Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Nowa farba elewacyjna Premium od firmy Baumit

21 Czerwca 2017

Zadaniem farby elewacyjnej jest z jednej strony zapewnienie pożądanego efektu dekoracyjnego, z drugiej - ochrona ścian zewnętrznych przed niekorzystnym oddziaływaniem kwaśnych deszczy, promieniowaniem UV czy zmianami temperatur. Najwyższą jakość powłok malarskich - pierwotnych oraz renowacyjnych - pozwalają osiągnąć farby fasadowe Baumit w wersji Premium. W tym roku ich rodzina powiększyła się o nowego członka - Baumit PuraColor.

 

Baumit PuraColor to gotowa do użycia, elewacyjna farba akrylowa na bazie wysokiej jakości dyspersji żywic syntetycznych, łącząca w sobie właściwości dwóch innych farb: dyspersyjnej Baumit ProColor i o intensywnym kolorze Baumit StyleColor. Przeznaczona jest do malowania tynków mineralnych lub przemalowań remontowych elewacji. Wysoka paroprzepuszczalność predysponuje ją do stosowania na systemach ociepleń oraz wszelkich powierzchniach mineralnych, gdzie wymagana jest estetyka i trwałość powłoki. 

 

Najszersza paleta kolorów - 852, w tym ciemnych i intensywnych, otwiera przed architektami i inwestorami niezliczone możliwości w zakresie zestawiania barw i tworzenia kreacji, które ożywią bryłę budynku i będą stanowiły jego reprezentacyjną wizytówkę przez długie lata. Bezpieczne pozostają nawet najciemniejsze kolory. Wymagające tego odcienie Baumit PuraColor wyposażone są bowiem w specjalne Cool Pigmenty, które odbijają dużą ilość światła słonecznego, dzięki czemu cały system ocieplenia jest efektywnie chroniony przed skutkami nadmiernego nagrzania elewacji promieniami słonecznymi. Co więcej, nawet ciemne czy głębokie kolory nie blakną i nie ulegają odbarwieniu.

 

Same prace malarskie z użyciem Baumit PuraColor przebiegają bardzo sprawnie ze względu na jej wysoką przyczepność i siłę krycia już po nałożeniu jednej warstwy. Jednocześnie nowoczesna formuła farby pozwala porzucić obawy o pojawienie się zacieków czy śladów łączenia między świeżą powłoką, a kolejnymi fragmentami malowanej elewacji. Ponadto, niska nasiąkliwość powierzchniowa przyczynia się do powstania powłoki hydrofobowej, tworzącej skuteczną barierę dla brudu i wilgoci. Dzięki temu elewacja dłużej zachowuje estetyczny wygląd. Warto również wspomnieć, że farba fasadowa Baumit PuraColor wyposażona została w zabezpieczenie najnowszej generacji w postaci mikro-kapsułek odpornych na wypłukiwanie, chroniących elewację przed "dzikimi" lokatorami, jak glony, algi, grzyby lub pleśnie. 

 

 

 

Baumit jest wspólną marką dwóch austriackich, rodzinnych koncernów z branży budowlanej - Schmid Industrieholding oraz Wietersdorfer Gruppe. Łączy je ponad 110-letnia tradycja i bogate doświadczenia w dziedzinie produkcji materiałów budowlanych. Już teraz przedstawicielstwa handlowe, filie lub zakłady produkcyjne Baumit znajdują się w 30 krajach Europy oraz w Chinach. Firma obecna jest w Polsce od 23 lat, gdzie posiada trzy zakłady produkcyjne: w Pobiedziskach k. Poznania, Łowiczu oraz Bełchatowie. Szczególnie silną pozycję na polskim rynku materiałów budowlanych, Baumit zdobył w zakresie sprzedaży kompletnych systemów ociepleń budynków, tynków maszynowych (cementowo-wapiennych i gipsowych). Ponadto oferta produktowa Baumit obejmuje m.in. produkty do: układania płytek ceramicznych materiały do renowacji zabytków, a także masy samopoziomujące, jastrychy, wyprawy wierzchnie oraz zaprawy murarskie. 


Więcej informacji na stronie: www.baumit.com
Galeria:powrót


Odwiedzono: 968 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 21 Czerwca 2017

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u