Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

SILVENTO - nowy, udoskonalony system wentylacji mieszkaniowej

15 Stycznia 2011
KOMFORT, CISZA i OSZCZĘDNOŚĆ ENERGII to najważniejsze cechy wyróżniające nowe urządzenie SILVENTO, wyprodukowane przez firmę Lunos, dedykowana do obiektów mieszkalnych. Pomimo, iż na rynek zostało wprowadzone w maju br., cieszy się już ogromnym powodzeniem wśród użytkowników.  

Lunos to niemiecka firma znana z nowatorskich i nieszablonowych rozwiązań. Wszystko zaczęło się już w latach 50-60-tych ubiegłego wieku, kiedy po raz pierwszy stworzono system pasywnej wentylacji do szafek kuchennych wentylowanych z zewnątrz. Z upływem lat Lunos stał się jednym z wiodących producentów wentylacji mieszkaniowej na świecie.
System wentylacji mieszkaniowej SILVENTO to przede wszystkim nowoczesna  wentylacja, kontrolowana pomiarem wilgotności. Po raz pierwszy zastosowano w niej czujnik wilgotności i temperatury do sterowania wydajnością wentylatorów wyciągowych. Takie rozwiązanie idealnie dostosowuje ilość powietrza usuwanego, do warunków panujących w pomieszczeniach. Wydajność wentylatorów zwiększa się lub zmniejsza proporcjonalnie do wartości zmierzonej wilgotności względnej oraz temperatury powietrza.
Ciche urządzenie to ogromny komfort dla ludzi przebywających w jego otoczeniu. W wentylatorach SILVENTO zoptymalizowano silnik oraz przeprojektowano wirnik, poprawiając w ten sposób jego geometrię, dzięki czemu powstały jedne z najcichszych wentylatorów na świecie, ledwie słyszalne przez człowieka. Dla „wentylacji podstawowej”, czyli dla wydajności 30m3/h poziom ciśnienia akustycznego wynosi zaledwie 26dB(A).
Warto również zwrócić uwagę na wymiar ekonomiczny prezentowanych urządzeń. Ceny energii elektrycznej ciągle rosną, stąd pobór mocy urządzenia, które zamierzamy kupić pełni dziś istotną rolę. W przypadku nowej serii wentylatorów Lunos pobór mocy jest wręcz imponujący - wynosi zaledwie 3,5W dla wydajności 30m3/h, 9,5W przy 60m3/h. Przy maksymalnej wydajności 100m3/h pobór mocy wynosi 36,5W.
SILVENTO to również wygoda dla jego użytkowników. Do tej pory trzeba było pamiętać o tym, żeby samodzielnie przełączyć ustawienia wentylatora w zależności od pory roku, teraz urządzenie robi to za nas. W najbardziej zaawansowanych wentylatorach SILVENTO, a więc modelach z rozszerzeniem FK, przełączanie pomiędzy trybami lato/zima odbywa się automatycznie. Latem pozwala zaoszczędzić energię, dzięki samoczynnemu dostosowaniu prędkości obrotowej wentylatora do najniższego poziomu, natomiast w pozostałych porach roku ponownie przywraca sterowanie pomiarem wilgotności. Modele te wyposażone są również w diodę LED, która informuje nas o konieczności wymiany filtra oraz pokazuje jaki jest status pracy wentylatora.
Przy projektowaniu nowych wentylatorów, przed niemieckimi inżynierami postawiono jeszcze jeden ważny cel, a mianowicie, żeby SILVENTO było kompatybilne ze starszymi modelami tego producenta. Bez problemu może służyć jako zamiennik dla dotychczas pracujących wentylatorów np. typu Skalar. Można wymienić samo urządzenie, pozostawiając i ponownie wykorzystując puszkę podtynkową od wcześniej zamontowanego wentylatora.
Obudowa SILVENTO jest uniwersalna i może być zamontowana w dowolnej pozycji. W puszcze podtynkowej wylot powietrza jest mocowany „jednym ruchem” z boku lub z tyłu.
Urządzenia z serii SILVENTO zostały tak zaprojektowane, aby ich wygląd nie rzucał się w oczy ludziom przebywającym w pomieszczeniu, przy jednoczesnym zachowaniu stylowego charakteru urządzenia. Wlot powietrza znajduje sie z tyłu urządzenia, dzięki czemu nie są widoczne jakiekolwiek ślady zabrudzeń.
Wentylatory SILVENTO występują również w wersji 3-biegowej z czujnikiem ruchu, z funkcją opóźnienia maksymalnej wydajności, timerem lub interwałem.

IGLOTECH jest Generalnym Dystrybutorem LUNOSA w Polsce. Posiada oddziały na terenie całej Polski. Osoby zainteresowane folderami Silvento, mogą je zamawiać mailowo marketing@iglotech.com.pl lub telefonicznie 055-645-73-33.

www.iglotech.com.plGaleria:


powrót


Odwiedzono: 4449 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 15 Stycznia 2011

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u