Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Sprzątanie warsztatu nie musi być wyzwaniem

15 Kwietnia 2016

Każdy kto pracował z elektronarzędziami wie, że uprzątnięcie kurzu, pyłu, drobin gruzu czy wiórów może zmęczyć bardziej niż wykonywana praca. Zalegający pył to nie tylko niedogodność. Może on być także niebezpieczny dla twojego zdrowia. Zgodnie z przepisami BHP praca w zakurzonych pomieszczeniach powinna odbywać się w maskach ochronnych. Mało kto wie, że nieuprzątnięty pył może też znacznie skrócić żywotność Twoich elektronarzędzi.


Aby błyskawicznie uporać się z tym problemem potrzebny będzie odkurzacz przemysłowy. Narzędzie to nie tylko pomoże posprzątać, ale też przyśpieszy pracę każdego majsterkowicza. – Zwykły odkurzacz nie poradzi sobie z zanieczyszczeniami, z jakimi mamy do czynienia w warsztacie. Dlatego musimy wybrać sprzęt przemysłowy, dostosowany do podwyższonych obciążeń. Odkurzacz marki TRYTON doskonale sprawdzi się w zastosowaniach przemysłowych np. w rzemiośle, warsztatach naprawczych oraz dla majsterkowiczów. Możemy go używać także w domu podczas prac montażowych, wykończeniowych czy renowacyjnych – tłumaczy Jarosław Bednarczyk, ekspert marki TRYTON.

Wybierając odkurzacz przemysłowy, warto sprawdzić czy jest on przystosowany także do współpracy z elektronarzędziami wyposażonymi w przyłącza do systemów odsysania pyłu. Pozwoli to na zintegrowanie obu urządzeń tak, aby odkurzacz włączał się automatycznie wraz z uruchomieniem pilarki, szlifierki czy wyrzynarki. Po wyłączeniu elektronarzędzia odkurzacz wyłączy się z 10-sekundowym opóźnieniem, dzięki czemu zalegający pył czy wióry zostaną odessane pozostawiając nasze otoczenie w idealnym porządku.

Odkurzacz TRYTON THK30G napędzany jest jednofazowym silnikiem komutatorowym o mocy 1250 W. Urządzenie wyposażone jest w pojemny, 30 litrowy zbiornik wykonany ze stali nierdzewnej. Odkurzacz ma siłę ssania 18 kPa, co sprawia, że będziemy w stanie i łatwo uprzątnąć otoczenie.  Urządzenie to posiada tryb pracy „na sucho” oraz „na mokro”. Można nim sprzątnąć kurz, drobiny gruzu czy wióry, a po założeniu odpowiedniego filtra odessać rozlane ciecze. Bez problemu poradzi sobie też z usunięciem piasku czy żwiru. Co więcej urządzenie to posiada także funkcję wydmuchu. Dzięki niej będziemy w stanie szybko i łatwo wyczyścić trudnodostępne miejsca, gdzie odkurzanie nie jest możliwe. Wydmuch pozwoli nam też przeczyścić na przykład elektronarzędzia czy usunąć pył osiadający w zakamarkach mebli.

Odkurzacz TRYTON posiada 4-metrowy przewód zasilający, dzięki czemu z łatwością sprzątniemy nawet duże pomieszczenia. Urządzenie wyposażone jest w giętką rurę ssącą, 2-częściową sztywną rurę do odkurzania oraz dwie końcówki – podłogową oraz szczelinową. W zestawie znajduje się także filtr gąbkowy oraz wysokosprawny filtr powietrza służący do sprzątania „na mokro” oraz worek papierowy na pył do sprzątania „na sucho”. Odkurzacz ma wmontowane cztery obrotowe kółka, dzięki którym z łatwością będziemy mogli poruszać się z nim po całym warsztacie czy garażu.

Jeśli lubisz majsterkować albo spędzasz długie godziny w warsztacie powinieneś zainwestować w odkurzacz przemysłowy. Dzięki niemu sprzątanie przestanie być katorgą, a ty błyskawicznie będziesz mógł zabrać się do pracy, którą lubisz.

Więcej informacji znajdziesz na www.tryton-tools.plGaleria:


powrót


Odwiedzono: 2837 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 15 Kwietnia 2016

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2024 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u