Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Klinkierowa ściana trójwarstwowa: wybór serca i rozumu

28 Października 2016
Stylowy wygląd to najbardziej widoczna, ale nie jedyna zaleta elewacji klinkierowych. Inwestorów przekonują także ich szczególne właściwości techniczne oraz... prosta kalkulacja kosztów. Piotr Czerski, Dyrektor Handlowy firmy CRH Klinkier wyjaśnia, dlaczego taka ściana trójwarstwowa będzie wspólnym wyborem serca i rozumu.

Dwie, połączone kotwami ściany – wewnętrzna konstrukcyjna i zewnętrzna klinkierowa – a pomiędzy nimi warstwa izolacji z wełny mineralnej. Przepis na klinkierową ścianę trójwarstwową jest prosty i stosunkowo łatwy w realizacji. – Najistotniejszą różnicą konstrukcyjną w porównaniu do popularnych tynkowanych ścian dwuwarstwowych jest konieczność zastosowania szerszej ławy fundamentowej, która zmieści zewnętrzną ścianę elewacji. Warto o tym pamiętać na etapie projektu nawet wtedy, gdy planujemy mur jedynie dwuwarstwowy. Koszt poszerzenia jest niewielki, a pozwoli nawet wiele lat po zakończeniu budowy wzbogacić dom efektowną elewacją klinkierową – tłumaczy Piotr Czerski.

Dobrze policzone
 
Decydujący wpływ na wybór rodzaju ścian mają często koszty. Opcja trójwarstwowa z elewacją z cegły klinkierowej na pierwszy rzut oka może się często wydawać rozwiązaniem najdroższym, jednak po dokładniejszej kalkulacji okazuje się być jednym z tańszych. – Pamiętajmy, że koszty związane ze ścianami to nie tylko koszty budowy, ale także późniejszego utrzymania – zwraca uwagę ekspert z firmy CRH Klinkier. – Te drugie są w przypadku elewacji klinkierowej minimalne, bo zastosowany materiał jest wyjątkowo odporny na zabrudzenia i uszkodzenia, co pozwala na bezproblemowe użytkowanie. Z kolei fasada tynkowa wymaga w naszej strefie klimatycznej okresowego malowania, a co 15-20 lat – generalnego remontu lub nawet wymiany. Wiąże się to nie tylko z dodatkowymi nakładami finansowymi, lecz także uciążliwościami dla mieszkańców. 

Bezproblemowa izolacja 
 
Jednym z najważniejszych kryteriów przy wyborze technologii budowy ścian jest też ich izolacyjność. Na tym polu ściana trójwarstwowa nie ma sobie równych. – Jej konstrukcja zapewnia zarówno komfort cieplny zimą, jak i dobry mikroklimat latem – podkreśla Piotr Czerski i dodaje: – Warto mieć również na uwadze, że taka ściana oprócz wysokiej izolacyjności cieplnej ma również doskonałą izolacyjność akustyczną, o wskaźniku wynoszącym z reguły około 40-50 dB.
 
Kolejnym argumentem zachęcającym inwestorów do wyboru trójwarstwowej technologii jest wytrzymałość jej klinkierowej warstwy zewnętrznej. – Spiek klinkierowy zawdzięcza swoją wyjątkową twardość wypalaniu w temperaturze 1100°C. Jest przy tym nie tylko odporny na uszkodzenia, lecz także na mrozy, korozję chemiczną czy biologiczną – wylicza zalety materiału Piotr Czerski i dodaje: – Spiek tworzy też bardzo szczelną strukturę o nasiąkliwości oscylującej w granicach ledwie 3-4%, dzięki czemu jego powierzchnia jest całkowicie zmywalna.
 
Klinkierowa ściana trójwarstwowa okazuje się zatem być rozwiązaniem stylowym i jednocześnie wyjątkowo praktycznym. Zapewnia komfort oraz bezproblemowość użytkowania domu przez wiele lat, podnosząc przy tym wartość inwestycji. Z całą pewnością jest to więc złoty środek dla inwestorów, którzy w swoich wyborach chcą w równej mierze brać pod uwagę głos serca, jak i rozsądku. 
 
Więcej informacji znajdziesz na www.klinkier.pl oraz facebook.com/CRHklinkierGaleria:


powrót


Odwiedzono: 1244 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 28 Października 2016

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u