Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Już dziś zaplanuj wiosenną odmianę swojej fasady

11 Lutego 2014
Gdy za oknem w najlepsze trwa zima, a mróz i śnieg  dają się we znaki, przebywanie  w ciepłym, przyjemnym wnętrzu oznacza prawdziwy komfort. Duży wpływ na temperaturę panującą w budynku ma ocieplenie ścian zewnętrznych. O jego wykonaniu warto pomyśleć już teraz, w czasie zimy, wybierając odpowiedni rodzaj oraz kolorystkę ocieplenia domu.

Wbrew pozorom, zima to dobry czas na to, aby zacząć myśleć o ociepleniu fasady domu. Wprawdzie warunki pogodowe uniemożliwiają prowadzenie prac, ale nic nie stoi na przeszkodzie, byśmy zapoznali się z dostępnymi na rynku rozwiązaniami. Niezależnie od tego, czy czeka nas wykonanie ocieplenia od podstaw, czy tylko renowacja już istniejącej elewacji, spokojne rozplanowanie działań umożliwi ich rozpoczęcie, gdy tylko pozwoli na to pogoda. W końcu, podstawą każdej dobrze wykonanej pracy jest jej dokładne przemyślenie i wybór najlepszych rozwiązań. Ocieplenie fasady domu to inwestycja na lata, dlatego też warto wcześniej ją przeanalizować.

Wełna czy styropian?

Przy wyborze ocieplenia fasady domu, możemy skorzystać z materiałów posiadających bardzo dobre właściwości termoizolacyjne. Mowa tu o styropianie i wełnie mineralnej, które są wykorzystywane w nowoczesnych systemach ociepleniowych. Decyzja o tym, który z nich zastosujemy, powinna uwzględniać ich właściwości. – Niewątpliwą zaletą styropianu jest łatwość obróbki  i montażu – tłumaczy Dariusz Wróbel, Kierownik Działu Aplikacji i Szkoleń FFiL Śnieżka SA – Styropian jest lekki i stosunkowo tani, więc jego wybór będzie ekonomicznym rozwiązaniem. Wełna mineralna bardzo dobrze sprawdzi się  natomiast w budynkach szczególnie zagrożonych możliwością wystąpienia pożaru oraz, ze względu na wysokie parametry izolacji akustycznej, w miejscach o dużym natężeniu hałasu, np. w pobliżu ruchliwych ciągów komunikacyjnych – dodaje ekspert. Wybierając konkretny materiał warto wziąć także pod uwagę koszty wynikające z zakupu niezbędnych akcesoriów, takich jak kleje czy kołki mocujące.  W przypadku styropianu będą one niższe, gdyż charakteryzuje się on blisko dziesięciokrotnie mniejszą wagą niż wełna mineralna. Systemy ociepleń oparte na tych dwóch materiałach znajdziemy np.  w ofercie marki FOVEO TECH.

Modny i trwały kolor

O ile wybór materiału, z którego wykonana będzie izolacja jest domeną mężczyzn, o tyle kolorystyka fasady stanowi już prawdziwe królestwo kobiet. Oferta kolorów, w jakie możemy „wyposażyć" elewację domu, jest bardzo bogata. Pomocną poradę w tym zakresie podsuną nam specjalne poradniki, portale i kolorowe magazyny, na lekturę których możemy poświęcić długie zimowe wieczory.  – Kolor jest integralną częścią architektury, oddziałuje na otaczającą przestrzeń i wpływa na postrzeganie budynku. Kolorystyka elewacji domu będzie towarzyszyć nam przez dłuższy czas, dlatego przy jej doborze można skorzystać z materiałów, które pomogą poznać np. funkcje poszczególnych barw i ich charakterystykę – mówi Dariusz Wróbel. – Przystępny, pełen ciekawych i inspirujących wizualizacji poradnik kolorów opracowała marka FOVEO TECH. Jest on dostępny online i umożliwia zapoznanie się z pełną gamą kolorystyczną tynków i farb fasadowych. Dodatkowo, świetnym rozwiązaniem ułatwiającym dobór kolorystyki elewacji domu jest skorzystanie z aplikacji do  kolorowania fasad, dostępnej na stronie www.foveotech.pl, która pozwala na dodanie do programu własnego zdjęcia, a następnie pokolorowanie go odpowiednimi kolorami – podsumowuje.

Ważne jest, aby kolor fasady był nie tylko modny, ale i trwały. Pomalowana elewacja będzie narażona na długotrwałe działanie czynników atmosferycznych, takich jak deszcz, śnieg czy promieniowanie słoneczne oraz na różnego rodzaju zabrudzenia. Z tego względu istotne jest, żeby wykorzystane przy inwestycji tynki i farby charakteryzowały się wysoką odpornością i zapewniały łatwe utrzymanie czystości. Najlepsze parametry użytkowe posiadają wyroby silikonowe, które są wyjątkowo trwałe i odporne na działanie wilgoci, co umożliwi długotrwałe zachowanie estetyki elewacji.

Wykonanie ocieplenia pomoże nie tylko odmienić wygląd fasady budynku, ale pozwoli także uzyskać oszczędności w domowym budżecie dzięki ograniczeniu wydatków na ogrzewanie. Dobrze przeprowadzona inwestycja zapewni wewnątrz domu przyjemne ciepło i sprawi, że będziemy przygotowani na nadejście kolejnych mroźnych zim.

www.foveotech.plGaleria:

powrót


Odwiedzono: 2419 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 11 Lutego 2014

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u