Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Nowe szkło Guardian SunGuard® SNX 70 - światło, wygoda i elegancja - z każdej perspektywy

6 Grudnia 2021
Firma Guardian Glass Europe wprowadziła na rynek najnowszy produkt z wiodącej serii produktów SunGuard® eXtraSelective — Guardian SunGuard® SNX 70. 
 
 

SunGuard SNX 70 to nowe szkło powlekane potrójną warstwą srebra, które pozwala na uzyskanie ponadprzeciętnej kontroli słonecznej, oferuje przepuszczalność światła zbliżoną do 70% oraz wysoką izolację termiczną. Ponadto produkt cechuje wyjątkowo czysty, naturalny wygląd i subtelny poziom odbicia światła, co wpływa na jednolitą estetykę w zakresie konturów pod różnymi kątami obserwacji. 
 
Oznacza to, że SunGuard SNX 70 pozwala architektom wprowadzać więcej naturalnego światła, oferuje możliwość poprawy efektywności energetycznej i komfortu mieszkańców przy jednoczesnym zachowaniu znakomitej estetyki projektu. To z kolei może prowadzić do poprawy samopoczucia użytkowników i jest szczególnie istotne w przypadku budynków biurowych, ochrony zdrowia i szkół, gdzie wyższy poziom naturalnego światła może sprzyjać koncentracji, regeneracji i nauce.
 
Szkło jest szczególnie efektywne w połączeniu z bazowym szkłem Guardian UltraClear® — w wersji SunGuard SNX 70 Ultra. W standardowych zestawach jednokomorowych oferuje przepuszczalność światła na poziomie 68%, współczynnik całkowitej przepuszczalności energii promieniowania słonecznego 
na poziomie 32% oraz wartość Ug równą 1,0 W/m2K. Równie imponujące są parametry w zestawach dwukomorowych: przepuszczalność światła 62%, współczynnik całkowitej przepuszczalności energii promieniowania słonecznego wynoszący 30% i wartość Ug 0,5 W/m2K. Znakomita przezroczystość szkła oznacza również, że widok zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz jest bardziej realistyczny.
 
SunGuard SNX 70 może również pomóc w uzyskaniu certyfikacji środowiskowej. Jako część gamy SunGuard w Europie i Rosji, SunGuard SNX 70 posiada deklarację EPD (Environmental Product Declaration) i zostało niezależnie ocenione w ramach programu środowiskowego Cradle to Cradle Certified™ Products, uzyskując certyfikat Bronze. 
 
Pod względem estetyki współczynnik odbicia zewnętrznego wynoszący 13% pomaga nadać budynkom elegancki charakter, dzięki czemu mogą wyróżnić się na tle otoczenia i być bardziej atrakcyjne w odbiorze.
 
Andras Kovacs, kierownik ds. produktów w dziale komercjalizacji w Guardian Glass Europe, mówi: 
„Architekci często musieli iść na kompromis w kwestii ogólnego wyglądu fasady, w przypadku szkła o wysokiej efektywności. Teraz SNX 70 oferuje idealną równowagę między kontrolą słonecznego, naturalnym przenikaniem światła i imponująco czystą estetyką”. 
 
Szkło SNX 70 jest dostępne zarówno w wersji odprężonej, jak i z możliwością obróbki cieplnej (HT). 
 
 
 
Aby uzyskać więcej informacji lub zamówić próbkę produktu, odwiedź stronę pod adresem guardianglass.com
 Galeria:


powrót


Odwiedzono: 424 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 6 Grudnia 2021

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u