Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Mała „rewolucja” - pustaki ceramiczne Porotherm 25 3x1/3 Dryfix

3 Września 2020
Decydując się na budowę domu poszukujemy materiałów sprawdzonych oraz najwyższej jakości, które sprawią, że nasze wymarzone „cztery kąty” będą dla nas bezpieczne i zdrowe przez lata. Ważna jest także estetyka budynku, szybki i bezproblemowy proces budowy oraz korzystanie z rozwiązań, które pozwolą nam zaoszczędzić. Z pomocą inwestorom przychodzi Wienerberger z kompleksowym systemem Porotherm, uzupełnionym od niedawna o pustaki ceramiczne Porotherm 25 3x1/3 Dryfix. To pozornie drobna zmiana, która wprowadza małą „rewolucję” w budowlanym świecie.
 

Decydując się na budowę domu poszukujemy materiałów sprawdzonych oraz najwyższej jakości, które sprawią, że nasze wymarzone „cztery kąty” będą dla nas bezpieczne i zdrowe przez lata. Ważna jest także estetyka budynku, szybki i bezproblemowy proces budowy a także stosowanie takich budowlanych rozwiązań, które pozwolą nam zaoszczędzić. Z pomocą inwestorom przychodzi Wienerberger z kompleksowym systemem Porotherm, uzupełnionym od niedawna o pustaki ceramiczne Porotherm 25 3x1/3 Dryfix, stosowane w popularnej technologii dwuwarstwowej. To pozornie drobna zmiana, która wprowadza małą „rewolucję” w budowlanym świecie.
Inwestorom szczególnie zależy na tym, by proces budowy przebiegł maksymalnie szybko i bezproblemowo. W odpowiedzi na te potrzeby Wienerberger rozszerzył ofertę ceramicznych rozwiązań ściennych o kolejną innowację – z pozoru małą, ale mającą duże znaczenie dla poprawności i jakości pracy wykonawców, a także estetyki i parametrów technicznych powstających obiektów. 

        

Fot. Wienerberger, Porotherm 25 3x1/3 Dryfix
 
Kompleksowy i rewolucyjny - Porotherm 25 3x1/3 Dryfix 
 
Porotherm 25 3x1/3 Dryfix to produkt, który powstał we współpracy ze specjalistami i architektami, aby zapewnić inwestorom najwyższą jakość i pewność rozwiązań. Pustak cechuje się specjalnie zmodyfikowanym układem drążeń, dzięki któremu w prosty i łatwy sposób można dociąć elementy wykończeniowe do narożników oraz otworów okiennych i drzwiowych, a wystarczy do tego zwykły młotek murarski. Uzyskane w ten sposób elementy stanowią  systemowe uzupełnienie budowy ścian z pustaków Porotherm, przede wszystkim pozwalając uzyskać równą i gładką powierzchnię otworów w ścianie i ułatwiając montaż okien, drzwi i parapetów. Znacznie przyśpiesza to pracę, poprawia estetykę budowy a co najbardziej istotne, pozwala na dokładne i prawidłowe osadzenie oraz ocieplenie okna czy drzwi. Właściwe wykonanie otworów w ścianie ma niebagatelne znaczenie dla parametrów ściany, muszą być one wykonane precyzyjnie a miejsce styku stolarki i ściany - dokładnie przemyślane, by nie tworzyły się mostki termiczne, przez które może potem uciekać ciepło z domu. Produkt w wersji 3x1/3 jest dostępny również w wersji, Profi, P+W oraz dla produktu Porotherm 25 E3 500, co daje możliwości jego zastosowania w ścianie o grubości 25 cm w każdej z dostępnych technologii Porotherm.

Mocowanie okien w ścianie dwuwarstwowej: https://youtu.be/B2vosL5jmYI


Fot. Wienerberger

Oryginalna ceramika Porotherm tylko od Wienerberger
 
Ceramika budowlana jest naturalnym materiałem stosowanym od setek lat, a zbudowane z ceramicznych pustaków ściany cechują się trwałością, wytrzymałością na ściskanie oraz doskonałą izolacyjnością cieplną. Porotherm to marka ceramicznych pustaków ściennych szczególnie ceniona za jakość, a także systemowość rozwiązań. Budując dom z pustaków Porotherm korzystamy z komplementarnego systemu, który gwarantuje idealne dopasowanie elementów i produktów niezbędnych do wykonania elementu bądź całości budynku. Wśród zalet stawiania ścian z wykorzystaniem produktów marki należy także wymienić innowacyjną technologię murowania na sucho, na cienkowarstwową zaprawę Porotherm Dryfix, której zastosowanie wpływa na szybkość i czystość budowy. Jest to także idealna propozycja dla inwestorów chcących wybudować dom z myślą o przyszłości, w standardzie niemal zeroenergetycznym – im mniej mokrej zaprawy w murze, tym ściana jest bardziej sucha, a więc cieplejsza. Stawiając na oferowane przez Porotherm rozwiązania mamy gwarancję zarówno najwyższych parametrów budynku, jak i szybszego czasu pracy wykonywanej przez ekipę budowlaną, co jest szczególnie istotne w wieloetapowym procesie inwestycyjnym, jakim jest budowa wymarzonego domu. 

Systemowy, czyli prosty i pewny 
 
Porotherm 25 3x1/3 Dryfix wzbogaca kompleksową już ofertę firmy Wienerberger. Rozwiązania systemowe Porotherm, na które składają się pustaki, specjalistyczne zaprawy, narzędzia i produkty uzupełniające, pozwalają na kompleksowe wykonanie ścian. Sprawiają także, że budowa staje się znacznie mniej skomplikowana, a każdy element doskonale do siebie pasuje. Porotherm to rozwiązanie dla inwestorów, którzy cenią naturalne materiały i sprawdzone produkty. Wybudowany z  ceramiki Porotherm dom to gwarancja energooszczędności oraz pewność jakości i trwałości na długie lata. 

      
    
Ryc. Zastosowanie systemowych pustaków Porotherm 25 3x1/3 w otworach i narożnikachGaleria:


powrót


Odwiedzono: 1887 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 3 Września 2020

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u