Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Estetyka i funkcjonalność, czyli w ścianie gra!

2 Września 2011
Producenci sprzętu elektroinstalacyjnego coraz częściej poszerzają swoje oferty o nowe funkcjonalne i oryginalne rozwiązania. Jednym z nich, cieszącym się coraz większą popularnością, są urządzenia wbudowywane w ściany naszych mieszkań i domów. Nic dziwnego, sprzęt podtynkowy ma wiele zalet: nie zajmuje niepotrzebnie miejsca, jest wygodny w obsłudze i co wyjątkowo ważne w dobie powszechnego dbania o odpowiedni wystrój wnętrz – jest bardzo estetyczny.

Do tej pory ściany naszych domów skrywały włączniki światła, ściemniacze, gniazda elektryczne, antenowe i telefoniczne. Dziś, w czasach zaawansowanych technologii elektroinstalacyjnych, to jednak zdecydowanie za mało. Jednym z najpopularniejszych ostatnio trendów w sferze rozwiązań podtynkowych stały się radia cyfrowe i radia fm. Tego typu urządzenia, będące jednym z kilku istotnych detali inteligentnego domu, mogą w znacznym stopniu zwiększyć komfort przebywania w nim na co dzień.

Projektanci wnętrz coraz częściej sięgają właśnie po odbiorniki podtynkowe z powodu wyjątkowych efektów estetycznych, jakie można uzyskać dzięki zastosowaniu rozmaitych ramek i innych detali ozdobnych. Odpowiedni wybór tych szczegółów sprawi, że sprzęt elektroniczny nie tylko nie będzie burzył koncepcji aranżacyjnej wnętrza, ale wpisze się w nią i efektownie ją podkreśli.
 
Estetyka to jednak nie wszystko – wszak to nie ze względu na nią kupujemy radioodbiornik. Jeśli chodzi o technologiczne zaawansowanie tych urządzeń, nie ma się czego obawiać. Radia podtynkowe emitują dźwięk bardzo wysokiej jakości, a ich obsługa jest niezwykle prosta. Posiadają również wiele przydatnych funkcji, których nie znajdziemy w ich standardowych odpowiednikach. Prócz szerokiego wyboru dostępnych stacji radiowych, możliwości dodawania własnych stacji (również internetowych) i połączenia z internetem, radioodbiorniki podtynkowe wyposażone są w wejścia dla odtwarzaczy mp3 i ipod'ów, a także wyjścia na słuchawki. Ich dużym atutem jest intuicyjne oprogramowanie, spersonalizowane menu i kolorowe czytelne wyświetlacze. – Radio e-music, znajdujące się w ofercie naszej firmy, wyposażone jest m.in. w system „plug and play”, pozwalający radioodbiornikowi na współpracę z urządzeniami peryferyjnymi. E-music umożliwia np. dodawanie stacji radiowych za pomocą komputera podłączonego do internetu – mówi Mirosław Mazur-Domosławski z firmy Kontakt Simon, będącej jednym z największych producentów sprzętu elektroinstalacyjnego w Polsce.
 
Odbiorniki podtynkowe wyposażone są także w znany system RDS (Radio Data System), służący do wysyłania cyfrowych informacji za pośrednictwem konwencjonalnej emisji UKF FM – technika ta zwiększa w znacznym stopniu jakość odbioru dźwięku i strojenia urządzenia. Radia wyposażone są także w szereg standardowych funkcji takich jak tryb uśpienia, który automatycznie wyłącza radio po upływie określonego czasu, czy funkcja zegara ściennego i budzika. W zależności od indywidualnych preferencji możemy przy zakupie urządzenia zdecydować się także na wersję stereo wyposażoną w dodatkowy głośnik. Istotną zaletą wbudowanego radia (która z pewnością przekona wszystkich tych, którzy niechętnie ingerują w architekturę swoich wnętrz) jest także nieskomplikowany sposób instalowania sprzętu w ścianach pomieszczeń. – Niezaprzeczalnym atutem radioodbiorników podtynkowych jest ich prosty i nieinwazyjny montaż. Jedyne czego będziemy bowiem potrzebować do umieszczenia urządzenia w ścianie, to dwie standardowe puszki elektryczne – dodaje Mirosław Mazur-Domosławski z firmy Kontakt-Simon.
 
Bez względu na to na jaki model radia ostatecznie się zdecydujemy, najważniejsze, by podjąć przemyślaną i rozważną decyzję. Pamiętajmy więc, że to, co do tej pory przy wyborze sprzętu elektroinstalacyjnego pełniło rolę drugorzędną, obecnie jest równie ważne: niech nowy nabytek spełnia nasze oczekiwania estetyczne, dobrze wpisując się w atmosferę wnętrza i podkreślając jego wyjątkowy charakter.            
 
www.kontakt-simon.com.plGaleria:


powrót


Odwiedzono: 3198 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 2 Września 2011

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2024 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u