Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Wełna mineralna do Twojego domu? Naturalnie brązowa!

15 Czerwca 2016
Przy wyborze produktów żywnościowych i kosmetycznych coraz częściej zwracamy uwagę na zawarte w nich składniki i posiadane przez te wyroby certyfikaty. Podobnie powinno być w przypadku materiałów budowlanych, w tym wełny mineralnej do izolacji domu – rozwiązania te kupujemy przecież na długie lata.

Istotny wpływ na komfort domowników mają wykorzystywane w budynku materiały izolacyjne. Świadomi konsumenci poszukują rozwiązań, które poza bardzo dobrymi parametrami termicznymi, gwarantują również jakość powietrza. Odpowiedź na te potrzeby stanowi naturalnie brązowa wełna mineralna Knauf Insulation w ECOSE® Technology, wykorzystującej biospoiwo zamiast ropopochodnych substancji. Dzięki temu, jest produktem bez dodatku formaldehydu, fenolu i akrylu, a także sztucznych barwników oraz środków rozjaśniających. Wełna ta jest miła w dotyku, mniej pyląca, pozbawiona drażniącego zapachu i łatwa w obróbce.

Zastosowanie wełny mineralnej w ECOSE® Technology wpływa na jakość powietrza wewnątrz budynku – spełnia ona najbardziej rygorystyczne normy Unii Europejskiej w tym zakresie i posiada prestiżowy certyfikat Eurofins GOLD. – Certyfikat przyznawany jest przez międzynarodową grupę laboratoriów Eurofins produktom, które spełniają najsurowsze normy w zakresie emisyjności szkodliwych substancji, zawarte między innymi w niemieckim standardzie Blau Engel czy francuskim AFSSET – mówi Ewa Kosmala, Technical Manager Knauf Insulation.

Korzystne dla środowiska naturalnego jest również wyeliminowanie fenolu i formaldehydu z technologii produkcji wełny oraz wykorzystanie naturalnego spoiwa, które jest nawet o 70% mniej energochłonne niż inne, tradycyjne substancje łączące.

Rodzina rozwiązań z naturalnej, brązowej wełny mineralnej w ECOSE® Technology Knauf Insulation obejmuje trzy linie produktów: Classic – wełna w postaci mat pakowanych w rolkach do ocieplenia dachu skośnego, Unifit – wełna w postaci mat o podwyższonej sztywności do ocieplenia dachu skośnego i TP/Akustik i Naturboard – wełna w postaci płyt służących m.in. do izolacji sufitów podwieszanych oraz ścianek działowych w systemach lekkiej zabudowy.

Naturalnie brązowa wełna mineralna w ECOSE® Technology Knauf Insulation to naturalny wybór dla domu!

Więcej informacji znajdziesz na www.knauf.plGaleria:


powrót


Odwiedzono: 1499 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 15 Czerwca 2016

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u