Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Montaż desek włóknocementowych na elewacji. Nie potrzebujesz fachowca!

14 Września 2017
Alternatywą dla tradycyjnych systemów elewacyjnych jest włóknocementowa deska elewacyjna CEDRAL, wyglądem przypominająca naturalne drewno. Jedną z podstawowych zalet tego produktu jest łatwość i szybkość montażu. Z pomocą CEDRALa można odmienić swoją fasadę, obramowania okien, drzwi czy podbitkę dachu. 
 

Włóknocementowa deska elewacyjna CEDRAL cechuje się wysoką wytrzymałością na zmiennne warunki atmosferyczne. Jest przy tym odporna na ataki szkodników. To wyjątkowo trwałe i estetyczne rozwiązanie, z którego instalacją można poradzić sobie bez pomocy profesjonalisty. Na przykładzie systemu Cedral Click pokazujemy, jak krok po kroku przygotować się do metamorfozy domu. 
 
Przygotowania do montażu 
 
Istnieje kilka wariantów montażu CEDRAL, podstawowe z nich to Cedral Lap - na zakładkę i Cedral Click - na zatrzask. Niezależnie od wybranej metody, podstawowe zasady dotyczące montażu desek są niezmienne. 
 
Deski mocowane są do pionowych łat drewnianych, zaimpregnowanych i ostruganych na dwóch płaszczyznach. Minimalna szerokość łat wynosi 50 mm, a ich maksymalny rozstaw na elewacji - 600 mm. W przypadku montażu z wykorzystaniem dwóch łat - rozstaw należy zmniejszyć do 400 mm. Prawidłowa przestrzeń do pozostawienia za deskami CEDRAL to minimum 30 mm. 
 
W części dolnej, górnej, przy nadprożach oraz parapetach drzwi i okien należy zachować odstępy o szerokości 10 mm. 
 
Cedral Click - krok po kroku 
 
Montaż desek włóknocementowych możemy podzielić na kilka podstawowych etapów: 

1. Mocowanie łat do ściany 
 
Pionowe łaty przytwierdzane są do ściany według ogólnych zasad rozstawu tj. maksymalnie co 600 mm. 

Wymiary łat: 
Standardowy montaż - min. 75 mm x 38 mm 
Spoiny / narożniki - min. 100 mm x 38 mm 

2. Mocowanie profili wentylacyjnych do górnych i dolnych części łat 
 
Mocowane za pomocą gwoździ do górnych i dolnych łat wszystkich drzwi, parapetów oraz nadproży okien. Ma to na celu zapewnienie prawidłowego przepływu powietrza przez system, przy jednoczesnej ochronie przed szkodnikami - ptakami, gryzoniami oraz owadami. 
 
3. Mocowanie profili pionowych i poziomych (startowych) 
 
Profil startowy mocowany jest w podstawie ściany zewnętrznej. Ważne by został przytwierdzony idealnie równo - aby zamontowane panele Cedral Click pozostały do siebie idealnie równolegle. 

4. Cięcie i mocowanie desek 
 
CEDRAL Click posiada pióro-wpust. Przy montażu systemu Cedral Click na piórach wykorzystywane są specjalne klipsy do mocowania kolejnej deski. Mocowanie  do łatza odbywa się za pomocą wkrętów.  Pierwszą deskę Cedral Click należy umieścić na profilu startowym i zamocować za pomocą klipsów do wszystkich podpór. Następnie - w systemie ciągłym, do deski przytwierdzana jest kolejna. 
 
Samodzielny montaż desek elewacyjnych to wygodne, trwałe, ale również oszczędne rozwiązanie. Szczegółowa instrukcja dołączona do każdego systemu dostarcza odpowiedzi na pytanie pojawiające się w trakcie pracy. Renowacja domu przy użyciu desek CEDRAL to zadanie, z którym poradzi sobie każdy majsterkowicz. 
 
Więcej informacji na temat montażu desek CEDRAL dostępnych jest pod adresem:
http://www.cedralsidings.com/plpl/instalacja. 
 Galeria:


powrót


Odwiedzono: 1070 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 14 Września 2017

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u