Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Sposób na kompleksową izolację kanałów wentylacyjnych

22 Czerwca 2020
Odpowiednia izolacja kanałów wentylacyjnych jest niezbędna do wydajnej pracy systemów klimatyzacyjnych, wentylacyjnych. Efektywna izolacja powinna uchronić instalacje przed kondensacją pary wodnej oraz korozją, redukować hałas, a przy tym być łatwa w montażu i trwała. Poszukując idealnego produktu spełniającego te wszystkie wymogi warto wziąć pod uwagę najnowsze rozwiązanie firmy Armacell – innowacyjną izolację Armaflex Duct Plus Al.
 

Sprawdzony sposób na walkę z kondensacją

Izolacja Armaflex Duct Plus Al została wykonana z wysokoelastycznej pianki elastometrycznej na bazie syntetycznego kauczuku. Plastyczny materiał jest gwarancją perfekcyjnego dopasowana maty do kształtu kanałów o przekroju prostokątnym lub cylindrycznym, a co za tym idzie uniknięcia nieszczelności w izolacji, które mogłyby spowodować kondensację. Na osnowie siatkowej umieszczona została warstwa samoprzylepna na bazie zmodyfikowanego akrylu, osłonięta dodatkowo folią polietylenową, która umożliwia szybki, łatwy oraz czysty montaż izolacji. Produkt dostępny jest w rolach o optymalnej szerokości, dzięki czemu jego instalacja na kanałach nie jest skomplikowana. Zamkniętokomórkowa struktura maty oraz jej wysoki współczynnik oporu przeciw dyfuzji zapobiegają przenikaniu pary wodnej w głąb instalacji oraz zmniejszają ryzyko wystąpienia korozji pod warstwą izolacji i penetracji wilgoci do wewnątrz. Jest to kluczowe, aby przedłużyć żywotność instalacji. Ponadto, specjalnie zaprojektowany aluminiowy płaszcz do izolacji termicznych redukuje straty ciepła. Zgodnie z europejską klasyfikacją reakcji na ogień, tzw. Euroklasą, Armaflex Duct Plus Al ma klasę B-s3, d0, czyli jest samogasnąca, niekapiąca i nie rozprzestrzenia ognia. Jej wykorzystanie znacząco wpływa na poziom bezpieczeństwa pożarowego budynków i ich użytkowników.

Ochrona przed hałasem, kurzem i włóknami

Ochrona przed hałasem jest obecnie wyzwaniem branży budowlanej. Odpowiednia izolacja akustyczna to niezmiernie istotne zagadnienie, które daje poczucie komfortu użytkownikom budynków. Dzięki swoim właściwościom akustycznym izolacja Armaflex Duct Plus Al firmy Armacell umożliwia kontrolę hałasu strukturalnego, który może przenosić się przez elementy mocujące rury lub poprzez połączenia rury ze szkieletem. Arkusze Armaflex Duct są wolne od włókien oraz kurzu, nie pylą i pozostają jednolite przez cały okres użytkowania. Dodatkowe pokrycie laminatem aluminiowym z podwójnie powlekanym włóknem szklanym nadaje estetyczny wygląd izolacji i pozwala uzyskać łatwą do czyszczenia powierzchnię kanałów. Produkt znajdzie zastosowanie w miejscach o podwyższonych standardach czystości, gdzie nie można montować izolacji pylących np. z wełny.

Wysoka funkcjonalność izolacji Armaflex Duct Plus Al sprawia, że spektrum jej zastosowań jest naprawdę duże. Mając na uwadze bezpieczeństwo i komfort użytkowania budynków idealnie sprawdzi się zarówno w systemach klimatyzacyjnych, jak i kanałach wentylacyjnych .
 Galeria:


powrót


Odwiedzono: 640 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 22 Czerwca 2020

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u