Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Termomodernizacja budynku – co się z nią wiąże?

4 Grudnia 2018

Prawidłowe docieplenie budynku pozwoli zminimalizować straty ciepła nawet o połowę, o ile zostanie dobrze zaprojektowane. By sprawdzić jakie rozwiązania będą godne uwagi warto najpierw poprosić fachowców o wykonanie projektu, dzięki któremu uda się zaoszczędzić w sezonie zimowym.


Co to jest termomodernizacja?


Najprościej mówiąc, są to działania, które mają na celu odizolowanie wnętrza budynku od otoczenia, dzięki czemu uda się zmniejszyć zapotrzebowanie na energię, która wykorzystywana jest do ogrzania domu, jak i podgrzewania ciepłej wody użytkowej. By ciepło nagromadzone wewnątrz nie uciekało, nie wystarczy zamknąć kratki wentylacyjne, choć tak robi wiele osób, lecz konieczne jest podjęcie wielu działań, by izolacja termiczna przyniosła oczekiwane rezultaty.
 

Straty i ciepła i pieniędzy


Z danych szacunkowych wynika, iż z problemem powstawania strat ciepła w budynkach użytkowych boryka się bardzo duża liczba osób. Cóż, nieprawidłowo ocieplony budynek oraz nieszczelne okna mogą generować duże koszty, bo na ogrzanie powierzchni będzie potrzebna znacznie większa energia. Nie dość, że rachunki z ogrzewanie wzrosną, to dodatkowo powstaje problem ze zbyt dużą emisją spalin, która z kolei ma negatywny wpływ na środowisko. Takie problemy można bardzo łatwo rozwiązać, decydując się na termomodernizację domu przy współpracy z http://www.stekra.pl/, gdzie zespół ekspertów dokona zarówno pomiarów, jak i stworzy indywidualny plan wykonania „docieplenia na dociepleniu”. Na pewno konieczna będzie też wymiana starej i zniszczonej stolarki okiennej, modernizacja instalacji centralnego ogrzewania, jeśli jest mało wydajna oraz udrożnienie wentylacji.
 

Komu zlecić wykonanie planu?


By termomodernizacja nie okazała się bezsensowną inwestycją, która pochłonie tylko pieniądze, nie dając nic w zamian, warto zatrudnić profesjonalną firmę, która wykona szczegółowy projekt. Na pewno nie obejdzie się bez wcześniejszych analiz stopnia wilgotności poszczególnych elementów konstrukcji, by sprawdzić, jakie są faktyczne powody powstawania strat ciepła. Takie plany wykonują profesjonaliści z doświadczeniem, więc dodatkowo będzie można uzyskać ważne ekspertyzy techniczne. Obecnie na rynku działa wiele firm, które zajmują się świadczeniem takich usług, jednak na uwagę zasługują tylko te, które posiadają nie tylko fachowców, lecz także odpowiedni sprzęt do wykonywania badań in-situ. Termomodernizacja może być wykonana zarówno w budynku już ocieplonym, jak i tym który nie posiada żadnej dodatkowej warstwy izolacyjnej, a mając za sobą najlepszy zespół ekspertów opinia, że nie ociepla się domu od wewnątrz stanie się mitem.
 

Ile kosztuje projekt termomodernizacji?


Koszty wykonania projektu uzależnione są w szczególności od zakresu prac, jakie mają wykonać eksperci. Każdy klient ma inne potrzeby i wymagania, koszty zależą też od wielkości budynku oraz tego, czy posiadaj już izolacje, czy nie. Nie da się bez wykonania wcześniejszych analiz stwierdzić, że projekt termomodernizacji będzie kosztował tysiąc złotych czy pięć tysięcy. Profesjonalni eksperci podchodzą indywidualnie do każdego klienta, oferując mu najlepsze rozwiązania.
 
Galeria:


powrót


Odwiedzono: 1612 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 4 Grudnia 2018

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u