Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Lider rynku ekspresów do kawy

27 Września 2018

Kawa to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych napojów na świecie. Ma swoich wielbicieli w każdym zakątku świata - znajdziemy go na każdym kontynencie naszego globu.

 


W Europie kawa zajmuje szczególne miejsce w sercach południowych nacji. Najwięcej uznanych palarni znajduje się oczywiście na ternie Włoch, skąd pochodzą cenione na świecie mieszanki. Tutaj też funkcjonują przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją sprzętu niezbędnego do przyrządzania wybornych naparów. Jedną z licznych firm związanych z branżą kawy, które powstały na Półwyspie Apenińskim jest Saeco.

 

Espresso czy cappuccino?

ekspres do kawy Saeco

 

Z pewnością w niejednym domu znajdziemy ekspres Saeco. To sprytne urządzenie pozwala na przygotowanie pysznej kawy według własnych upodobań. Intensywne, aromatyczne espresso? Słodkie, bogate i kremowe cappuccino, klasyczna mała czarna, a może duża kawa z mlekiem na poranne przebudzenie? Wszystkie te pyszności bez problemu przygotuje za nas ekspres Saeco. A po skończeniu pracy sam się jeszcze umyje! Zanim jednak zaczęły powstawać tak nowoczesne i zaawansowane urządzenia, firma przeszła długą i ciekawą drogę.

 

Krótka historia
 

Korzenie tej włoskiej marki sięgają 1976 roku, w którym to narodziła się firma GSL. Jej założycielem był Sergio Zapella, który mając dokłądną wizję swojego biznesu rozpoczął produkcję pierwszych automaów ciśnieniowych do domowego użytku. Oficjalnie pierwszy ekspres Saeco został wypuszczony na rynek dopiero w 1981 roku, kiedy to Zapella zarejestrował nową markę. Siedziba firmy znajdowała się w niewielkim apenińskim mieście - Gaggio Monano. Ten uroczy zakątek położony jest w połowie drogi pomiędzy Florencją a Bolonią.

 

Dalszy rozwój Saeco
 

Pierwszy w pełni autonomiczny ekspres Saeco został wyprodukowany w 1985 roku. Ekspres ciśnieniowy posiadał innowacyjne rozwiązania, a jego powstanie przyczyniło się do szybkiego rozwoju firmy. Kolejne lata przyniosły realizację następnych pomysłów założyciela, czyli produkcję części zamiennych do ekspresów ciśnieniowych. Była to doskonała decyzja, która zaowocowała dalszym rozwojem przedsiębiorstwa na skalę globalną. Marka świetnie wykorzystała swój potencjał. Dziełem Saeco były opatentowane rozwiązania i udoskonalanie technologii przyrządzania kawy. To właśnie marka Saeco opatentowała wyjmowany blok zaparzający, nasadki służące do spieniania mleka, czy ciśnieniowy uchwyt nasadki oraz filtra. Takie innowacje pozwoliły na znaczne rozszerzenie działania urządzeń, a tym samym dały użytkownikom dużo więcej możliwości. Z biegiem czasu przedsiębiorstwo uruchomiło również własną palarnię kawy.


Więcej informacji o ekspresach Saeco na stronie: www.konesso.plGaleria:


powrót


Odwiedzono: 1401 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 27 Września 2018

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u