Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Solary w zimie?

17 Grudnia 2012
Decyzję o zamontowaniu instalacji solarnej podejmujemy zwykle z myślą o upalnym lecie. Warto jednak wiedzieć, że pracują niezmiennie również w czasie mrozu – o ile tylko dociera do nich promieniowanie słoneczne.

Paliwem dla solarów jest promieniowanie słoneczne - a nie temperatura. Dlatego kolektory pracują zawsze gdy tylko docierają do nich promienie Słońca – również zimą. Często można zobaczyć podczas miesięcy zimowych kolektory słoneczne jako „ciemne punkty” na białym zaśnieżonym dachu, bo po opadach śnieg z kolektorów płaskich szybko się zsuwa, odkrywając powierzchnię kolektora co umożliwia pozyskanie energii z promieni Słońca – to taka ciekawa funkcjonalność solarów płaskich w odróżnieniu do innych typów solarów.  
 
Płyn solarny to mieszanina specjalnie dobranych substancji o odpowiednich parametrach dla prawidłowej pracy systemu solarnego. Mrozoodporność płynu wynosi – 40 stopni Celsjusza, co daje pewną i bezpieczną pracę podczas zimowych miesięcy – mówi Łukasz Grzywacz Manager Produktu Systemy Solarne w firmie Monier BRAAS.

Z myślą o zimie należy zadbać o właściwy montaż kolektora na dachu. Tylko wysokiej jakość materiały zagwarantują, że kolektor będzie odporny na działanie ciężaru śniegu i mrozu, a przejścia przewodów przez połać dachowa pozostaną szczelne – radzi SuperDEKARZ Jacek Święty z firmy Iso-Bau. Pierwsza zima to nie tylko egzamin z wydajności dla nowo zainstalowanych solarów, ale również możliwość sprawdzenia czy zostały zamontowane na dachu zgodnie ze sztuką dekarską.

Więcej szczegółów na temat montażu i właściwości systemu solarnego BRAAS można znaleźć na stronie http://www.braas-solar.pl/kolektory-panele-słoneczne-.aspx


Zobacz prezentację Monier BRAASGaleria:


powrót


Odwiedzono: 2504 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 17 Grudnia 2012

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u