki Knauf przyspiesza prace nawet o jeden dzień. W ten sposób można pogodzić wysokiej próby wykonawstwo z szybkością realizacji. 

 

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: www.knauf-industries.pl

 Galeria:
powrót


Odwiedzono: 968 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 12 Sierpnia 2017

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u